Tähän saakka Ylen Areenan ohjelmat ovat toimineet hyvin Firefoxilla, vain muutaman kerran on satunnaisesti tökkinyt.
Loppuviikosta halusin katsella Kahden keikkaa, tuli ilmoitus, että Flashplayer pitää päivittää. Neljä kertaa asensin ohjelman uudelleen välillä koneen käynnisten, edelleen tulee sama ilmoitus. Firefox on päivitetty. Missä vika, mitä pitäisi tehdä?
Flash Player ei asennu?
3
1380
Vastaukset
Kokeileppa ladata Flash Player asennustiedosto suoraan Adoben sivulta ja sulkea Firefox ennen asennusta.
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/installation-problems-flash-player-windows.html- Vika jatkuu
Asensin ohjeitten mukaan, ei auta. Tämä vika nyt siis vain Firefoxissa. Google Chromessa ja Internet Explorerissä toimii ihan ok.
No täytyy kai jatkossa vaihtaa selainta aina Areenaa varten, muuten pysyttelen mieluiten Firefoxissa.
Kiitos ohjeesta kuitenkin, varmaan auttaa monia muita, joilla sama ongelma. Minun koneellani nyt vain jokin muu ongelma. Entä Firefoxsin puhdas asennus eli poistat sen ja kaikki sen jättämät kansiot resurssienhallinnasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1302658
- 671538
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2321268Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/1011213- 111158
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos671085Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.91992Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175978IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56969Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸44968