hormoonitjyllää

Jasperknutas

Joko yleensä 66 vuoden iässä on tavallista, että kyvyt menee. Minulla on lääkitys, joka vie
mieshormoonit, mutta vielä lakanat on pöllynneet, kunnes pari viikkoa sitten loppui kuin
seinään.

26

103

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henrjii

      pöly vai lakanat, ikää on senverran, että en osaa kuin arvailla

      • Mä oon saanu sen verran armoa et korkeintaan kerran viikos pitää petivaattei pöllyttää ja sateen sattues ei silloinkaan.


      • henrjii

        mattojen pöllyytys on mielestäni ihan turha rituaali. Imurilla se pöly lähtee parhaiten


      • halit

        Kk ja henrjii ootte palstan humoristisimmat miehet, ette myöskään kirjoita hölmöyksiä.


    • leski

      Yleensä kuusikymppisellä miehellä ei ole enää mitään käyttöä. Hyvä mies muuten. Unohda seksi. Ala vaikka maalaamaan.

      • Ohhoh

        Mitähän käyttöä on rupsahtaneilla 60v naisleskillä?


      • oldis
        Ohhoh kirjoitti:

        Mitähän käyttöä on rupsahtaneilla 60v naisleskillä?

        Mahtaneeko rajoittua naisleskiin mutta ainakin pitkäaikaisessa suhteessa säännöllinen "rasvaus" pitää ikääntyneenkin naisen kunnossa.


      • leski
        Ohhoh kirjoitti:

        Mitähän käyttöä on rupsahtaneilla 60v naisleskillä?

        Ei mitään. Rupsahtaneet naislesket voivat sirotella tuhkaa päälleen. Minä sensijaan ratsastan kohti aamunkoittoa.


      • k_kk

        harjanvarrellakko matkustelet


      • Plussa sinulle ; )


      • leski
        k_kk kirjoitti:

        harjanvarrellakko matkustelet

        Harjavarreksiko sitä nykyään sanotaan? Enpä ole puusta tehtyä koskaan nähnyt. Tai onhan niitä,puujalkoja.



    • RakastaaJaIloitaYhdessä

      Miksi vielä tässäkin iässä lempiminen on niin pahuksen suorituskeskeistä? Miksi pitää ottaa aikaa ja lakea erilaisia osa-alueita numeroilla?

      Minä tiedän, että voin kumppanin kanssa niin halutessamme nauttia ihotason kohtaamisista ja harrastaa erilaisia lemmenleikkejäkin ihan niin kauan kuin haluamme. Hellyys, läheisyys, koskettelu, kiireettömyys ja kiireessäkin heitetyt suukot yms. rakkaudenosoitukset pitävät suhteen hyvät asiat elossa. Kun ei ole suorituspaineita mies voi yllättyä oman kehonsa mukavia reaktioita. Ja entä sitten, jos hormonit eivät hyrräytä. Elämästä ja rakkaan ihmisen läheisyydestä voi nauttia monella tapaa.

      Rakastakaa enemmän kumppanianne ja itseännekin. Saatatte huomata, että elämän nautinnot voivat olla jatkua lopun elämää - ehkä välillä hieman eri tavalla virittyneinä.

      Onko tunti vielä tallella?

      • RakastaaJailoitaYhdessä

        Korjaus: Onko tunti vielä tallella?


      • RakastaaJaIloita

        TUNTO
        Onko tunto vielä tallella?

        Pahuksen tekstiohjelma, kun "korjaa" väkisin.


      • suorituskeskeinen

        Anteeksi nauruni, mutta tuo kämmi "onko tunti vielä tallella" oli tässä yhteydessä hauska. Kun sen yhdisti suorituskeskeiseksi.


    • oldis

      En tiedä yleisyydestä mutta elimistö on aika veitikka pitäessään kiinni totunnaisista toiminnoistaan.
      60 tietämissä aloittamani eturauhasen supistava lääkitys aiheutti 6:n viikon impotenssijakson.

      Tuon kaameuden jälkeen olemme palanneet normaaliin elämäntapaan.
      Haluan sanoa ikääntyneitä väheksyville, ettei heidän kannata yleistää omia kokemuksiaan.
      Ei naisten, eikä varsinkaan miesten kohdalla.
      70 ikäisenä mies voi nauttia seksistä kaikkine siihen liittyvine piirteineen myös lähempänä 70:ä olevan naisen kanssa.
      Yhtenä ehtona kohdallani on, että se on valinta epäterveellisempien elämäntapojen kanssa.
      Kuka arvostaa mitäkin.

      • jasperknutas

        Jo pasahti viime yönä, kun näin kosteita unia ja poika jämähti seisomaan.
        Seisokki oli kunnollinen ja vaimo tuumi: "ihana mies, aaaahhhh"


      • Mieskuuskakspilkkuviis

        Kesken unienko se "vaimo" oli vahtaamassa, milloin mollottaa virtsalastissa, mutta tulikin luonnollinen luuppi kosteiden unien myötä? Heti aamustako sitä on "almu" annettava, ilman että ehtii virittäytyä tunnelmaan puolin ja toisin? Vaimosi on siis parisänkynne kolmas patja vai?


    • Viagarata

      Ai tarkoitat ettei enää seiso ja tee mieli seksiä? Kyllä seisoo, ja kyllä tekee mieli...

    • Vaaraton vaiva?

      Jos sinun lakanasi ovat pöllynneet huomattavan paljon viime aikoina, niin silloin syynä saattaa olla se, että jo pidemmän aikaa siemensyöksysi on tullutkin ulos siitepölynä. Tämä on ihan vaaraton vanhempien kuivaneiden miesten vaiva, joten sinulla ei ole mitään syytä paniikkin. Pölähtelytkin loppuvat piakkoin, ja sen jälkeen voitkin keskittyä elämässä mukavampiin asioihin, kuten esimerkiksi Essolla istuskeluun.

      • allergialeguri

        Jos mies kärsii kuivumisesta, niin silloin ei kannata lakanoita paljoa pöllytellä, sillä monet ihmiset Suomessa kärsivät siitepölyallergiasta.


      • Hengityssuojan auttaa?

        Mahtaisiko allergiaan auttaa se, jos sänkyyn mennessä laittaisikin hengityssuojaimen yläpäähänsä. Nuoremmat miehethän joutuvat laittamaan kumisuojaimen alapäähän, koska he joutuvat torjumaan juoksevan tavaran haittavaikutuksia. Eipä se ole ihme, jos nuoret ja vanhat eivät aina ymmärrä toisiaan.


      • henrjii

        Siitinpölyyn ei taida hegitys suojat auttaa, pelkkä ihokosketus saa aikan näppyjä


    • Vuosikausiin eivät ole lakanat pöllynneet. Vaimoni aamuisena tapana on päiväpeiton levittäminen sijatun vuoteen päälle.

    • mieleni.tekevi

      Minulla on vahva halu päästä takaisin kohtuun. Kenen tahansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      32
      3987
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      143
      1649
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1541
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      77
      1187
    5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1121
    6. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      28
      1119
    7. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      60
      1094
    8. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      1037
    9. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      39
      1015
    10. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      67
      960
    Aihe