En minä ainakaan löydä sitä ketjua jossa veikattiin kirkosta eronneiden määrää tälle vuodelle.
Täältä on näemmä kadonnut veikkauskirjoitus
10
137
Vastaukset
- perusteetonta touhua
Tuntuu siltä että aivan perusteettomia poistoja tehdään täällä. Eniten vtuttaa kun on tosissaan tehnyt työtä johonkin aloitukseen ja keskustelua on käyty jo useita päiviä ja sitten yllättäen tulee poisto.
Aivan sama asia kuin tapettaisiin joku salaa, ja tämä ihminen vain häviää.- ateistix
Niinpä. Jopa pitkiä keskusteluketjuja on poistettu, vaikka ne olisi aloitettu monta päivää sitten.
- asiattomat pois
Asiattomat ketjut poistetaan.
- ateistix
asiattomat pois kirjoitti:
Asiattomat ketjut poistetaan.
Mitä asiatonta siinä oli? Liittyy kirkon toimintaan, eikö niin.
- eri asioita
"Aivan sama asia kuin tapettaisiin joku salaa, ja tämä ihminen vain häviää."
Ei nyt ihan sama. Tuollaistakin tapahtuu, mutta et osaa asettua tilanteeseen, jossa se hävinnyt olisi isäsi, äitisi, veljesi, sisaresi, lapsesi, puolisosi tai ystäväsi. On aika lailla eri asioita jonkun ketjun katoaminen ja ihmisen katoaminen. Mieti vähän, ennenkuin kirjoitat. - asiattomat pois
ateistix kirjoitti:
Mitä asiatonta siinä oli? Liittyy kirkon toimintaan, eikö niin.
Kasva ja kehity, niin ymmärrät. Luultavasti kyllä ymmärrätkin, mutta teeskentelet ymmärtämätöntä.
- ateistix
asiattomat pois kirjoitti:
Kasva ja kehity, niin ymmärrät. Luultavasti kyllä ymmärrätkin, mutta teeskentelet ymmärtämätöntä.
Kyse oli kirkosta, siis evankelisluterilaisesta kirkosta. Kirkosta eroaminen liittyy siihen myös, joten miksi se keskusteluketju piti poistaa.
- erkki.
Tämähän ei olekaan veikkauksen sivu, se löytyy veikkaus. fi osoitteesta ; )
Hyvää uutta vuotta.- zyrt
Eihän tämä ole myöskään toivotusten sivu.
- zyrt
Jostain syystä joo. 55 745 jätti kirkon eroakirkosta.fi- sivuston kautta. Mikä on se todellinen luku, se ilmoitetaan kai tammi-helmikuussa, kun on selvillä myös maistraattien ja kirkkoherranvirastojen kautta eronneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun644646KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643562Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?652995- 1622989
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492724- 241933
- 241831
- 301656
- 1741640
- 421352