Hei, tarvitsisin apua uutena luotsina! Olen Yleistä Toyotasta palstan luotsina, ja jatkuvasti siellä pyörii samat häiriköt. Joku ihmeen Teroksi- nimittely sun muut jonnniinjoutavat provot tuntuvat vaan lisääntyvän sitä mukaa kun näitä asiattomuuksia poistelee.
Palstalla ei kysyjät saa enää edes asiallisiinkaan kysymyksiin vastauksia kun trollaajia on niin paljon. Mitenhän nämä henkilöt saisi kuriin?
Pitää tosin kyllä myöntää, että nämä Toyota miehetkin osaavat ärsyttää muita toisilla automerkkiosioilla.
Miten saada häiriköt pysymään poissa?
3
130
Vastaukset
Trollit vaan raa'asti poistoon. Alussa työsarka voi tuntua loputtomalta. Kun pidät vaan pintasi riittävän pitkään, mölinä rauhoittuu ja asialliset ketjut herättävät jatkossa asiallisia vastausviestejä. Itselläni Luotsi-linjan selvennys omassa ensimmäiseksi lukitussa viestiketjussaan on tehnyt ilmeisesti tehtävänsä. Enää eivät edes kysele, miksi olen poistanut jotakin.
Tero on ilmeisesti Saunakauhamiehen alias, joka elää jo ihan omaa elämäänsä pitkin S24n palstoja.Olen itse tehnyt muutaman suositun palstan yläosaan lukitun "Säännöt" ketjun jossa kerron että miten täällä tulisi käyttäytyä ja miten estää viestien poistamisen.
Meillä on siis jotain yhteistä, itse olen skoda ja liikenne palstoilla ja painin samojen henkilöiden kanssa =D
Tojopalstan häiriköt käyvät ahkerasti dissaamassa skodapalstalla =)
Harvemmin alan änkkäämään jonkun häirikön kanssa, sillä on vaan helpompi poistaa ne viestit ja odotella seuraavaa törkyä.
Ja voin sanoa, että henkilökohtasuuksiinkin on menty.
Eräs kirjoittelija on jopa sellanen jonka tunnen fasen kautta, sillä tekstit menneet niin yksiin, mutten voi asiaa todistaa millään, enkä suoraan viitsi mennä kysymään,
mutta poistin fasekavereista =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746294MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415358Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.594243NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734102Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja653860Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.691147- 48923
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?29797Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62791- 233777