Sähköpostini ei toimi (jo 2 päivää alhaalla)

Ranold

Suomi24 ei toimi, kun kirjaudun postiini saan herjan:

"Oletuskansion noutaminen tälle sovellukselle ei onnistunut. Sovellus ei välttämättä toimi ennen tämän ongelman korjaamista"

Kun yritän lähettää viestiä, niin saan herjan:

"Yhteys palvelimeen suomi24-mfe.cloudapp.net evättiin tai yhteys aikakatkaistiin vastauksen puuttuessa."

Olen ollut yhteydessä ylläpitoon palautelomakkeen avulla ja antanut siihen toisen sähköpostiosoitteen joka toimii mutta he eivät vaivaudu ilmeisimminkin ylimielisyydestä johtuen edes vastaamaan. Omistan nyt sitten toimimattoman suomi24 email osoitteen johon olisi koko ajan tulossa tärkeitä viestejä.

9

127

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ranold

      Loin äsken uuden tunnuksen suomi24:ään joka lähti heti pelittämään eli ongelma on osoitekohtainen, ei laitteesta tai yhteydestä riippuvainen.

    • Minulla ollut ihan sama vika tuon postin kanssa pidemmän aikaa ja näyttää että posti laatikko olisi täynnä mutta edes mitään viestejä ei näy.Ei ole kuulunut mitään ylläpidosta tai alkanut posti toimimaan

    • Hei,

      Käyttäjätuessamme on tällä hetkellä ruuhkaa ja pyrimme käsittelemään kaikki yhteydenotot mahdollisimman nopeasti.

      Ystävällisin terveisin, Oona /Suomi24

    • tuplatäplä

      En ole päässyt kertaakaan sähköpostiini tämän uudistuksen jälkeen, tosi syvältä tällaiset uudistukset. Onneksi on toinen osoite, jonka olen nyt joutunut ottamaan vakituiseen käyttöön. Harmittaa vaan, kun tärkeät postit jäi saamatta.

    • Monta päivää posti toimimatta. Eikö tosiaan olen taitoa, kykyä ja halua korjata asia.

    • sama teksti tulee tänne.eli ei saa posteja näkyviin

    • EI toimi ei,kiva kun odotan tärkeetä laskua ja en saa sähköpostia auki!!!!!!!

    • stipukka

      Lakkasin tuskailemasta tämän postilaatikkoni kanssa ja siirryin suosiolla gmailiin. Se ainakin toimii.

      • jugttjr

        Minäkin siirryin jo aikoja sitten gmailiin. Paras sähköposti mitä maapallolta löytyy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      609
      2782
    2. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      107
      1462
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1456
    4. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1370
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      138
      1256
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      114
      1244
    7. 101
      1058
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      135
      1023
    9. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      940
    10. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      881
    Aihe