Potilasvahinkovakukuutus - iso vitsi?!!! Ei naurata...

Mullakin oli ennen elämä

Potilasvahinko K-Pus:ssä. Uhri=minä. Todettu vammautumiseni johtuneen 100% kirurgin taitamattomuudesta ja hänen tekemistään virheistä leikkauksessani. Meni terveys, työpaikka, talous kuralle, harrastukset, liikuntakyky, toimintakyky. Tilalle invamerkki, helvetinmoiset säryt 24/7 loppuelämäksi ja jumalaton määrä lääkkeitä, että pystyy edes ylipäätään olemaan elossa tuskien takia. Korvaukset? Ei ole näkynyt. Vielä! Toki vasta asiaa käsitellään potilasvahinkovakuutuksessa SEITSEMÄTTÄ VUOTTA! Voin kertoa teille, että ottaa "hieman" pattiin. Ei se raha mun elämää takasin toisi, mutta pystyisi edes elämään ns. omakustanteisesti eikä olla puolison elättinä. Paljonkohan K-pks maksaa kyseiselle puljulle vakuutusmaksuja/vuosi? Hukkaan menee nekin rahat. Taitavat odottaa siellä, että meikäläinen/meikäläiset ennättää heittää veivinsä tuskiinsa, ettei tarvitse korvata lainkaan? Onneksi on perhe - sitä eivät ole pystyneet viemään vaikka periaatteessa kaikki muu menikin - ihmisarvosta ja elämänlaadusta puhumattakaan. No, tämä nyt oli tällainen purkaus, mutta kun joskus vaan tulee "tuutti niin per....n täyteen". Sori. Pysykää terveenä ja pois veitsen alta!

6

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Potilasvahinkovakuutus

      Siis K-pks:ssä eikä missään K-pks:ssä. Tämäkin vielä...heh!

    • Kultavaranto kaikkia satuja sitä kouluissa opetetaan. Raha on abskrati käsite rahaa painetaan väestön lukumäärän perusteella miten muuten yhden valtion/kansan talouden pääoma olisi tasaveroinen toisen valtion pääoman kanssa ? . Euro on perustuslain vastainen miksei ei toimivaltainen hallitus pura rahaliittoa ja varatuomari Niinistö anna määräystä painaa suomen markkoja ? Yksilöllinen ja kansallinen itsemääräys oikeus edellyttää oman valuutan. Ihmisen henki, ruumis ja tahto sekä vapaus ovat § koskemattomat. Suomessa on rikollinen ei toimivaltainen viranomaishallinto ja yhteiskunta järjestelmä. Työttömyys ja sairaus turvalla on murhattu suomen ja muiden maiden kansalaisia riistetty suomen kansalaisten vapaus ja tuhottu suomalaisten valtion talous. Kyse on lähtö kohdiltaan miten tuottaa ruoka asunnot ja vaatteet sekä muut palvelut ja tavarat maassa asuvalle väestölle. Raha on paperia ja vaihdon väline suomessa on rikollinen viranomais hallinto sekä yhteiskunta järjestelmä joka ei ole siirnytä suomen kansan pääomaa alkaen 2007 suomen lain mukaisesti.Sivistysvaltioissa viranomainen eroitetaan virasta ensimmäisestä rikoksesta poikkeuksetta,.

    • Roskapostirobotti5
      • Karu totuus

        Sairaalaan kannattaa mennä vain hyväkuntoisena jotta pystyy ja jaksaa huolehtia siitä ettei joudu hölmöilyn kohteeksi.


    • lumi tuli ja suli

      Sukulaisia kuollut hoitovirheisiin ja itseäni on pyöritetty "palvelusta" toiseen kipeenä tässä mennään päivätä toiseen, VALELÄÄKIRIT sen kun porskuttaa.

    • OptioBonusVirat

      Koko systeemi on nähtävästi iso, säälittävä VITSI.

      Potilasvakuutus sysää vammautetun toimeentulon maksatuksen työeläkekassalle.
      Työeläkekassa maksaa aikansa kuntoutustukea, jonka jälkeen sysää työkyvyttömän työttömyyskassan asiakkaaksi.

      Työttömyyskassa maksaa aikansa ja kun kerran olet työkyvytön niin seuraava etappi on ilmeisesti Kela.

      Miten tämä näin voi mennä, että Potilasvakuutus kerää vakuutusmaksuja, mutta vahingon kustantaa lopulta muut työläiset ja koko KANSA?

      Eikö tämä pitkä ja puuduttava byrokratia olisi syytä purkaa ja vammautettu suoraan Kelan tuelle ja asiakkaaksi?

      Säästyisi vammautetun voimavarat ja koko kansan verotaakkaa voisi keventää, kun vapautetaan nämä turhanpäiväset virastot vakuutuslääkäreineen oikeisiin töihin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      170
      1429
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      323
      1028
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      43
      875
    4. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      37
      707
    5. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      155
      705
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      42
      646
    7. 52
      561
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      28
      548
    9. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      114
      546
    10. Tiesitkös rakas

      Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔
      Ikävä
      44
      521
    Aihe