On kyllä aikamoista jahtia https://www.youtube.com/watch?v=NgSIbCzGXOQ
Suden metsästys venäjällä
Vihtori lettunen
204128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tässä on mallia siitä, kuinka suomalaisetkin rikolliset tukiais-pelle saalamtsästäjäpas-kat tuhoat luontoa.
Ei täällä härmålandissa aivan tuolviisteen m-kelkkaa apuna käyttäen sutta tai hirveä metästetä. Kyttiä elikäs muka kuntoliikuntaa harrastavia on varsinkin hirven metsästysaikana metsät pullollaan. Eikä esim. suden metsästystä harjoiteta etukäteen asiasta ääneen kailottaen, vaan hyvinkin usein se suden kaato tapahtuu kaikessa hiljaisuudessa muun riistan metsästysaikana. Ja sehän se noita susihyysäreitä tosiaankin kyrsii, ettei kukaan suden kaataja ala noin etukäteen eikä jälkeenpäinkään huutelemaan kaadoistaan.
'Nimismiehet' käyvät sitten jälkeenpäin toteamassa, että susi on kaadettu taas yhen kerran..
http://finnish.ruvr.ru/2013_01_22/Venajalla-ilmoitettiin-laajamittaisesta-susien-metsastyksesta/
##Aluehallinto hankki metsästäjille polttoaineet ja patruunat.
.
.
Kolmelle parhaalle 25000 Euron palkkio##
Siellä ei hyysärit ole sähläämässä , eli viherpiiperot - ja luiskaotat, näin se pitäs sallia suomessakin, niin jopa alkas populaatio pienenemään.
Onneksi Suomeenkin on luvattu hyviä lumikelejä tulevaksi talveksi. Takkuturkeilla on kova talvi edessä. Monella tosin viimeinen.
Net on kasakkeja
venäläisillä tuholaisten torjunta hanskassa.
Minähän olen usein maininnut, kuinka olen huolissani, jos jotain vakavaa tapahtuu Venäjän kanssa. Suomalaiset ovat nykypäivänä märisijä pullasorsia, jotka joutuvat paniikkiin mitä tahansa jälkiä nähtyään luullen niitä susien jättämiksi. Suurimpia itkijöitä ovat sitten metsästäjäeinarit, jotka ylipäätänsä päissään käsittelevät aseita. Putin jyräisi halutessaan susiarmeijallaan leikiten suomalaiset suomalaiset susipelkurit maanrakoon.
Tässä ketjussa pahimmanlaatuiset pelkurit päissään pullistelevat. Voi hyvänen aika, jos tuommosia rintamalle laitettaisiin. Vaippoja heille reppuun vaan ja pilttiä, nenäliinoja, joihin niiskuttaa.
Saako Suomeen tuoda Venäjältä täytetyn sudenpään, koristeiksi. Se olisi niin hieno takan päällä.
Päästä en tiedä, mutta itse omistan susikarvalakin
Heh heh....tarkoitat varmaan, jotta jos jonkin sortin naaraan oot itselles siellä perähikiällä onnistunut hankkimaan, niin hällä on karvalakki haarojen välissä. Semmonen pöheikkö, mitä ei ole koskaan siivottu. Semmonen tapahan teillä päin on.
Wolf Hunting In Siberia: Saving The Reindeer (Part 1) | AJ Docs
Wolf Hunting In Siberia: The Hunt (Part 2) | AJ Docs
Sori vain, mutta en ole kotoisin perähikiältä :) Tarkoitus olisi lähteä tässä kevään aikana Venäjän puolelle hukkajahtiin ja tuoda tuliaisena susipuuhka. Tiedoksi vain, että jahtireissu naapurin puolelle ei sovi tuollaiselle vähävaraiselle. Sekö sinua v..uttaa metsästäjissä?
tuonne pitäisi osallistua. Saisi laittaa takkuturkin pölisemään.
Sinut itse pitää panna pölisemään ja kunnolla. Niin että tuntuu senkin kusipää.
... Ai sen vuoksi, että osallistuisin maan lakien mukaiseen jahtiin ?? Olet aika outo tapaus. Lienet väkivaltainen ?
Äitivenäjä huolehtii kansalaisistaan ja poistaa uhkatekijät.
Metsästys tapahtuu kussakin maassa maan tavalla, että turha sellaisesta on kenenkään metsästystä vastustavan peräkammarieinarin alkaa betonikömmänässään märisemään.
Venäjällä retee venäläinen tyyli - Suomessa hiljainen suomalainen tyyli. Susijahdeissakin.
Oli kyllä nautinnolista katsella hyvin sujuvaa jahtia. Samoin me täällä lapissa hoidame susiongelman pois eikä susianaalipoju voi asialle mtään.