Uutisissa sanottiin että se oli Amarello, mutta täällä näyttää siltä, että kommentointi ei pelaa, ainoastaan uudet viestit toimii ?
Kirkkolaiva karilla
7
118
Vastaukset
- *Faith*
Amarellon lisäksi koko suomi24 on ollut jo eilisillasta lähtien karilla. Ylläpito ei ole tiedottanut mitään eikä tämän plastan "kuulevistakaan" ole kuulunut mitään yli vuorokauteen. Vastaus- ja lähetysnapit peukutus eivät toimi. Vain uusien aloitusten tekeminen onnistuu.
Suomi24:n mobiiliversio osoitteessa http://m.suomi24.fi/debate/6049 toimii kuitenkin normaalisti. Myös Firefoxin NoScript-lisäosan avulla (https://addons.mozilla.org/fi/firefox/addon/noscript/developers) palstalle kommentointi kuulemma onnistuu, mutta en ole itse kokeillut.On hiukan outoa jos toimisi enabloidun NoScriptin avulla kun lisäpalikan tarkoitus on juuri blokata Flasheja, Javaa ja JacaScriptejä, estää niiden toiminta ja vastaamiset/peukutukset ovat toiminnallisesti toteutettu JavaScriptillä.
Olisiko jotakin päivitetty, ne voivat hajoittaa JavaScriptien toiminnan. Tiedä sitten.- *Faith*
a-teisti kirjoitti:
On hiukan outoa jos toimisi enabloidun NoScriptin avulla kun lisäpalikan tarkoitus on juuri blokata Flasheja, Javaa ja JacaScriptejä, estää niiden toiminta ja vastaamiset/peukutukset ovat toiminnallisesti toteutettu JavaScriptillä.
Olisiko jotakin päivitetty, ne voivat hajoittaa JavaScriptien toiminnan. Tiedä sitten.Joo, samaa ihmettelin minäkin, mutta päätin kokeilla, kuin nuo lisäosat ovat helppoja asentaa ja poistaa. Asensin NoScriptin ja poistin saman tien, kun siitä ei ollut mitään hyötyä.
- näin siinä kävi
Tätähän juuri tarkoitin Faith, mutta tarkoitin myös kirkkolaivan karilleajoa, vähän pitemmällä juoksulla.
- no niin
näin siinä kävi kirjoitti:
Tätähän juuri tarkoitin Faith, mutta tarkoitin myös kirkkolaivan karilleajoa, vähän pitemmällä juoksulla.
NoScript maagisesti toimii kun se on asennettuna ja sallii sitten s24:n scriptit.
no niin kirjoitti:
NoScript maagisesti toimii kun se on asennettuna ja sallii sitten s24:n scriptit.
Ei se kyllä mulla toimi. Firefoxiin tuo on asennettu ja täällä suolessa scriptit sallittu vaan ei toimi.
- *Faith*
no niin kirjoitti:
NoScript maagisesti toimii kun se on asennettuna ja sallii sitten s24:n scriptit.
Ei toiminut minullakaan, vaikka sallin s24-scriptit. Toisaalta sielläkin mistä tuon ohjeen kopsasin joku sanoi homman toimivan, ja jollain toisella se ei toiminut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3113108Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4623072- 712110
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401600Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1911464- 1051223
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751202Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121107K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81075Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1631021