Otsikko ja budjetti 450€
Snipukka hakusessa
8
160
Vastaukset
- anyone
Mistäs aseista pidät? Ja ostatko sähkö-, kaasu vai jousitoimisen tarkkarin?
Jos ostat jousitoimisen niin voit kattoa maruin vsr tai l96 käytettynä (vakio) ja ostaa siihen viriosia.
Sähkösnipuja on mm. (Cyman ja Maruin) M-14, svd, (A&K ja G&G) sr-25....
Kaasuista M700 on kuulemani mukaan hyvä. Joku viisaampi voi sanoa jotain muita kaasusnipoja. - wddwc
http://www.taiwangun.com/en/set-pj25-p-j Ei ihan sovi pudjettiin. Mutta melekeen
- Tarkk'ampuja
Oon tainnu jo laittaa tän listan monesti, mutta mielestäni paras hinta- ja laatusuhteeltaan.. Elikkäs Wellin Mb03 uutena n.130 kiikari 35e, joku mukava 6.03mm trk-piippu about 50-70e, sitten ihan miten tehokkaan pyssytä haluat niin joko terässearit 40e m150 jousi 10e mäntä 20e jousenohjain 10e tai sitten Airsoftpro 90' liipaisinkoneisto setti.100e, johon sisältyy jousi (m150-170) jousenohjain ja mäntä. Sitten siihen vielä päälle nineballin hoppikumi 20e ja ei ole pakollinen m150 vireillä mutta m170 vireillä suositeltava eli terässylinteri ja teräksinen sylkänpää 40-50e. Ja lopuksi rullallisella putkiteippiä tiivistät aseen ja pääset frägittelemään tykilläsi porukkaa..
- kyssäpää
osta minulta kaasu tanaka m700 http://www.nettimarkkina.com/tanaka-m700/1149346
- 13+13=26
Mitä mieltä olette tuosta? http://www.tradesoft.fi/product/1231/ares-ms700-hiekka
- anyone
Mikään tarkkuuskivääri ei edelleen ole vakiona hyvä. Osta joku halvempi ja siihen viriosia.
- Kikkelinaaras
anyone kirjoitti:
Mikään tarkkuuskivääri ei edelleen ole vakiona hyvä. Osta joku halvempi ja siihen viriosia.
Aijaijai.. ei näin kyllä ole. Tua ARES pyssy on yks ainoista tarkkareista jolla pärjää kiitettävästi ilman mitään modejakin.
Tolla budjetilla ostaisin jonkun pulttilukon tai halvan dmr:n. Elikkä jousi tai sähkö. ARES ms kiväärit ovat hyviä ja pelikelpoisia jo suoraan paketista mutta jos ARES MS sarjalaisen haluat suosittelisin: http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Sniper_Rifles_ARES_ARES_MS338_BK.htm paremmin viimeistelty yms. Ylättävän tarkka ja ylättävän hyvä kantomatka vakiona, MUTTA virittämisestä sen verran ettei tuoho käy kuin Areksen valmistamat osat, joita ei löydä joka puljusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.1513995Taisi kolahtaa....
Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä392617Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit
mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte732033Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa
Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli771874Suomi edelleen maailman onnellisin maa
Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.2041742- 721055
Kyllä mies pakit kestää
Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n211052Milloin olit onnellinen? Miksi?
Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon140752Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!
Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen27749- 61734