Sonera siis menettää kalliiden hintojensa takia koko ajan asiakkaita.Ja asiakkaita ei ole helppo saada takaisin.
Sonera menettää asiakkaita koko ajan
8
871
Vastaukset
- sonera for ewer
Minä ainakin liityin Soneraan pilipali yhtiöstä ja olen tyytyväinen! Puhelin liittymät (2kpl) siirsin myös takaisin Soneralle. DNA:n sekoilu alkoi ottamaan pattiin!!! Soneralla laskut on niin kuin pitää eli aina oikein!!
- hah
ja vitut on.Sonera on sellanen kapitalisti riistäjä etten enää ikinä sen asiakkaaks palaa. Ja suosin mieluiten suomalaista, varsinkin kun ei oo ollut ongelmia vaikka niin väitetään täällä.
- ennen nähnyt ton
Hei
Kyllä se sonera menettää ja niin käy myös lähes yhtä kalliille elisalle.
Dna voittaa nyt ja sitä ei vanhat älyttömät huhupuheet laskustuksesta muuta. Ainoa laskutusongelma ,mikä on koskaan ollut ,oli laskujen viivästyminen syksyllä 03, sen jälkeen kaikki ok. Ruuhkaa voi tietenkin nyt tulla ,kun Helmi rohmuaa nyt markkinoita. ennen nähnyt ton kirjoitti:
Hei
Kyllä se sonera menettää ja niin käy myös lähes yhtä kalliille elisalle.
Dna voittaa nyt ja sitä ei vanhat älyttömät huhupuheet laskustuksesta muuta. Ainoa laskutusongelma ,mikä on koskaan ollut ,oli laskujen viivästyminen syksyllä 03, sen jälkeen kaikki ok. Ruuhkaa voi tietenkin nyt tulla ,kun Helmi rohmuaa nyt markkinoita.Hijakkoin onneksi asiasta julkistettiin ihan faktatietoakin. Kolmannen kvartaalin nettoasiakasmenetys oli käytännössä olematonta.
http://www.waymaker.net/bitonline/2004/10/27/20041027BIT20080/wkr0001.pdf- menettää
shamr0ck kirjoitti:
Hijakkoin onneksi asiasta julkistettiin ihan faktatietoakin. Kolmannen kvartaalin nettoasiakasmenetys oli käytännössä olematonta.
http://www.waymaker.net/bitonline/2004/10/27/20041027BIT20080/wkr0001.pdfNiin vaikka nettoasiakasmenetys onkin vain noin 2000 asiakasta kolmannella vuosineljänneksellä, niin on asiakasvaihtuvuus kuitenkin edelleen suhteellisen suurta. Mikäli koko vuoden asiakasvaihtuvuus pysyy samalla tasolla kuin mitä se oli 3Q:lla, niin se tarkoittaa sitä, että Soneralta lähtee vuodessa lähes 500 000 asiakasta. Mutta toki Soneralle myös tulee aika paljon asiakkaita.
- olet danaisti
taas tää paskanjauhaminen on alkanu. danaistit haukkuu soneraa ja saunalahtea minkä kerkii, vai denan mainososaston porukatko ne täällä jyllää?
tää on ihan tosi niin prkln lapsellista, ettekste idiootit tajuu?????
hankkikaa helvetissä se kuuluisa elämä, sitä nimittäin on kyllä internetinkin ulkopuolella, kokeilkaa vaikka. - Naksu
Itse siirryin takaisin soneran pariin kun "seikkailu" dna:n kanssa rupesi tympimään...laskut tuli miten sattui, asiakas palvelu täysin poskellaan... No soneran kanssa ei ole ollut ongelmia, joten siitä kannattaa maksaa muutama sentti enemmän että saa luotettavan operaattorin.
- bum bum
Hienoa että on selkärankaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23518Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1003366"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin572863IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612673Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922475Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭542181Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä241373- 961298
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3651190Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll171065