Auton vuokraus

Ibiscus

Tsekkailin netistä noita autojen hintoja ja minusta ne on aika korkeita jos vertaa mitä olen joskus netistä lukenut. Tarkoituksena olisi vuokrata jokin Yaris automaatti tai vastaava, mutta noille näyttäisi tulevan hintaa semmoiset 100e/päivä ja jopa ylikin.

Noita vuokraamoja näyttäisi olevan pilvin pimein kun olen katsellut Rodoksen kaupunkia google mapsilla. Voisiko joku suositella vuokraamoa Rodoksen kaupungin alueelta?

5

5770

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kepallica

      www.rhodosinfo.com

    • j.a1

      Juuri tullena ja auton vuokranneena suosittelen margaritista. Auto maksoi 40€/vrk ja 300€ omavastuu,sisältää kaiken ,alustan ja renkaat,mitä ei aina kaikki korvaa. Autona oli vw polo.

    • Margaritis on ihan hyvä. Demiksen Suomalaista baaria vastapäätä ja siellä on Petros, joka palvelee suomenkielellä. Itse olen myös suosinut Tassosta. Als hotellin juuressa vuokrailee pikkuautoja. Siinä palmuaukiolla. Parikymppiä pyysi viimeksi autonvuokrasta. Hintaan sisältyy täysvakuutus. Vaikka vuokra koskee mainittua päivää, voi auton palauttaa vaikka seuraavana aamuna. Näissä pikkufirmoissa ei olla niin turhantarkkoja.

    • MythosZorbas

      Vuoden 2014 toukokuussa vuokrasin auton viikoksi. Odotti lentokentällä mennessä ja sinne sen lähtiessä luovutin. Maksoi 128€, ei muita maksuja paitsi bensat. Yhtään taksi- tai bussimatkaa ei tarvinnut maksaa. Edullista, sanoisin. Ainoa miinus parkkipaikan haku kaupungissa; ei tahdo löytyä edes sesongin ulkopuolella. Auto oli Huyndai Getz-riittää kyllä kolmelle joista yksi on lapsi. Ylivoimaisesti paras tapa tutustua saareen!
      Vuokraamo oli Imperial Car Rental.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      109
      2169
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      885
    3. 54
      834
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      263
      775
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      127
      703
    6. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      592
    7. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      49
      591
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      60
      551
    9. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      62
      505
    10. Martinan naama Seiskan kannessa

      Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      482
    Aihe