En tiedä pitäiskö tällasta avausta edes tehdä? Mulla on ennustus, mutta enpä viitsi kertoa.
Mitä palstalla tapahtuu senviime hetkinä?
12
155
Vastaukset
- uoppa
Veikkaan että tt11 spämmää Jalovaaran ylistyspuheita ketjuihin saadakseen viimeisen sanan. Huomenna se sitten alkaa kuvittelemaan, että esitti niin teräviä argumenttejs, ettei kukaan keksi vastaankaan sanottavaa.
- xdcfgd
Just ajattelin samaa asiaa. Viimeinen sana, kuka sen saa - siitä kova kisa? Toki Kirkko kuulollahan sen tietysti saa sen ihan viimeisen sanan.
- semmosta tapahtuu
Tulee salamoita, kovaa kalahtelua. Ja sitten kuuluu jostain arkkipiispan mölähdys:
"Se on täynnä ny " - Kiitos Jeesus
Tulisko Pertsa vielä kertoon jotain oikein totista!
Minä ainakin sanon viimeisen sanan … parasta sanoa jo näin etukäteen …
"VIIMEINEN SANA !!"
Noniin - siinä se nyt tuli sanottua :))- Kirjoitettu on
Mihin asiaan viimeinen sana. Homouteen viimeinen sana - se pysyy syntinä.
- portinvartia
Mihin asiaan
Oletko huomannut että jollakin olisi asiaa? En mihinkään asiaan sanonut viimeista sanaa, mutta viimeisen sanan sanoin ja se saa riittää.
- FUCKIFUU
Onko sillä merkitystä kuka saa viimeisen sanan, koska viestejä voi poistattaa asiattomina vielä senkin jälkeen kun palsta on suljettu. Eli jos oma viestisi ei ole numero Uno, niin voit aina poistattaa ilmoittamalla asiattomiksi kaikki edeltävät viestit. Mutta muista niin voi käydä sitten sinunkin viestillesi.
Todella on merkitystä - minä nyt ainakin olen sanonut sen viimeisen sanan. Lues vaikka tuolta ylempää.
- FUCKIFUU
Homoavioliitto tulee sanoi nimimerkki tt11 mitä hyvänsä. Maaliskuussa laki tulee eduskuntaan ja kesäkuussa se tulee voimaan. Ensimmäiset homokirkkohäät vietetään tosin vasta 2015 tammikuussa.
Kirkkosi jäsenmäärä tippuu joka vuosi 1,5% samaan aikaan yhä harvempi lapsi kastetaan ja yhä enemmän uskovaisia kuolee vanhuuteen.
10 vuoden kuluttua evlut on vähemmistössä. FUCKIFUU kirjoitti:
Homoavioliitto tulee sanoi nimimerkki tt11 mitä hyvänsä. Maaliskuussa laki tulee eduskuntaan ja kesäkuussa se tulee voimaan. Ensimmäiset homokirkkohäät vietetään tosin vasta 2015 tammikuussa.
Kirkkosi jäsenmäärä tippuu joka vuosi 1,5% samaan aikaan yhä harvempi lapsi kastetaan ja yhä enemmän uskovaisia kuolee vanhuuteen.
10 vuoden kuluttua evlut on vähemmistössä."Homoavioliitto tulee sanoi nimimerkki tt11 mitä hyvänsä."
Mutta miehen ja naisen välinen avioliiitto pysyy - eikä siihen voi kukaan kajota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi635831Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3375647Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934721Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y112223Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182028Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521942Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2501192Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031104Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061