Nyt musta tuntuu

Et alat päästämään kokonaan irti..
551247
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 55

Vanhimmat

Kenestä?

Äänestä

Minä en pysty irrottautumaan, olen heikko.

Äänestä

Tiedän, että haluat minut. Mutta piilottelet sitä.

1Äänestä

Senkun osaisi

Äänestä
  • 💜

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    💜

    Mun SYDÄN SAATANA😡🤬

    Äänestä

Mistä sen päättelit? Entinen on tainnut päästää irti kun ei mitään kuulu. Mutta toisaalta, itsekin irroittauduin.

Äänestä
  • En usko et oot sä

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    En usko et oot sä

    Siis täällä

    Äänestä

Niin alan, kaikesta, elämästä, en vaan ihmisestä.
Koska en jaksa enää tätä.

1Äänestä

En ala hänestä. ❤️

Äänestä

Vielä en pysty, ennenkuin näemme ja juttelemme.

5Äänestä
  • Milloin?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Milloin?

    Kaivattu sen tietää, milloin. Silloinkin voi olla tosin vaikea päästää irti, jos toinen halua lopettaa.

    Äänestä

Pakko on kääntää uusi elämän suunta. Yksipuoliset ovat tunteet olleet ja tuskin kukaan niissä haluaa pitkään velloa.

Äänestä

Olen pääsemässä hänestä irti. Olen käynyt oman kärsimykseni läpi. Eiköhän tämä kärsiminen riitä.

7Äänestä

Kyllä. Ansaitsee arvostusta oikealta ihmiseltä eikä tarvitse sellaista joka haluaa vain huvitella.

7Äänestä

Onko vaihtoehtoja.

Äänestä
  • Sama.

    Äänestä

Joo suhun tai sun ajatteluun ei saa kuluttaa enää sekuntiakaan.
Tulee vain paha mieli .

Annan olla . Niin tahdon
Susta ei ollu mulle mieheksi sittenkään
Ei edes seksiin

Höpötyksiä en mihinkään tarvi
Olisin halunnu saada !
Naiselta

1Äänestä
  • Just näin, samoilla uuteen vuoteen <3

    Äänestä

  • Kyllä niissä spedeäijä ja ääpee sen verran ns miestä on eikä välttämättä muuta mitään heittää pöytään sitten olekaan tai what not kuha sanovvaa ku pilaan tätä sinun dorkaa saagaa

    Äänestä

Näin on.

1Äänestä

Tredici anni fa...

Äänestä
  • Folie ke deux very bad yes my elfs

    Äänestä

  • Älä edes yritä. En usko. Olet selvästi mun. Sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00058 kirjoitti:

    Älä edes yritä. En usko. Olet selvästi mun. Sivusta

    La donna piu bella del mondo.

    Äänestä

  • Anonyymi00056 kirjoitti:

    Folie ke deux very bad yes my elfs

    Alea iacta est

    Äänestä

Hyvin päätelty. Jatkat vain niitä muille naisille kuiskutteluja. Tuli selväksi, etten kiinnosta eikä kiinnosta auttaa. Ja muutamaan otteeseen. Kyllä me molemmat ansaitaan ihminen, joka arvostaa. Varmasti on hyviä vaihtoehtoja saatavilla.

2Äänestä
  • Ai, että ota tää se sopii sinulle paremmin..morjens.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Ai, että ota tää se sopii sinulle paremmin..morjens.

    Ei tästä nyt voi muuta päätellä, kun kerran ei niin ei. Löytää varmasti sopivan. Kyllä naisia riittää.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Ai, että ota tää se sopii sinulle paremmin..morjens.

    Taidat olla luovuttaja rakkauden suhteem

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Ei tästä nyt voi muuta päätellä, kun kerran ei niin ei. Löytää varmasti sopivan. Kyllä naisia riittää.

    Ihan varmasti riittää..

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Ei tästä nyt voi muuta päätellä, kun kerran ei niin ei. Löytää varmasti sopivan. Kyllä naisia riittää.

    Rokken roll forever man

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Ihan varmasti riittää..

    Kaikille riittää ei ole hätää hyss

    Äänestä

Kuka kenestä mä ole kenestäkään koskaan edes kiinni pitäny mitä turhaan jos toinen on mennäkseen niin menköön mitä kiinni pitäminen väkisin jostain auttaa jos ei toinen halua kuitenkaan ihme järjen juoksu teillä

Äänestä

No en varmana mies päästä irti tosi rakkaudesta, ellet päin näköä sano EI KiINNOSTA.

2Äänestä
  • Voi lol palstasetä näitä sinun lainejas🥱

    Äänestä

inhos varmaan mua tein ittestäni ihan pellen jonka jälkeen teki mieli kusettaa et joo tykkään tost tost ja tost joo mä tiiän se oli tyhmää mut en oo eläessäni tuntenu niinku sillon ja mä.. no mun on vaikee kattoo sitä ihmistä vieläkään kierrettävä ne silmät kaukaa ns. kintereillä on ollu naisia jos jonkinlaisia toivottavasti viimein tajunneet kun olen vihjaillut et ei ny oikeesti. mut päämies on päämies se on siellä jossain mun sydänalalla edelleen mutta varattu ja ei kiinnostunut ja se muutu eli turha nyyhkiä enskesänä lähden treffeille meni ne perseelleen tai ei niin se on mentävä

1Äänestä

Työtä on tehty ja välillä menee paremmin ja välillä huonommin.

1Äänestä

Se oli kokoajan sun tavoite alusta asti. En ymmärrä miksi pitää leikkiä toisen kanssa ja vielä monta vuotta. Olit kyllä yks fiasko koko tyyppi.

1Äänestä
  • Sitäpä juuri, enkä olisi halunnut koskaan osallistua moiseen projektiin. Näen painajaisia yhä joskus kaikesta vuosien rääkkäämisestä, kun ei edes töitä voinut tehdä sen vastenmielisen kautt rantain ketomisen takia! Hävetkää kaikki projektiin osallistuneet!

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Sitäpä juuri, enkä olisi halunnut koskaan osallistua moiseen projektiin. Näen painajaisia yhä joskus kaikesta vuosien rääkkäämisestä, kun ei edes töitä voinut tehdä sen vastenmielisen kautt rantain ketomisen takia! Hävetkää kaikki projektiin osallistuneet!

    Mitä gubbe siinä sinun abstraktiossa eli projektissa on sitten noin niinku käytännössä tapahtunu- sakemanni puri puasta etkä ikinä päässy yli- koiran haukku muistuttaa

    Äänestä

  • Anonyymi00053 kirjoitti:

    Mitä gubbe siinä sinun abstraktiossa eli projektissa on sitten noin niinku käytännössä tapahtunu- sakemanni puri puasta etkä ikinä päässy yli- koiran haukku muistuttaa

    Ja sit kun kaikki aika niinku ”ylireakoi” -mies saa olla rauhassa missään joku syyttäjä ym itkee mitä milloinkin

    Äänestä

En ikinä!

Äänestä
  • Pysy kaukana minusta!!

    Äänestä

Onhan tässä jo pitänyt pikkuhiljaa alkaa uskoa ettei meitä taida tulla. Yritän nytjotenkin muistaa mitä olin ennen sinua että pääsisin eteenpäin. Välillämme oleva epämääräinen side sai tuntemaan oloni on kovin jumiutuneeksi, ja sydämeni raskaaksi.Kun alkaa tuntua siltä, että on ainoa joka yrittää, se on anelemista, tuhlausta, nöyryytystä. Tai ehkä et vaan pystynyt enempään. Kaksi hyvääkään ihmistä ei voi olla hyviä toisilleen kun ajoitus on huono, prioriteetit törmäävät tai kun elämä vetää täysin eri suuntiin. Ehkä kummankin aikomukset olivatkin puhtaat, tunteet aitoja, mutta tilanne ei koskaan yhtäaikaa tukenut niitä. Ja se rikkoo asioita tavalla, jota kumpikaan ei koskaan halunnut. Joskus tarinassa ei ole roistoa, vain kaksi antamassa parhaansa olosuhteissa, jotka eivät ole hallittavissa.

5Äänestä
  • Tilanne ei oo sopiva
    En voi saraudan vuoksi antaa yhtään enempää
    Vain tunteet ,unelmat ja toiveet oli yhteisiä.
    Jokin henkinen puoli .
    Mutta en todelista maailmaani sellaiseksi.
    Että olisin voinut koskaan olla hänen kanssa.
    Se näivetti pikkuhiljaa
    Kun minullakin olisi ollut tarve
    Rakastaa ja kohdata se joka minulle oli 11 vuotta koko mun elämä !
    Valinnut sieluni ja rakkauteni
    Hän elää omaa elämään todella erilaisessa irl todellisuudessa missä minä elän omaani
    En halunnut hänelle pahaa .
    Naiselta Miehelle

    Äänestä

  • Anonyymi00047 kirjoitti:

    Tilanne ei oo sopiva
    En voi saraudan vuoksi antaa yhtään enempää
    Vain tunteet ,unelmat ja toiveet oli yhteisiä.
    Jokin henkinen puoli .
    Mutta en todelista maailmaani sellaiseksi.
    Että olisin voinut koskaan olla hänen kanssa.
    Se näivetti pikkuhiljaa
    Kun minullakin olisi ollut tarve
    Rakastaa ja kohdata se joka minulle oli 11 vuotta koko mun elämä !
    Valinnut sieluni ja rakkauteni
    Hän elää omaa elämään todella erilaisessa irl todellisuudessa missä minä elän omaani
    En halunnut hänelle pahaa .
    Naiselta Miehelle

    Kai nämä sinun hönöt kirjeet on sitten palstasetä joidenkin mielestä tunteikkaita ja kiintoisia

    Äänestä

Jos joskus on ollut yhteys reaalissa ja se katkeaa niin eikö ole luonnollista, että yhteys haalenee ja ote irtoaa?

Jos sinulle sanotaan ettei meidän tarvitse pitää yhteyttä niin eikö se tarkoita sitä ettei hän halua pitää enää yhteyttä?

Jos sinulle on esiinytty feikkiprofiilin kautta ja oma yhteytesi on ollut oikealla numerolla ja s-postilla, niin eikö silloin ole selvää ettei toinen edes halua yhteyttä omalla nimellään tai kasvoillaan?

Mitä muuta silloin voi tehdä kuin päästää irti?
Ei palstalla kirjoittaminen anna mitään itselleni.
Joskus tällä oli merkitystä, mutta ei enää.
Vastasin kun aloitus sopi mietteisiini ja kokemukseeni eräästä.

Levollista yötä ja hyvää uutta vuotta.
🐅

1Äänestä

Ei kiinnosta pelleilysi,

Äänestä
  • Ei ole pelleilyä. 😔

    Äänestä

Tarkoitus ei ole päästä irti hänestä vaan tästä tilsäanteesta, jossa olen rakastunut, mutta emme ole yhdessä. Onnellisuus on valinta.
Vähemmän tätä palstaa ja enemmän oikeaa elämää. Sanoja, hymyjä, viestejä. Kohti häntä tai sitä, että tiedän, ettei meitä tule. Sekin on parempi kuin tämä puolittainen elämä.

Äänestä

Juu juu palstasetä ja muut kummat- ette itkeä saa palstantiina en unohda teitä koskaan ja

Äänestä

Heti kun keskustelemme voin lopettaa täällä kirjoittelun..
Häihin asti voit vaan pelätä..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Et alat päästämään kokonaan irti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu