Khao Lak kysymyksiä

Khao Lak -15

No niin, nyt on matka varattu eikä ole odottamista "kuin" 14kk(26.03.-15 lähtö) :) minkälainen hintataso tällä hetkellä tuolla on. olisi vähän kiva verrata 01/13 phuketin hintoihin. Esim. Olut(baarissa/ravintolassa/Kaupassa) ravintolassa thaikku ruoka/kunnon pihvi yms. mitä maksaa snorklaus reissut(EI RAYA DIVERSIN KAUTTA)
Ja sitten onko kenelläkään kokemuksia The Briza Beach Resort hotellista(semmoseen tuli matka varattu suoralla allaspääsyllä.. :) Kiitokset kaikille etukäteen.

3

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Khao Lak -15

        Ei hirveesti tuolla hintatasosta ole. Sen verran et ruoka 90-300baht aika laaja käsite.


    • Johanna-äiti

      Ei siellä mitään kummempaa eroa Phuketiin ole, oltiin just molemmissa. Esim normaali tunnin thaihieronta maksaa aika vakiosti kaikkialla 300 bht ja ruokien hinnat liikkuu samoissa hinnoissa sekä Phuketiss että Khao Lakissa. Hinta riippuu enemmän yksittäisestä ravintolasta. Paikallinen ruoka aina halvempaa kun taas esim. italialaisravintolat kalliimpia. Jos välillä haluat syödä vaihteeksi jotain muut kuin Thairuokaa, kannataakin sitten mennä oikeaan italialaisen tai vastaavaan, thaipaikkojen ns. italialaisruuat ei välttämättä hintansa väärti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      88
      6435
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      42
      5506
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4319
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      78
      4198
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      73
      3955
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1327
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      78
      1167
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1145
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      910
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      288
      833
    Aihe