Koiransyöjä

Nalli napsahtaa

kohta Maaningan koransyöjälle.....patit on jo piipussa......harmaatakki saa kohta reiän/reikiä nahkaan...

11

301

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kannata tuota asiaa hirveesti kailottaa.
      Maltetaan vähän aikaa odottaa niin kyllä se lupakin
      sieltä tulee.
      P.S. Hiljainen metsästäjistä viisain

      • udelias

        Mitens sittä jos saatte sudenpyyntiluvan, kyseisen rietan kaadetuksi ja se onkin koirasusi, lähdettekö uudestaan susijahtiin että luvalla nimenomaan susi kaadetaan?


    • ---...---...---...--

      No, se on parasta napsahuttaa varmuuveksi 2 pois.

    • --- ... .- .- -

      Hyvä.

      • Napsautelkaahan

        Juntit siellä takahiällä kossua vaihteeksi. Eikös ne työkyvyttömyyseläkkeet sieltä tilille taas tule niin ihan vain 'tilipäivän' kunniaksi. Huoh, mitä turvenuijia..


    • Onnea pokaalista

      Tuleekos poitsulle työkyvyttömyys- tai sairaseläke?

    • Kaenuun poeka

      Kierroksessa on... saa aamulla kattoa, pysykö....tulukaapa nimim. Napsutelkaahan jaOnnea pokaalista mukaan! Näihin pyyntireissuihin ei kaikkia hyväksytäkkään,mutta Teidän ymmärtäväisten ihmisten mukanaolo piristää Teitä ja Meitä, kuusikon kasvatteja. Ps. Teidän EI tarvitse tarttua tuliluikkun vaan katsotte, miten homma hoituu ja vaihdatte leiriä kuten Ukrainan soltut Krimillä. Joo-o, näin menetellään,niin päästään samoille kaatoryypyille ja savusaunaan! Suuren näkemisen Toivossa!

    • Onnea pokaalista

      Selvennyksenä, edellisen eläkekyselyviestin suuntasin ainoastaan nimimerkille Napsutelkaahan. Samaan suuntaan laitetut onnittelut on toisaalla mainitusta v. 2013 Huvimetsästäjäpokaalista.

    • Renlund

      Kalterit kolahtaa! Istut vikapuolella pöytää!

      • kotkankynsi,Savo

        Käyppä laittamassa Virroilla susille kettingit ja panta kaulaan, kun siellä on Sinua odottamassa 10:n suden lauma. Uhoa ainakin kuulostaa olevan suojelun puolesta jollakin PÄSSILLÄ!


    • Koirainennnn

      Mites olis semmonen,että koiralle rakennettas kunnon tarha niin ei susi vie. Eikai susikaan kolmimetristä aitaa ylitä noin vaan??

      Tietääkseni koiran pitäminen ympäri vuorokauden ketjussa on sitäpaitsi kiellettykkin.
      Jostakin luin että koiraa saisi pitää ketjussa vain lyhyitä aikoja.

      Tarhassa koira voi paremmin kuin ketjun jatkona pelkäämässä.

      Jos on varaa hankkia tonneja maksavia kivääreitä niin pitää olla varaa tehdä metsästyskoiransa olotkin soveliaiksi koiralle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1657
    2. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      127
      1010
    3. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      104
      953
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      941
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      787
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      49
      685
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      632
    8. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      627
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      236
      618
    10. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      34
      601
    Aihe