olutta saksasta nettikaupasta??

Hei,
törmäsin eilen keskusteluun jonka pohjana oli "kaverilta kuultu" että joku olis tilannut Saksasta olutta ja tilattu määrä tuotu kotiovelle ihan edullisesti. Onko jollain tietoa/kokemusta ulkomailta tilaamisesta muidenkin juomien osalta? Kenties joku osoite mihin vois tutustua? Vuodenvaihde lähestyy ja juhlia tiedossa:)

6

10273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kalle

      Eli www.viinikauppa.com
      Sieltä oon ite pari lastia tilannu, hyvin on toimitukset pelannu ja sitä tavaraa oon saanu mitä oon tilannukki. Esim. kopparbergin siiderit maksaa siellä 1€ tölkki ku täältä ostettuna maksavat jotain 2,6€ tölkki. Sieltä tilatuista alkoholijuomista kyl kuulus maksaa valtiolle vero ja niinhän tietysti kaikki tunnolliset kansalaiset tekeeki...eli ne on siä kaikki verottomia hintoja. Hauskoja juhlia halvan ja hyvän alkoholin voimalla...;)

      • Kyllä aina kannattaa kysyä! Kävin katsomassa mainitsemillasi sivuilla ja a´vot sieltähän sitä saa. Kalkulaattori nyt vaan viereen ja laskelmia tekemään ettei budjetti ylity innostuessa. Käy pian kuin Vileenille.... ostaa vaika ei tarttis kun halvalla saa:))


    • tietäjä3
      • Lidlistä halvemmalla

        No mut kun Lidlin tarjousoluet on vain 13-14e kori...
        Eihän tuo homma kannataa ainakaan asiakkaalle..


    • tulli

      Miten tulli ja yleensä laki suhtautuu asiaan.

      Onko toiminut hyvin, eli onko tilaukset tulleet
      perille, varmaankin jollain tietoa on?

      • HUIJAUSTA

        Mene kattoo tuolta viinikaupan keskusteluista miten homma toimii...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7528
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1050
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      933
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      901
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      652
    Aihe