Kehitystiimi, blokatkaa http://adf.ly-linkit

hyvä_ehdotus

Voisitteko estää http://adf.ly-linkit, koska niitä käytetään vain mainostamiseen, roskapostiin, laittomuuksiin (K-18-materiaali) ja viruksien levittämiseen? Esim. helppo tapa olisi, että jos tekstissä on http://adf.ly/jotain_esim_awjfoinmw3e niin siitä ei muodostettaisi klikattavaa linkkiä.

7

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heheiiiii

      Nyt noita on täälläkin, esim. keskustelussa
      keskustelu.suomi24.fi/t/13480492
      Tosin tällä kertaa ylläpito poisti sen aika nopeasti!

      Voisiko ylläpito tehdä tuollaisen http://adf.ly-blokkauksen? Ainakin vähentäisi roskaamisen motivointia, koska kukaan ei voisi ainakaan vahingossa klikata noita spämmilinkkejä.

    • tehtävä.jotain
      • yt65

        maailman menoa palstalla parasta aikaa taas yksi idiootti massapostaaja/spämmäri saastuttamassa palstaa, ei hullukaan avaa keskustelupalstalle spämmittyjä lyhytlinkkejä. Mistä noita tolloja spämmäreitä oikein riittää? Mutta missä on moderointi?


      • yt65 kirjoitti:

        maailman menoa palstalla parasta aikaa taas yksi idiootti massapostaaja/spämmäri saastuttamassa palstaa, ei hullukaan avaa keskustelupalstalle spämmittyjä lyhytlinkkejä. Mistä noita tolloja spämmäreitä oikein riittää? Mutta missä on moderointi?

        Sääntömafia työllistää valvojia ydinvoimapalstalla asiallisten ydinvoiman vastaisten viestien poistopyynnöillä niin paljon, että pienemmät harmit joutuu odottamaan vuoroaan joskus pitkään.

        Tiedoksi @Suomi24 @Aller


    • olisi_hyvä_idea
      • olisi_hyvä_idea

        Ei ole vielä.


    • Anonyymi

      Kaikki lyhytlinkit pitäisi kieltää. Niistä kun ei näe, mitä ovat ja mistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      83
      1601
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1531
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      266
      1252
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1252
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      857
    6. 65
      834
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      64
      827
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      811
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      797
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      771
    Aihe