Muuttaessani Helsinkiin vähän "keskemmältä-ei-mitään", on aiemmin hyvin toiminut Saunalahden data alkanut tökkimään ja pahasti. Sisällä on täydet palkit, mutta data ei kulje, huonosti edes silloin kuin laittaa ikkunaan kiinni. Ymmärtäisin sen, että toisinaan tökkisi ruuhka-aikoina, mutta ettei edes lähempänä puolta yötä pysty puhelinta käyttämään, niin on kyllä erikoista!
Sonera vai DNA, kummalla toimii paremmin?
Lähtee liittymä vaihtoon!
3
118
Vastaukset
Hei Ejurr,
harmillista kuulla, että muuttosi jälkeen on datan kanssa alkanut olla ongelmia. :( Datan nopeuteen vaikuttavast käyttäjämäärien lisäksi toki asunnon rakenteet ja maastonmuodot. Myös nykyaikaiset energiatehokkaatlasit estävät signaalin sisälle pääsyä voimakkaasti.
Tilannetta tulisi tutkia nyt tarkemmin ja sitä varten tarvitsemme tarkat asiakastiedot, joita emme voi täällä käsitellä julkisesti. Pyytäisinkin sinua tulemaan kanssamme Palstalle osoitteessa http://elisa.fi/palsta ja laittamaan tarkemman viankuvauksen, sekä asiakastiedot yksityisviestillä paikalla oleville moderaattoreille. :)
Jussi / Palstatiimi
http://elisa.fi/palsta- soneravittuun
No ei ainakaan sonera . Paskasta toiseen . Ei ikinä .
- sthatzht
Saunalahti on mitä on, mutta nyt mulla on Sonera ja toimii 25-55/15-25 mbs
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645180Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662377- 2622352
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362349Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191624Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191448Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491038- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927