Miten havaitsin olevani telepaatikko?

8Telepaatikko8

Havaitsin olevani telepaatikko ensimmäisen kerran kun olin noin 20 vuotias. Sitä aikaisemmin toki tunsin asian, mutta en ymmärtänyt mistä on kyse. Aloin aistia ihmisten salaisuuksia kuten huumeiden käyttöä ja rikoksia mitä ihmiset ovat tehneet ja mitä kukaan muu ei tiennyt kuin nämä ihmiset itse.

Aluksi kun en ymmärtänyt mistä on kyse puhuin havainnoistani liikaa ja joudun tekemisiin rikollisjärjestön kanssa joka alkoi luulla, että olen poliisi joka on laitettu vakoilemaan heitä, koska eräässä yökerhossa humalassa kerroin ihmiselle, jota en ollut koskaan aikaisemmin tavannut elämässäni mitä huumeita hän on käyttänyt ja mitä kaikkia rikoksia hän on tehnyt mistä hän ei ole koskaan jäänyt kiinni. Sanoin ne asiat leikilläni kun en ymmärtänyt vielä silloin, että kyseinen henkilö on oikeasti tehnyt ne rikokset.

Tämän jälkeen kaksi kehonrakentaa ja hakkasi minut ravintolan vessassa ja sanoivat, että olen poliisi. Jouduin muuttamaan toiselle paikkakunnalle, jotta minulle ei olisi käynyt vielä jotain pahempaa. Opin kantapään kautta, että ihmisistä, jotka tietävät liikaa muiden salaisuuksia ei pidetä.

Tästä syystä telepaatikot eivät yleensä halua huomiota itselleen, koska ihmiskunnan kehitystaso ei kykene käsittelemään sitä asiaa, että on olemassa ihmisiä, jotka tietävät liikaa ihmisten salaisuuksia. Yritysjohtajien ja poliitikkojen salaisuuksia, jotka tietoon tullessaan ajaisivat kaikki länsimaat kaaokseen puhumattakaan rikollisjärjestöjen salaisuuksista, vakoilijoiden salaisuuksista ja niin edelleen.

Ihmiskunnasta niin suuri osa on osallistunut muiden ihmisten vahingoittamiseen ja he hyötyvät muiden ihmisten ahdingosta niin paljon, että he menettäisivät kaiken jos telepaatikot astuisivat esiin. Myös neutraalit ihmiset, jotka eivät ole tehneet sen enempää pahaa kuin hyvääkään kärsisivät siitä seuraavasta yhteiskunnan romahtamisesta.

Tämä ehkä selittää sen miksi telepaatikot toimivat hyvin hienovaraisesti pienin askelin ja antavat tietoa vain sen verran kuin mitä ihmiskunnan tämänhetkinen kehitystaso pystyy käsittelemään.

Tämän takia telepaattisesti lahjakkaat yksilöt tarvitsisivat erityisuojelua, mutta täällä ei ole mitään. Ihmiskunnan kehitystasoa mitataan sillä miten he kohtelevat liikaa salaisuuksia tietäviä telepaatikkoja. Telepaatikkojen murhat, syrjintä ja väkivalta heitä vastaan on hyvin yleistä. Lähes kaikki profeetat kuten Jeesus ovat olleet telepaatikkoja ja Jeesus tapettiin ristillä. Samoin kaikkien uskontojen pyhät henkilöt.

16

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8Telepaatikko8

      Kyseessä ei ole mikään leikki tai viihde vaan vallassa olevat ja salaisuuksia omaavat ihmiset murhaavat ja ovat aina murhanneet ihmiskunnan historiassa kaikki telepaattisesti herkät ihmiset mitkä ovat kokeneet riskiksi elämäntyylilleen ja salaisuuksilleen.

      Teknologian väärinkäytölle ihmisten manipulointiin, automaation väärinkäytölle muutamien ihmisten äärimmäiseen rikastumiseen kun maapallon enemmistö elää äärimmäisessä köyhyydessä ja on tuomittu käytännössä kuolemaan jo syntymästään saakka. Ydinaseiden väärinkäytölle muiden ihmisten painostamiseen ja niin edelleen...

