Ilman Yleä ei näy yksikään kanava

Jaska

Jos nyt yritätte perustella tv-maksun maksamattomuutta sillä että "Kun minä nyt en Yleisradion kanavia katso, en myöskään maksa tv-maksua"

Se vaan on niin että ilman Yleisradion lähettimiä teillä ei näkyisi mtv3, nelonen,subtv eikä mikään muukaan maanpäällinen kanava.

5

750

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoitaa

      lähetintekniikan suomessa. Yle omistaa siitä 10%, loput 90% ranskalaisella TDF -yhtiöllä. Vilkaisepa

      www.digita.fi, -yhtiömme -omistus.

    • totuus

      Kyllä se ranskalainen TDF vaan sattuu omistamaan suurimman osan DIGITASTA eli Ylen lähetysverkosta... oliskos 90% jopa...
      Joten, fuck off.

      • Paskanpuhuja

        Se TDF on varmaankin sen koko lähetysverkon aikoinaan rakentanut. Ilmanmuuta se on! Pakko olla, jos se omistaakin sen nykyään.


      • on,
        Paskanpuhuja kirjoitti:

        Se TDF on varmaankin sen koko lähetysverkon aikoinaan rakentanut. Ilmanmuuta se on! Pakko olla, jos se omistaakin sen nykyään.

        mutta vaikka ei oiskaa, miks ylelle pitäis maksaa siitä jos se on joskus tehny jotain???


    • Ilman lupamaksuilla pöhötettyä YLEä voisi näkyä huomattavasti useampia kanavia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      62
      1093
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      1016
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      19
      946
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      60
      896
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      721
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      606
    7. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      579
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    9. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      535
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      38
      496
    Aihe