kohta Maaningan koransyöjälle.....patit on jo piipussa......harmaatakki saa kohta reiän/reikiä nahkaan...
Koiransyöjä
11
260
Vastaukset
Ei kannata tuota asiaa hirveesti kailottaa.
Maltetaan vähän aikaa odottaa niin kyllä se lupakin
sieltä tulee.
P.S. Hiljainen metsästäjistä viisain- udelias
Mitens sittä jos saatte sudenpyyntiluvan, kyseisen rietan kaadetuksi ja se onkin koirasusi, lähdettekö uudestaan susijahtiin että luvalla nimenomaan susi kaadetaan?
- ---...---...---...--
No, se on parasta napsahuttaa varmuuveksi 2 pois.
- --- ... .- .- -
Hyvä.
- Napsautelkaahan
Juntit siellä takahiällä kossua vaihteeksi. Eikös ne työkyvyttömyyseläkkeet sieltä tilille taas tule niin ihan vain 'tilipäivän' kunniaksi. Huoh, mitä turvenuijia..
- Onnea pokaalista
Tuleekos poitsulle työkyvyttömyys- tai sairaseläke?
- Kaenuun poeka
Kierroksessa on... saa aamulla kattoa, pysykö....tulukaapa nimim. Napsutelkaahan jaOnnea pokaalista mukaan! Näihin pyyntireissuihin ei kaikkia hyväksytäkkään,mutta Teidän ymmärtäväisten ihmisten mukanaolo piristää Teitä ja Meitä, kuusikon kasvatteja. Ps. Teidän EI tarvitse tarttua tuliluikkun vaan katsotte, miten homma hoituu ja vaihdatte leiriä kuten Ukrainan soltut Krimillä. Joo-o, näin menetellään,niin päästään samoille kaatoryypyille ja savusaunaan! Suuren näkemisen Toivossa!
- Onnea pokaalista
Selvennyksenä, edellisen eläkekyselyviestin suuntasin ainoastaan nimimerkille Napsutelkaahan. Samaan suuntaan laitetut onnittelut on toisaalla mainitusta v. 2013 Huvimetsästäjäpokaalista.
- Renlund
Kalterit kolahtaa! Istut vikapuolella pöytää!
- kotkankynsi,Savo
Käyppä laittamassa Virroilla susille kettingit ja panta kaulaan, kun siellä on Sinua odottamassa 10:n suden lauma. Uhoa ainakin kuulostaa olevan suojelun puolesta jollakin PÄSSILLÄ!
- Koirainennnn
Mites olis semmonen,että koiralle rakennettas kunnon tarha niin ei susi vie. Eikai susikaan kolmimetristä aitaa ylitä noin vaan??
Tietääkseni koiran pitäminen ympäri vuorokauden ketjussa on sitäpaitsi kiellettykkin.
Jostakin luin että koiraa saisi pitää ketjussa vain lyhyitä aikoja.
Tarhassa koira voi paremmin kuin ketjun jatkona pelkäämässä.
Jos on varaa hankkia tonneja maksavia kivääreitä niin pitää olla varaa tehdä metsästyskoiransa olotkin soveliaiksi koiralle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on677319- 707133
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1505773Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist534748En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204119Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53780- 313397
- 373328
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris802823Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin1872350