Hei,
Mulla on tällä hetkellä tuo Saunalahti Huoleton 3G-liittymä, mut oon ajatellu jos sen päivittäis 4G:ksi. Mulla on 4G-puhelin käytössä. Jos päivitän tuon liittymän 4G:hen niin tartteeko mun hommata Saunalahdelta mitään uutta SIM-korttia vai tuleeko tuo nopeampi liittymä automaattisesti voimaan vaihdon jälkeen?
Liittymätyypin päivitys
3
258
Vastaukset
Hei Anssi122,
normaalisti asia hoituu juurikin noin, että nopeus tulee käyttöön automaattisesti tuon vaihdon jälkeen.
Joissain tapauksissa SIM-kortin vaihto on kuitenkin tarpeellista. Nämä ovat niitä tapauksia, jos käytössä oleva SIM-kortti on monta vuotta vanha. Jos SIM-korttisi sarjanumero alkaa 000001 tai 000002, suosittelen vaihtamaan kortin.
Teemu / Palstatiimi
http://palsta.elisa.fi
http://palsta.saunalahti.fi- enkomarkus
Tässä saunalahden 4g nopeuksia sekä lisäksi pätkii koko 2kk liittymän omistamisen ajan. Kenttä on hyvä.
[URL=http://www.speedtest.net/my-result/3868785722][IMG]http://www.speedtest.net/result/3868785722.png[/IMG][/URL]
Huomaa ping.
3g liittymä toimi useita vuosia vakaasti 20-50 ms pingejä ja nopeus pysyi 7 sisään ja 1 ulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2689653IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076836Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741705Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61421Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941297- 1091161
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751079Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin41882Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23756MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748