- siirtyi ajasta ikuisuuteen kuolemaa kohtaamatta, ihanaa.
- tapasi Kristuksen kirkastusvuorella, yli-ihanaa.
http://www.youtube.com/watch?v=G2jIkA5WUPk
Hyvää opetusta, ihastuttavaa.
Tekee mieli kiljaista niin olen innoissani, sillä katso, Jeesus palaa pian hakemaan omiaan!
uskollinen Herran palvelija profeetta Elia
1
96
Vastaukset
- nöyrä-Mika
" Minä en jätä teitä yksin tai orvoiksi, vaan tulen Uudelleen teidän luoksenne. "
Jeesus sanoi noin. Melkein alkaa itkettämään yksinäistä. Tulisipa pian. Onneksi Hän asuu minussa. Siksi kestän yksinäisyyden painetta. Kun yksinäisyys painaa masennusta kohti niin Henki nostaa siitä pois kuin suohon uppoavaa suosta nostaisi. Se on ihmeteltävää.
Mitä ihmisiin tulee: Olin yksin eilen, olen yksin tänään, olen yksin huomenna ja koska on se päivämäärä mikä on niin snaon että olen ylihuommenakin yksin, mutta sanon sen Hengen voimautamana. Se on maallisesti ajatellen ihmeteltävää.
Toivottavasti teillä on joku ihminen tai ihmisiä, jonka kanssa vietätte aikaa aina toisinaan. Se jotenkin lataa silleen kivasti. Varsinkin jos kummatkin tai kaikki rakastatte Jeesusta. Kiitos Jeesukselle rauhasta, joka ylittää lapsukaisen ymmärryksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1115099Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744331619- 1951165
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111133Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk191084Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64836