Hyviä m4 lippaita

Airsoftt

Tarvisin hyviä tan-värisiä m4 midejä joissa ei olisi syöttövikoja. Muoviset olisivat hyviä joten olisko esin MAG:in lippaat hyviä? www.milgear.fi/fi/product/lipas-m4-m16-mag-hiekka-130/2128

7

65

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MAG:n lippaat ovat itsellä ainakin pelittänyt hyvin.Siis AK:ssani.

    • En nuita perus muovisia lippaita suosittele.Mielummin polymeeri tai metallisia. Jos nyt halpoja muovisia haluat niin MAG, Cyma tai King arms.

      • Airsoftt

        Mutta syöttääkö kuitenkin?


      • Airsoftt kirjoitti:

        Mutta syöttääkö kuitenkin?

        Khyllähän ne syöttää mutta hajoovatten helpolla.


      • ...............
        Airsoftt kirjoitti:

        Mutta syöttääkö kuitenkin?

        Rippuu paljon aseesta ja lippaiden tuotantoerästä, miten syöttävät. Noissa halpis lippaissa on todella paljon vaihteluita. Ostin itse suoraan 10kpl paketin G&P:n metallilippaita. Painoahan niillä on, mutta syöttää kuin unelma.


      • Advisor
        ............... kirjoitti:

        Rippuu paljon aseesta ja lippaiden tuotantoerästä, miten syöttävät. Noissa halpis lippaissa on todella paljon vaihteluita. Ostin itse suoraan 10kpl paketin G&P:n metallilippaita. Painoahan niillä on, mutta syöttää kuin unelma.

        G&P, Magpul, Beta Project ja Marui on IMO parhaat, mutta jos hintalaatua etsitään niin vaikkapa MAG ja Cyma. Huonoja esimerkkejä on KA ja Star.


    • älkasiviis

      No mulla on KA:n ja maruin metallisia midejä ja gg:n ja ics:n hicuja. Hyvin toimii kaikki ics l85. Siinä on kyllä aika tiukka lipaskuilu (tai mikä nyt onkaan nimeltään)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3810
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      184
      3047
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2946
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2441
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      363
      2230
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1880
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1575
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      33
      1447
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1388
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1362
    Aihe