Ympärileikattui poikii?

leikattu

Hei,

Löytyskö täält ympärileikattui poikii kertoo ja jakaa kokemuksiaa ympärileikkauksest?

23

678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • boy96.

      Joo mäkin haluaisin tietää. Mul on luultavasti ens viikolla luvassa ympärileikkaus :s

      • leikattu

        Haluutko mailailla asiast?


      • leikattu

        Joko sul on tieto millon leikataa vai onks jo leikattu? Ois kans kiva lukee leikkauskokemuksist.


      • boy96.
        leikattu kirjoitti:

        Joko sul on tieto millon leikataa vai onks jo leikattu? Ois kans kiva lukee leikkauskokemuksist.

        Huomenna on aika kirurgian puolelle.


      • leikattu
        boy96. kirjoitti:

        Huomenna on aika kirurgian puolelle.

        Mis paikas leikataa? Mitä tiet siit etukätee? Kerrotko tääl sit tuoreeltaa leikkauksest?


      • voi kiesus
        boy96. kirjoitti:

        Huomenna on aika kirurgian puolelle.

        Miks sitä pitää mennä ihteensä silipomaan ?


      • boy96.
        leikattu kirjoitti:

        Mis paikas leikataa? Mitä tiet siit etukätee? Kerrotko tääl sit tuoreeltaa leikkauksest?

        Eipä leikattukaa. Ei kuulemma oo vielä tarvetta.


      • leikattu
        boy96. kirjoitti:

        Eipä leikattukaa. Ei kuulemma oo vielä tarvetta.

        Mis kävit ja kenen kans? Mitä kaikkee siel sit tapahtu? Millo sit leikataa?


    • 233211

      Siis toi ympärileikkaus on ihan luonnotonta ja tyhmää! itselläkin on vähän kireä esinahka eikä se ole mitenkään haitannut minua seksissä! (esinahka siis menee max. puoleen väliin hikisesti). Tarpeeksi liukuvoidetta pilluun niin thats it!

      Siis ihan oikeasti, jos ette halua tehdä ympärileikkausta niin sanokaa se suoraan! Ei minuakaan ole haitannut kireä esinahkani mitenkään. En kyllä anna tehdä sitä lapsilleni, sanon vaan että "on ihan ok jos on vähän kireä esinahka".

      • ebun

        Mites se hygieniapuoli jos ei pysty pesee smegmaa esinahan alta kireen esinahan takia?


    • närpiön tyrvää

      Joo, kannattaa muistaa että pakolla ei leikata ketään. Pikkulapsen osalta vanhemmat päättävät ja vähän vanhemmat päättävät itse. (Tämän pitäisi koskea myös uskonnollisia leikkauksia, mutta eihän juutalaisille ja muslimeille nykymaailmassa uskalleta sanoa ei. P-ska juttu.)

    • minävaan

      haluisitteko vähän jakaa peniksen anatomiaa mulle :l onks kiitä esinahkoja usepiki ku yks? ja miks joku haluu leikkauttaa? mite runkkaatte ilman esinahkaa? kertokaa kaikkee iha yleistä perustietoo
      bonuksena jelpatkaa mite voin vetää poikakaverilta kätee? sil on toistaseks vielä esinahka plakkarissa :D

    • kokemusta on

      Moro. Ittelläni on ympärileikattu eikä se sen erikoisempikaan ole kuin leikkaamaton. Toimii samanlailla pedissä kuin leikkaamatonkin, ja ei siihen runkkaamiseen esinahkaa tarvita.. Harrastan myös joukkue urheilua eikä ketään yksinkertaisesti kiinnosta millainen kalu kelläkin on. Yleisissä saunoissa kun olen ollut niin tiirailijoilta olen suoraan kysynyt että mihis päin sitä ollaan suuntauduttu? Suihkussa toki nahkattoman puhdistus on helpompaa, mutta olen myös kuullut että nahkaton on alttiimpi ulkoisille epäpuhtauksille vaikka itselläni ei koskaan ole mitään ongelmaa ollut. Ilman esi nahkaa myös terska saa enemmän kasvu tilaa jolloin se kasvaa hiukan normaalia enemmän. Mutta muistakaa että kukaan muu ei saa päättää muutoksista joita teihin tehdään kuin te itse!

      • 45+45+45+45+45=2

        "Yleisissä saunoissa kun olen ollut niin tiirailijoilta olen suoraan kysynyt että mihis päin sitä ollaan suuntauduttu? "
        Tottakai paskanjäykkä, ennakkoluuloinen foobikko esittää tuon kysymyksen.


    • tuhannennen kerran
      • tolkutonta, sanon mä

        > Uskomatonta mutta totta tämäkin: http://fi.wikipedia.org/wiki/Ympärileikkaus#Veren_imeminen <

        Ei jumaIauta. Leikkelet pikkupojan kikkeliä ja imet siitä verta, ja se on jenkeissä ihan OK jos satut olemaan "oikein uskova" juutalainen! Vähintään yhtä pervoa kuin lapsen raiskaaminen.


      • vanha rymähinen

    • esinahaton
      • vanha rymähinen

        Joo, yhteys paviaaniin on selvä. (Kuvassa ei ole mitään yököttävää vaikka Suo24 sen punapallolla merkitseekin.)


    • en kyllä kadu päivääkään että otin vaihtoehtosen ympärileikkauksen puol vuotta sitten.. :) eka oli kyl sillei et pitäskö vai ei mut nykyää sit kummiski positiivinen asia.

    • leikelty turhaan

      Joo no kunhan siitä vanhenet niin alkaa kaduttaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1371
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1105
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      104
      974
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      43
      953
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      785
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      759
    7. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      746
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      745
    9. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      655
    10. Koetko että me

      Kuulutaan yhteen?
      Ikävä
      39
      557
    Aihe