Puoli vuotiaan poikakissamme vatsa on ihmeen turvonnut! Muutoin hoikka, mutta vatsasta pöyristynyt selvästi parin-kolmen viikon aikana. Syö, juo ja käy vessassa normaalisti. Muutenkin kovin rauhallinen ollut, viihtyy sylissä.
Ruokavalio ei ole muuttunut ja kissa on leikattu.
Apuja? Mielipiteitä?
Kissan turvonnut vatsa
5
301
Vastaukset
- voi sentään
Onko koska madotettu?
Jos vaan lihonnut, tarkasta ruuan määrä. - Kissakaveri
On madotettu, sen puolesta pitäisi kaikki olla kunnossa. Ruoka punnitaan päivittäin suositusten mukaan eikä koskaan syö edes täyttä annosta.
Muita ideoita? Niitä toivotaan! Käynti eläinlääkärillä?
- Kissakaveri
Käyty juuri kuukausi sitten tehosterokotuksessa ja silloin tsekattiin myös että kaikki kunnossa. Ei viitsittäisi heti mennä, mutta voi olla että kohta tarpeen. Sinne soitinkin jo, kehottivat seurailemaan.
Vaan nytpä ei tule kakka. 2-3 päivää ollut kakkaamatta, annoin nyt pienet annoksen parafiiniöljyä ja levolaccia. Toivottavasti lähtee kisun vointi paremmaksi niillä... Ummetusta epäilen, mutta saapa nähdä, ainakaan vielä mitään ei ole tapahtunut...- harmillista
Voi, ettei vain olis nyt syöny mitään sopimatonta, siis vierasesinettä?
Kannattaa viedä eläinlääkäriin, jos ei noilla konsteilla vatsa ala toimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291313
- 99833
- 75640
- 50567
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11481ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40454Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m149408Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30387Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372- 25368