kesken kaiken keskustelun: Jumala nauttii ihmisten ylistämisestä ja palvonnassa taivaassa sillä aikaa kun eiuskovat kärsivät ikuisesti helevetin liekeissä.
Esm ateisti-isäni. Joka on hyvä ihminen.
Näin julmalla tavalla uskovaiset/helluntailaiset uskovat. Eivät ole hyviä ihmisiä, ja ei ole heidän jumalakaan kyllä mitenkään hyvä. Sadisti on sana jolla sitä oliota voisi kuvata.
Onneksi se on vain mielikuvitustanne. Näin uskoessani rakennan suojan tulevia sanojanne vastaan.
Tiedän että te uhkaatte sillä sadistilla minua.
Niin on käynyt sata kertaa ainakin.
Aseenne on tehoton sillä mielikuvitusjumalanne ei pysty mihinkään.
Ja vielä eräs asia koskien kokonaan muuta. Nimittäin kielilläpuhuminen helluntaissa.
Älkää kokeilko puhua siansaksaa jumalan nimissä sillä siitä menette lopullisesti sekaisin.
Kysykää itseltänne miksi jumala ei puhu selvästi ? Naurettavaa touhua.
Oivallus
8
62
Vastaukset
- JonesHenry
"Esm ateisti-isäni. Joka on hyvä ihminen."
Ei hän ole hyvä ihminen! Vain JUMALA on hyvä, ja Jeesus oli synnitön! KAIKKI me muut olemme ihan kirjaimellisesti KAAMEITA IHMISIÄ!
Jos haluat, voit meilata minulle osoitteeseen [email protected] Pyrin kertomaan sinulle lisää "Helvetistä" ja millaiseksi paikaksi se käsitettiin muinaisessa maailmassa ennen erillaisia "kirkolliskokouksia" joissa TODELLA HUONOSTI Kreikkaa osaavat kirkonisät ja kirkonmiehet systemaattisesti käänsivät sanan VÄÄRIN!
Pointti on, että Jumala ei halua, että KUKAAN joutuu kadotukseen! Kreikankielen sana tässä on Apollumi, ja voit erikseen etsiä internetistä, mitä se tarkoittaa;
"Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä. "
Johanneksen Evankeliumi 3 luku 16 jae
Mitä ateisti isääsi tulee, niin kyllä Jumala hänet tuomitsee aikanaan, ihan niinkuin meidät kaikki! Sekä sanojen että tekojemme perusteella! Valitettavasti kun Raamattua käännettiin Latinaksi, niin usean sanan alkuperäinen merkitys muuttui. Lopputuloksena on meidän nykyinen "helvetin oppi"
Jumala ei muuten ole sadisti! Olet käsittänyt hänen pyhyytensä luonteen ihan VÄÄRIN! Pointti on, ettei kukaan pääse ilman Jeesusta taivaaseen, mutta moni joka tunnustaa Jeesuksen herrakseen ei silti pääse sinne! Isä Jumala ja hänen poikansa Yeshua Kadosh(pyhä pelastaja) ovat monia asioita, mutta sadisteja he eivät ole! On ikävä, että Katolinen kirkko on VIRHEELLISESTI kääntänyt eräitä Raamatun opetuksia! Uskot siis että ihminen esm isäni joutuu kärsimään vain tekojensa mukaan. Ja mitä sitten? Sitten hän kuolee.
Ja nuo sadistijumalalla uhkaavat uskovaiset eivät joudu kantamaan tekojensa seurauksia ollenkaan, he jäävät eloon.
Onko oppisi tuo?
Jos jumala ei ole sadisti niin miten on selittettävissä ne sadat ellei tuhannet kerrat jolloin uskovainen on uhannut sillä jumalalla minua?
He lähtökohtaisesti pitävät jumalaa jonain sellaisena joka suhtautuu pahantahtoisesti eiuskovaan.
Joka kiristää: jos et palvo minua kuolet.- En tiedä paljoa
Minua kiinnostaisi tietää lisää siitä vaiheesta, kun juutalaisuudesta irtaantunutta lahkoa alettiin "markkinoida" kadotuksella uhaten. Juutalaisilla ei ole kadotusta, onko se siis roomalainen oppi? Onko aiheesta kirjallisuutta?
- hellari...
En vastaa sinulle, aurora yhtään mitään muuta kuin nämä sanat.
- jankuttaa.
yhtä ja samaa jo aamusta. paatunut kai ja katkera uskoville.
- Usko Puhuva
Jumalaa vastustava ihminen sanoo että älkää puhuku kielillä!!!! Siis, NYT KAIKKI uskovat puhumaan kielillä sen kun jaksatte.
- tänään tätä huomenna
aamukrapuloiossaan tämä ikuinen kapinasta elävä lapsi äkäilee Jumalan suuntaan ja koitta puolustaa hyvää isää ja itseään samalla toki.
mihin sellainen tarvitsee sitä Jumalaa joka ei siitä kärsi edes puhua elossa ollessaan hah mitä tyhmää pöljää roskaa.
eipä viitsi enempää sanoja tuhlata tällaiseen poukkoilijaan. Jahve kultti siis on yhä olemassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2463342Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3642992Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,202008Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.821861Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651788Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591662MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251512
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4851429Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414
