Huomasin juuri veropapereita pöydältä talteen korjatessani, että taisin unohtaa erään vähennyksen pois ilmoituksesta.
Ongelma on siinä, että lähetin jo eilen veroilmoituksen netissä verottajalle.
Kysymys kuuluu, voinko käydä tarkistamassa www.vero.fi-sivulta vielä omilla pankkitunnuksillani, puuttuuko tuo vähennys todella, ilman että koko veroilmoituksen teko menee uusiksi eli ilman, että jätetyt tiedot poistuvat netti-ilmoituksestani. Niin kävi jo kerran, kun unohdin tallentaa tiedot. Ilmoitus oli tyhjä kuin autiomaa.
Onko jotakin erityistä huomattavaa siinä, miten tuo unohtunut lisäys kannattaa lähettää?
Tiedon tarkistaminen jo lähetetystä ilmoituksesta
Lahopää
2
<50
Vastaukset
- itsekinunohdin
Netissä voi käydä täydentämässä veroilmoitusta palautuspäivään asti.
Hei ja kiitos kysymyksestä!
Veroilmoitustaan voi tosiaan täydentää netissä viimeiseen palautuspäivään asti. Jos olet jo lähettänyt jonkin muun tiedon, se säilyy edelleen. Tai jos korjaat jo antamaasi tietoa, siirtyy uusi tieto aiemmin lähettämäsi tilalle. Muista lähettää tiedot ennen kuin poistut sivustolta.
ystävällisin terveisin Satu V. Verotiimistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1192562Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup262364Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581973Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua301833Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3301383- 601083
- 2591039
- 541017
- 146933
- 45908