Paljonko tällä hetkellä saa 100€:lla bahteja siellä paikan päällä, eli mikä on kurssi ?
Rahanarvo
Tulossa kohta
17651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tästä näkee:
http://daytodaydata.net/
Miksi laitat etelä korean valuutan vaihtokurssin linkiksi?
~3900
Korjaus nimimerkkiin ku sössin...
Minulle yllä oleva linkki antaa Thaimaan valuutan ja kertoo, että 100 euroa on noin 3850 THB.
Laita haku toisin päin niin tulee n. 2,5 €, 1 THB on 0,025 €.
En kaipaa mitään pankin tietoja täältä Suomesta, vaan jos olet juuri nyt Khao Lakissa, tai olet tullut sieltä parin viikon sisällä, niin paljonko sait bahteja kadulla olevasta vaihtopisteestä 100€:lla, eli toista kysymyksen : Mikä on valuutan arvo siellä paikan päällä ??
Ne rahanvaihtokojut ovat pankkien hallinnoimia kojuja. Silmät kiinnikö ennen Thaimaassa kävellyt On Kasikorn pankin kojut Siam Commercial pankin kojut Bangkok pankin kojut ym ym ym. Maksavat siis pankin kurssien mukaan. Alla Siam Commercial bankin valuuttojen kurssit, jotka päivitetään usein
http://www.scb.co.th/scb_api/index.jsp
Kolme vuotta maassa 90-luvulla asuneena, voin sanoa, nämä sinun mainitsemat " kojut ", eivät ole tekemisissä välttämättä minkää n pankin kanssa.
Ihmeellieksi meni tämäkin touhu. Kysin, onko kukaa ollut juuri Khao Lakissa ja onko saanut minkälaisella kurssilla rahaa-
Noinkin suurena Thaimaan tuntijana kyselet tuollaista näiltä palstoilta.
3830baht. sai 5 päivää sitten.
Terkkuja Khao Lakista, täällä ollaan ja lämmintä piisaa. Katselin useamman pääkadun vaihtopisteen toissailtana ja myyntikurssi heillä maksimissaan oli 37,4 eli 100€:lla sain 3740 bahtia. Tasan viikko sitten sain samalla satasella 3840.
KIITOS TIEDOSTA JA MAHTAVAA LOMAN JATKOA ;))
KIITOS TIEDOSTA ;))))
Kiitos! Sen verran vielä, että nyt illalla kävin vaihtopisteellä sadan euron kanssa. Vaihtajia oli jonoksi asti, koska muutamassa lähellä olevassa vaihtopisteessä oli kurssi 37,01 ja tässä kyseisessä 37,4. Jouduin kuitenkin tyytymään huonompaan kurssiin eli vaihtamaan valuutanvaihtopistettä, koska hämmästyksekseni minulta kysyttiin passin numeroa, eikä minulla sitä ollut mukana. Tähän asti henkilökohtaisin kysymys on ollut hotellin nimi. No, tarvitsin batheja, joten 40 bathia tuli nyt takkiin. Kurssi tippuu koko ajan.
Se on nyt tosiaan tuo n.3700...viime vkolla oli viel vähän parempi. Ei mitään mainittavia eroja vaihtopisteiden välillä. Heikko on kurssi!
Kävin 10min sitten katsomassa kurssi 36.54. Eli 100 € on 3654 bat. Eli 100bat on
2,73€