    • Piippakuski

      Yleensä tällaiset maanis-depreetikot käyvät kuumimmillaan keväisin. Nyt tämä hihhuli käy jo selvästi aivan liian kovilla ylikierroksilla, josta ei hyvää seuraa. Onko helteillä osuutta asiaan vaiko liiallinen poskelleen mennyt lääkitys?
      TK auki taas maanantaina onneksi.

      • 8Telepaatikko8

        Selitä lisää siitä miten määrität ihmisten mielenterveyttä? Kerro siitä miten paljon olet tehnyt sitä?


      • Anonyymi

        Älähän nyt hätäile. Telepatia on elimellinen osa ufotutkimusta. Pennistonin
        telepaattisesti saamat ulkoavaruudelliset binäärikoodit odottavat yhä
        luotettavaa tulkintaa !


    • Karka

      Ja vittuako se sulle kuuluu toisten asiat. Et pysty näköjään omiaskaan hoitamaan.

    • väärä kanava

      Tämä threadi kuuluisi parapsykologia kkeskusteluihin.

      Voisivatko luotsit siirtää tämän sinne.

      Kiitos.

      • cu later

        Oikein. Kaikki nämä idioottipalstat voitaisiin laittaa yhden ja saman otsikon alle. siihen kuuluisivat kaikki ufot, henget, enkelit.hihhulit, keijut, joulupukit, demonit, pirut, telepatiat,
        ennusteet , säätiedotteet, sammakomiehet, maahiset jne.
        Joku muu voi jatkaa listaa, minun täytyy nyt mennä syömään.


      • Anonyymi

        Älähän nyt hätäile. Telepatia on elimellinen osa ufotutkimusta. Pennistonin
        telepaattisesti saamat ulkoavaruudelliset binäärikoodit odottavat yhä
        luotettavaa tulkintaa !


    • Q%&¤vrr%¤#

      Vielä kun havaitsisit kuka oikein oletkaan itse.
      Se on vaikeaa kun on oma identiteetti täysin hukassa.
      Näitähän täällä kyllä riittää valitettavasti ihan liikaakin.

      • 8Telepaatikko8

        Ymmärrän riittävästi elääkseni erittäin hyvän elämän ja tehdäkseni kaikkea mikä on oikeasti elämässä tärkeää.


      • Celipaatikko
        8Telepaatikko8 kirjoitti:

        Ymmärrän riittävästi elääkseni erittäin hyvän elämän ja tehdäkseni kaikkea mikä on oikeasti elämässä tärkeää.

        Joille on vähän annettu ovatkin aina vähään tyytyväisiä.
        Valitettavasti suurimmalla osalla ihmisiä on sentään enemmän ymmärrystä kuitenkin.


    • Jätkät ravintolassa suuttui kun aloit puhumaan niistä paskaa...

    • Teletaapikko

      Vähän samanlaisia kokemuksia mulla. Kerran tuntui ja kuin olisin kuullut päässäni "ääniä", ex-pomon aatoksia tyyliin: ".... kohta toi saa kenkää...". Aikaakaan, kun sain loparit.

      Ekana luulin, että saisin joulubonuksesi parin kenkiä... mutta tuo "kyky" ollut vielä kai kyllin kypsä?

      • Kiinnostavaa toi telepatia.


      • Anonyymi
        suevpa kirjoitti:

        Kiinnostavaa toi telepatia.

        Telepatia on ihan normaalia kuolemanjälkeisissä tiloissa. Samalla periaatteella toimii arkipäivän telepatia. Osattava ensin hiljentää mieli omista ajatuksista, niin kuulee vastaanotetun informaation.


    • Anonyymi

      Eipä nyt vedetä herneitä nenään 8-telepaatikon viestistä. Menisi nenä
      tukkoon, jos kaikki ufosonta jota palstalle suolletaan otettaisiin yhtä vakavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3544
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2498
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      15
      2428
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      64
      2282
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2168
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      102
      1222
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1097
    8. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1015
    9. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1006
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      969
    Aihe