Pentumme on 9vko vanha ja ollut meillä viikon uloste koko ajan löysää mutta nytten alkanut olemaan enemmänkin pelkkää nestettä ja samalla uikuttaa? Ei syö kunnolla mutta kumminkin on leikkisä? Mikä avuksi
pentu uikuttaa ulostaessaan
4
96
Vastaukset
eläinlääkäriin; noin pieni pentu ei saa olla kovin montaa päivää ripulilla, semmoisen elimistö kuivuu nopeasti....
- rusettirinta
Tosiaan eläinlääkäriin saamaan ab-kuurin ja nesteytys. Pentu kuivuu nopeasti ellei saa nestettä. Kuivumisen alkaessa pentu lopettaa huonovointisuuden takia syömisen, silloin ei ole enää ripuli syömättömyyden syy. Siitä tulee kierre.
- 811
Onko syönyt luita tai rustoja? Voi olla ummetusta.
- enskapenska
Annathan samaa ruokaa kuin mitä edellisessä kodissa sai. Tilkka piimää tai lusikallinen wiiliä tekee hywää watsalle. Onhan madotukset kunnossa? Jos pentu juo ja on wirkeä ei wielä syytä huoleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207091Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1214865L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634136TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143424Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7112192Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2551595- 671425
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581408Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221226