Uusia tietojen kalasteluviestejä liikenteessä!

Hei käyttäjät!

Olemme saaneet tietoomme, että käyttäjillemme on lähetetty tietojen kalasteluviestejä. Lähettäjänä niissä on Tekninen tuki.

Viestissä pyydetään klikkaamaan linkkiä, joka aktivoi sähköpostitilin.

Näitä linkkejä ei missään tapauksessa saa klikata.

Kiitos aktiivisille käyttäjillemme ilmoituksista!

Ystävällisin terveisin,
Suomi24 Ylläpito

16

1768

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18+19

      Onneks en oo suolen käyttäjä.

    • Kriminaalit

      S..tanan hörhöt ne jossain yrittää tehä helppoa rahaa.

    • jätin

      Aika turha varoitus kun uudistuksen jälkeen postin toiminta ollut mitä ollut,eipä sieltä helpolla avaa mitään jos edes on tullut posti. Poistaminenhan taas on täysipäiväinen homma että lähtee halutut pois,p..rkkele.

    • Täysi susi

      No hyvähän se on varoittaa, kun ne viestit aukeavat itsestään, kun pilasitte koko sähköpostin. Viimeisenä tulluthan aukeaa eikä enää pysty laittamaan estoa. Miksi ette palauta sitä. Todella typerä "uudistus", joka vei käyttöhalut monelta ja moni vaihtaa tai on jo vaihtanut sähköpostin muualle. Ettekö te osaa lukea, kun palautetta on varmasti tullut vaikka kuinka paljon siitä, että pilasitte hyvän sähköpostin eikä asialle tehdä mitään. Eli ette huomioi käyttäjiä. Oli todella iso moka, entinen sähköposti oli hyvä. Minäkin siirryn muualle, kun ei mitään tapahdu, vaikka kuinka antaa palautetta!!!!!

    • etertrterryytyty

      Missä se viestiketjun puunäkymä viipyy. Sehän piti alkaa aikoja sitten. Todella typerää touhua tää nykyinen.

    • vesijussi

      seija. kävit kauan sitten poikasi kanssa Teijon mäessä.lupasit tulla uudestaan.odotan. Juha

    • järkeä

      Miten ihmeessä voi s-postin uudistus??? mennä näin pieleen,mitä suomi24 on mennyt?Ensinnä,kun aiot mennä postiisi se joko aukeaa tai sitten ei;jokatapauksessa avaus kestää ihan älyttömän pitkään.Kun viimein saat postisi auki - jokaisen viestin avaaminen kestää taas;kaikki on muuttunut entistä hitaammaksi ja myös hankalammaksi.Esim.jos olet tottunut liikkkumaan nuolilla,niin avaat aina vahingossa edellisen postin uudestaan tai toisinpäin,muutenkin moni asia on erittäin epäselvä.Joitakin juttuja ei vieläkään tiedä miten ne tällä nykyversiolla hoidetaan.Entinen oli huomattavasti parempi kaikin puolin,ei ymmärrä kuin tällainen "moka" voi tapahtua;millainen ohjelmistosuunnittelija on ollut asialla?Täytynee vaihtaa piakkoin postia!

      • postikinuusi

        mitkä viestit?
        mihin tulee viestit?
        postiinko joka ei aukea?
        nakkaa aina etusivulle?
        paska suoli tyhjenee kohta
        treffit meni ohi tältä päivältä.


    • Hölmöläiset asialla

      Mitenkäs estän tuollaista viestiä aukeamasta, kun sähköpostiin mentäessä aina aukeaa joku viestii. Jos sattuukin tuollaisen viestin kohdalle, en voi tehdä asialle yhtään mitään. Todella järkyttävän epäonnistunut uudistus joka suhteessa.

    • Helli1

      En tiedä minne valittaisin taas noista maikkarin väriroiskittuja huumehörhöjä jotka pomppii taukoajalla . Ensin oli karmeita karvakyllästettyjä pöllöjä ja nyt sitten nämä.Taas täytyy jättää kolmonen kun ei tajua ollenkaan aikuisten katsomismakua. Pitäkää maaliroiskeenne !!!

    • no nyt yritetää väittää että sähköpsti osoite väärä!

    • Totta! Suomi24:n sähköposti mennyt överiksi! Hermot menee, kun posti on TÄYNNÄ n.s. roskapostia! Kymmeniä parissa päivässä! ja minulle s.posti tulee - tuplaten! Olen yrittänyt perehtyä siihen suodatushommaan. On niin monimutkaista tällaiselle vanhalle ihmiselle ainakin, etten pääse puusta pitkälle! Ei entisen sähköpostin aikaan tullut tätä määrää etämyynti- tai mitä mitä ne ovat. Tarjotaan rahaa, ilmaista vaikka mitä, alusvaatteen ostoa jne. Mistä nämä ottavat ihmisten tiedot? Entisessä sähköpostissa, kun sen avasi, luki "Torju tämä viesti". Ja se oli sillä selvä. Ei enää tullut sitä viestiä ainakaan. ja muutenkin tuo tulevan, turhan postin tulva on hulvaton. Ovat varmaan huomanneet uudessa postissa aukon, joka ei varjele postin käyttäjää. PALAUTTAKAA VANHA JÄRJESTELMÄ TAKAISIN, TAI ON LÄHDETTÄVÄ MUILLE MARKKINOILLE! Sydän kylmänä taas avaan postini. Paljon aikaa tuhraantuu niiden tuhoamiseen. Huomenna taas uusi koetus! Eikö ole olemassa sellaista toimintaa kuin puhelinkaupustelussa. Ei ole tullut puhelimeeni ainuttakaan lehden ym. kauopustelijaa, kun olen ottanut eston käyttööni. Saa olla ainakin kolme vuotta niiltä rauhassa.

    • kyllästynyt

      Etsin täältä ohjeista, kuinka saan tunnukseni pois! Roskapostia tulee tuutin täydeltä, onko tämän tarkoitus, että kaikki siirtyisimme ns. maksulliseen postiin. Onneksi on muitakin palvelun tarjoajia :)

    • Nyt on chat-huoneessa kysely suomi24:n kesittämisestä, onko se oikea, kun se ei kuitenkaan avaa mitään kyselylomaketta? Vanhimpien sivulla se kysely tulee.

    • Kehittämisestä piti olla...

    • rami3

      eihän tänne pääse enää ollenkaan kun kaikki on vääriäT:RAMI on kai se varattu kun se on mulla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3900
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3672
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      109
      3525
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      64
      2891
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      73
      2726
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2251
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      54
      1533
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1165
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1142
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1138
    Aihe