Kaalimato: Mikä on peniksen keskikoko? En halua mitään linkkejä, vaan Kaalimadon näkemyksen asiaan?
Peniksen koko?
11
1029
Vastaukset
- Maalikato.com
14cm
- safsasffs
Uskoisin, että kun yleensä keskikooksi ilmoitetaan 13-15cm, niin yritetään vain lievittää pienimunaisten v*tutusta. Ei niin millään voi olla keskimitta noin lyhyt.
- Iso peenis
Uskon, että 13.5 on Suomessa keskimitta – aivan kuten useat eri lähteet kertovat. Tämä keskimitta on siis se oikeaoppisesti mitattaessa saatu tulos, kun mitataan seisten, selkä suorana, kalun ja vartalon kulman olessa 90 astetta, mitta napakasti häpylyyssa. Sen kummempaa dramatiikkaa asiaan ei liity.
Ymmärrän kyllä, että se vituttaa, kun itse mittaa väärin ja ohjeenmukaisesti tehdyissä tarkistusmittauksissa se ennen väärinmitattu18cm onkin 13cm, kun oikein siis mitataan. Sitten itselle selityksenä on helpompi väittää jos mitä salaliittoteorioita kuin myöntää mitanneensa väärin 13cm kullinsa.
- kokemusta
Joo, kyl se keskimitta oikeesti on vajaat 14cm. Oikeessa elämässä 16 ja siitä isommat on harvinaisia.
Netissähän kaikki sanoo aina että 18 tms...mut totuus on toinen.
Kun mittää noin kuin edellä on maoinittu, niin alle 10% miehsitä on 16 tai yli - kaalimato.com
Heippa,
Kaalimato perustaa näkemyksensä tutkimustuloksiin:
Useissa tutkimuksissa on todettu miehen jäykän peniksen olevan keskimäärin 13–16 cm pitkä ja varren ympärysmitan 11–13 cm. Myös 10–13 cm tai 16–20 cm pituiset penikset ovat varsin tavallisia (Virtanen, 2005).
Eli vaihteluväliä riittää..
Terveisin
Kaalimato.com - Korjausta odottava
Kaalimato: oikaise asia. Kirjoitat "useissa tutkimuksissa" ja silti kerrot yhdestä vanhasta lähteestä. Tuolloin 2005 ei ollut luotettavia tutkimuksia juurikaan. Lisäksi ihmisrodulliset erot peniskoossa ovat suuria. Miksi manipuloit totuutta?
Voisitko oikaista asian. - kaalimato.com
Heippa,
Lähde on siis Jukka Virtasen kirjasta jossa viitataan useisiin tehtyihin tutkimuksiin. Lisää tehdyistä tutkimuksista seuraavan linkin alta: http://www.seksuaaliterveysklinikka.fi/yleista_seksista/peniksen_pituus
Tarkempaa tietoa tehdyistä tutkimuksista löytynee metsästämällä tietoa kirjallisuudesta ja netistä. Kaalimadolla ei valitettavasti ole sen enempää tietoa asiasta kuin mitä ko. tietolähteistä löytyy.
Terveisin
Kaalimato.com- Päivittäkää tietonne
Tuo on vanhaa tietoa. Rfsu on päivittänyt tiedot empiirisen tutkimukseen perustuen. Aasiassa kullin keskikoko on 9 cm pituus ja 8cm paksuus. Euroopassa 11 - 15cm pituus ja 10cm paksuus..Valkoihoisilla keskipituus 13.9cm ja paksuus 10cm. Tummaihoisilla isommat..
- Tietävämpi
Päivittäkää tietonne kirjoitti:
Tuo on vanhaa tietoa. Rfsu on päivittänyt tiedot empiirisen tutkimukseen perustuen. Aasiassa kullin keskikoko on 9 cm pituus ja 8cm paksuus. Euroopassa 11 - 15cm pituus ja 10cm paksuus..Valkoihoisilla keskipituus 13.9cm ja paksuus 10cm. Tummaihoisilla isommat..
Tuo paksuusväite on ihan höpönlöpöä. Oikea keskiarvopaksuus on noin 12cm.
- Suomessa
Rfsu kyllä paksuuden tietää, he ovat sen mitanneet. Aiemmat paksuustutkimukset oli tehty kyselyinä ja miehet mittasi senkin väärin.
Arvaappa miksi Rfsun pitää paksuus tietää tarkasti?- punjab
Kullini oli keskimittaa kunnes tajusin että kyseinen mitta otetaankin erektiossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943909Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t522778Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per771350Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181266Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101189Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020971- 46954
- 48901
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt217863Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä107686