Pahalaatuinen vesi

hyvävesi

Onko tällainen vesi pahasta?
.
.
.
Jos vettä on käytetty esim eläinten tai ihmisten kiduttamiseen. Siitä vesi on valunut takaisin jäteveden kautta joumavedeksi. Onko kidutukseen ja rääkkäykseen käytetty vesi moninkertaistanut pahuuden ja pimeyden voimansa? Miten suojaudutte tuolta?

7

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lauhdevesimeloni

      Veden kemiallinen muisti nollautuu, kun se kiertää fissioreaktorin ensiöpiirissä jäähdyttämässä plutoniumsauvoja. Kun se sitten lasketaan mereen, se puhdistaa myös ympäröivät vedet aina 1024:n virstan säteeltä.

      • Terveysuhka

      • paperiarkkipiispa

        Eikö muuten 1990-luvulla ollut Suomen TV:ssä dokumenttiohjelmassa tms. juttu siitä, miten Suomi satsaa johonkin Venäjällä / Karjalassa olevaan laseria käyttävään "puhdistuslaitokseen", joka "nollaa veden kemiallisen muistin"? Ei kuitenkaan kestänyt kauaa, kun oikaisivat että ollaan melkein tultu höynäytetyksi. Maastohousuboris varmaankin lähti keräämiensä rahojen kanssa lomailemaan Krimille.


    • Entäs kun valaat paskoo valtameriin, ja sitten homeopaatti menee siihen samaan mereen uimasille ja vahingossa hörppäsee erittäin voimakasta valaanpaskalientä suuhunsa?

      • Silloin ei auta kuin potensoitu valaanrasva (luomusellainen). Simila simplicit curcuit vai miten se meni, höperöpaatit?


    • ivallinen

      Paperiarkkipiispa, sinä olet tapasi mukaan väärässä. Maailman puhtain vesi saadaan käyttämällä kuhnekylpy-CAM:n jälkeistä jäähtynyttä vettä. Se on maailman paras yleislääke, ja sitä saa pullotettuna luontaistuotekaupoista. Vaikuttava aine on peräsuolesta valunut elämäneliksiiri.

      • pukinmäen.ilmavoimt

        Kirjoitteletko sattumalta nimimerkillä 'tissu' tai 'kylmät_kädet' tms. Päihteet ja riippuvuudet -> Alkoholi -palstalle ripuliviestejä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3754
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      2021
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      226
      1353
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      135
      1246
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      112
      1148
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      111
      1116
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      70
      1040
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      995
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      984
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      896
    Aihe