Potilasvahinkovakukuutus - iso vitsi?!!! Ei naurata...

Mullakin oli ennen elämä

Potilasvahinko K-Pus:ssä. Uhri=minä. Todettu vammautumiseni johtuneen 100% kirurgin taitamattomuudesta ja hänen tekemistään virheistä leikkauksessani. Meni terveys, työpaikka, talous kuralle, harrastukset, liikuntakyky, toimintakyky. Tilalle invamerkki, helvetinmoiset säryt 24/7 loppuelämäksi ja jumalaton määrä lääkkeitä, että pystyy edes ylipäätään olemaan elossa tuskien takia. Korvaukset? Ei ole näkynyt. Vielä! Toki vasta asiaa käsitellään potilasvahinkovakuutuksessa SEITSEMÄTTÄ VUOTTA! Voin kertoa teille, että ottaa "hieman" pattiin. Ei se raha mun elämää takasin toisi, mutta pystyisi edes elämään ns. omakustanteisesti eikä olla puolison elättinä. Paljonkohan K-pks maksaa kyseiselle puljulle vakuutusmaksuja/vuosi? Hukkaan menee nekin rahat. Taitavat odottaa siellä, että meikäläinen/meikäläiset ennättää heittää veivinsä tuskiinsa, ettei tarvitse korvata lainkaan? Onneksi on perhe - sitä eivät ole pystyneet viemään vaikka periaatteessa kaikki muu menikin - ihmisarvosta ja elämänlaadusta puhumattakaan. No, tämä nyt oli tällainen purkaus, mutta kun joskus vaan tulee "tuutti niin per....n täyteen". Sori. Pysykää terveenä ja pois veitsen alta!

6

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Potilasvahinkovakuutus

      Siis K-pks:ssä eikä missään K-pks:ssä. Tämäkin vielä...heh!

    • Kultavaranto kaikkia satuja sitä kouluissa opetetaan. Raha on abskrati käsite rahaa painetaan väestön lukumäärän perusteella miten muuten yhden valtion/kansan talouden pääoma olisi tasaveroinen toisen valtion pääoman kanssa ? . Euro on perustuslain vastainen miksei ei toimivaltainen hallitus pura rahaliittoa ja varatuomari Niinistö anna määräystä painaa suomen markkoja ? Yksilöllinen ja kansallinen itsemääräys oikeus edellyttää oman valuutan. Ihmisen henki, ruumis ja tahto sekä vapaus ovat § koskemattomat. Suomessa on rikollinen ei toimivaltainen viranomaishallinto ja yhteiskunta järjestelmä. Työttömyys ja sairaus turvalla on murhattu suomen ja muiden maiden kansalaisia riistetty suomen kansalaisten vapaus ja tuhottu suomalaisten valtion talous. Kyse on lähtö kohdiltaan miten tuottaa ruoka asunnot ja vaatteet sekä muut palvelut ja tavarat maassa asuvalle väestölle. Raha on paperia ja vaihdon väline suomessa on rikollinen viranomais hallinto sekä yhteiskunta järjestelmä joka ei ole siirnytä suomen kansan pääomaa alkaen 2007 suomen lain mukaisesti.Sivistysvaltioissa viranomainen eroitetaan virasta ensimmäisestä rikoksesta poikkeuksetta,.

    • Roskapostirobotti5
      • Karu totuus

        Sairaalaan kannattaa mennä vain hyväkuntoisena jotta pystyy ja jaksaa huolehtia siitä ettei joudu hölmöilyn kohteeksi.


    • lumi tuli ja suli

      Sukulaisia kuollut hoitovirheisiin ja itseäni on pyöritetty "palvelusta" toiseen kipeenä tässä mennään päivätä toiseen, VALELÄÄKIRIT sen kun porskuttaa.

    • OptioBonusVirat

      Koko systeemi on nähtävästi iso, säälittävä VITSI.

      Potilasvakuutus sysää vammautetun toimeentulon maksatuksen työeläkekassalle.
      Työeläkekassa maksaa aikansa kuntoutustukea, jonka jälkeen sysää työkyvyttömän työttömyyskassan asiakkaaksi.

      Työttömyyskassa maksaa aikansa ja kun kerran olet työkyvytön niin seuraava etappi on ilmeisesti Kela.

      Miten tämä näin voi mennä, että Potilasvakuutus kerää vakuutusmaksuja, mutta vahingon kustantaa lopulta muut työläiset ja koko KANSA?

      Eikö tämä pitkä ja puuduttava byrokratia olisi syytä purkaa ja vammautettu suoraan Kelan tuelle ja asiakkaaksi?

      Säästyisi vammautetun voimavarat ja koko kansan verotaakkaa voisi keventää, kun vapautetaan nämä turhanpäiväset virastot vakuutuslääkäreineen oikeisiin töihin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2325
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1354
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      87
      1106
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      1062
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      174
      1026
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      12
      941
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      88
      914
    8. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      903
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      843
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      833
    Aihe