Tsekkailin netistä noita autojen hintoja ja minusta ne on aika korkeita jos vertaa mitä olen joskus netistä lukenut. Tarkoituksena olisi vuokrata jokin Yaris automaatti tai vastaava, mutta noille näyttäisi tulevan hintaa semmoiset 100e/päivä ja jopa ylikin.
Noita vuokraamoja näyttäisi olevan pilvin pimein kun olen katsellut Rodoksen kaupunkia google mapsilla. Voisiko joku suositella vuokraamoa Rodoksen kaupungin alueelta?
Auton vuokraus
5
5536
Vastaukset
- kepallica
www.rhodosinfo.com
- j.a1
Juuri tullena ja auton vuokranneena suosittelen margaritista. Auto maksoi 40€/vrk ja 300€ omavastuu,sisältää kaiken ,alustan ja renkaat,mitä ei aina kaikki korvaa. Autona oli vw polo.
Margaritis on ihan hyvä. Demiksen Suomalaista baaria vastapäätä ja siellä on Petros, joka palvelee suomenkielellä. Itse olen myös suosinut Tassosta. Als hotellin juuressa vuokrailee pikkuautoja. Siinä palmuaukiolla. Parikymppiä pyysi viimeksi autonvuokrasta. Hintaan sisältyy täysvakuutus. Vaikka vuokra koskee mainittua päivää, voi auton palauttaa vaikka seuraavana aamuna. Näissä pikkufirmoissa ei olla niin turhantarkkoja.
- MythosZorbas
Vuoden 2014 toukokuussa vuokrasin auton viikoksi. Odotti lentokentällä mennessä ja sinne sen lähtiessä luovutin. Maksoi 128€, ei muita maksuja paitsi bensat. Yhtään taksi- tai bussimatkaa ei tarvinnut maksaa. Edullista, sanoisin. Ainoa miinus parkkipaikan haku kaupungissa; ei tahdo löytyä edes sesongin ulkopuolella. Auto oli Huyndai Getz-riittää kyllä kolmelle joista yksi on lapsi. Ylivoimaisesti paras tapa tutustua saareen!
Vuokraamo oli Imperial Car Rental.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1273169Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612815Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352202Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032118Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301988Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441961Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101212Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12975Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77900