Must-juttuja

SK 50

Hei! Olemme lähdössä mieheni kanssa ensimmäiselle (!) lomamatkalle ja valitsimme lomakohteeksi Khao lakin. Viivymme perillä viikon.

Mikäli täällä palstalla on innokkaita ja kokeneita Khao lakin kävijöitä, meille saa vinkata kaikenlaista kokemisen/ huomioisimen arvoista laidasta laitaan. Pari retkeä olemme varanneet matkanjärjestäjän kautta, tuo Lontoo kun ei ole oikein sujuvaa kumpaisellakaan...ja kaikki on niin uutta.

Lomalle lähtöön 3 viikkoa.

2

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4342423423423

      Elefantti retket, semmoiset jossa pääset uimaan fanttien kanssa :)

      Saari reissut, similan, tachai, näissä voi uiskennella ja ottaa aurinkoa. Tai sukeltaa jos olette käynneet kurssit.

      Ostosreissu phukettiin, esim vkl markkinoille tai muuten vaan. Paikalliselta matkanjärjestäjältä privaatti kyyti koko päiväksi: ~50e

      Jos osaatte ajaa skootterilla niin vuokratkaa ihmeessä. Näkee huomattavasti enemmän ja ei ole riippuvainen kalliista tuktuk mafiasta.

    • http://keskustelu.suomi24.fi/node/9542552#comment-0

      Olen joskus kirjoitellut ketjun aiheesta. Tosin pitäisi joskus tehdä uusiksi, kun joka reissulla ilmaantuu jotain mielenkiintoista uutta.

      Tosin totakin on kirjoittaessa supistettu ja tiivistetty, niin ettei kaikki taida oikein tekstistä selvää saada.

      Toivottavasti tästä on apua

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      596
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      476
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe