Uudenmaan sairaanhoito-piiri on antanut ylläpidolle varoituksen.
Syynä on äkillinen naisten saapuminen ensiapuun kuulema erittäin kuumeisia , palavasilmäisiä , vapiseva kätisiä , täysin kontrollin ulkopuolella olevia.
Ainoa sana mistä teho -osaston henkilökunta sai selvää oli , sisäpiiri , sisäpiiri.
Varoitus Suomi 24:lle
12
<50
Vastaukset
- KukapaTietää
Ai niinkö?
Jos tuollaista on, olen sitä mieltä että naiset ovat käyneet sillä mieshierojalla jonka kädet ovat olleet vikkelät kuin Singeri joka on auttanut myös riisuuntumisessa. Ja vasta ensiavussa naiset ovat tajunneet, että ei hemmetti, sen äijät kädet kävi paikoissa joissa ei pitäisi. - piirimyyrä
Hyvä aloitus
Sitä on piirimyyrätautia liikkeellä - Korppis1
Pääsiäispyhien tekemisen puute sai uuden käänteen. Silmät killillään, kuumeisina, houraillen, kuola suusta valuen kuin vainukoirilla yksi toisensa jälkeen saa ahaa-elämyksen. SISÄPIIRI... tuo lumoava piiri, jonka jäseniksi niin moni halajaisi jos vain tietäisi miten sinne pääsee, mutta kun ei niin ei. Sanan hurmioimina kuumeinen ULKOPIIRI ryhtyi naputtelemaan tietokoneelle vapisevin sormin nivelet nytkyen pilkut vääriin kohtiin.
- innolla-odottaen
Oletkin paneutunut asiaan huolella.
Tiedätkö, onko vernanto alonso sisäpiirissä, räikkönen ainakin yrittää sisäpiiriin, tuo red-bull mentula ei kyllä milloinkaan pääse sisäpiiriin.
Mielenkiintoista olisi lukea edelleen sinun syvääluotsaavia näkemyksiäsi sisäpiiristä ja hikisestä ulkopiristä. - Korppis1
innolla-odottaen kirjoitti:
Oletkin paneutunut asiaan huolella.
Tiedätkö, onko vernanto alonso sisäpiirissä, räikkönen ainakin yrittää sisäpiiriin, tuo red-bull mentula ei kyllä milloinkaan pääse sisäpiiriin.
Mielenkiintoista olisi lukea edelleen sinun syvääluotsaavia näkemyksiäsi sisäpiiristä ja hikisestä ulkopiristä.Mielestäni sisäpiirissä olemista voisi paremmin kuvata hikiseksi ja ulkopiirissä sisäpiiriin jonottavia kylmän kankeiksi ; )
- siilimuori
Korppis1 kirjoitti:
Mielestäni sisäpiirissä olemista voisi paremmin kuvata hikiseksi ja ulkopiirissä sisäpiiriin jonottavia kylmän kankeiksi ; )
Eikös se ole paremminkin aina niin päin että kuumimmat jutut on itse juhlapaikan ulkopuolella :).
- karjalapiikkiö
Eihän ne piiriläiset asu Uudellamaalla....
- ihii
Eikös Tää vellominen jo riittäis. 60 plus, ei kyllä uskois.
- Taaksepäinpoistu
Päät ovat lahonneet. He ovat vajautuneet takautuneet sinne, mihin vanhuksien mieli palautuu, takaisin lapsuuteen ja jutut sen mukaan, murkkuina.
- ihiu
Taaksepäinpoistu kirjoitti:
Päät ovat lahonneet. He ovat vajautuneet takautuneet sinne, mihin vanhuksien mieli palautuu, takaisin lapsuuteen ja jutut sen mukaan, murkkuina.
Niin taitaa. Äkkiä Se taantuma iskee. Eikä ite huomaa.
- ent.siivoojaparka
Mukava kuulua johonkin piiriin, ettei ole ihan ulkopuolella kaikista piireistä. Minä kuulun näköjään Keski-Suomen vaalipiiriin vaikka niin savolainen olenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943749Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512632- 1561314
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741200Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101139- 46924
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019910- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt205760