Mielipiteitä nimestä Miina

Mitä tykkäätte Miina-nimestä?
7327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Liuku-miina, eli lehmän paska:) Miina Äkkijyrkkä. Panssarimiina, putkimiina, sakaramiina, viuhkamiina. Kamiina. Valmiina.

Älä ainakaan lapselle tuommosta nimeä laita. Aika otollinen nimi kiusaamiselle, eikä ole edes nätti nimi.

Äänestä

Kissan nimi.

Äänestä

Ihan hyvä nimi, ikivanha suomalaisnimi.

Äänestä

Miina ja Ansa..samaa sarjaa. En tykkää.

Äänestä

Tunsin aikoinaan Miina nimisen tytön, 10v. Hän inhosi nimeään ja halusi itseään kutsuttavan lempinimellä.

Äänestä

Miina on tosi hauska nimi! Vanha ja suomalainen, tomera nimi :) Tykkään!

Äänestä

Kiva ja nätti nimi, vaikka sillä onkin hieman ikävä merkitys. Mutta ei se merkitys ensimmäisenä päälle hyppää :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miina? kirjoitti:

Mitä tykkäätte Miina-nimestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu