Olen lähettämässä vastauslähetystä Verohallintoon. Olen käsittänyt, että siinä ei tarvita postimerkkiä - onko näin? Voiko kuori olla käsin kirjoitettu?
Verohallinnon vastauslähetys
3
314
Vastaukset
- postimaksut
http://keskustelu.suomi24.fi/t/11458641
Kirjekuori kateissa - Hepreaa
Ei tarvita, jos käytät esitäytetyn veroilmoituksen mukana tullutta palautuskuorta. Jos sen sijan käytät jotain muuta kuorta, siihen tarvitaan postimerkki.
Hei nimimerkki "Tariaa" ja kiitos kysymyksestäsi!
Kuten nimimerkki "Hepreaa" jo kirjoittikin, niin esitäytetyn veroilmoituksen mukana tullutta kirjekuorta käytettäessä ei tarvitse postimerkkiä. Tällöin ei tarvitse kirjoittaa osoitettakaan, koska kuori on ikkunallinen. Taita veroilmoituksen ilmoitusosa niin, että Verohallinnon osoite näkyy kirjekuoren ikkunassa.
Jos käytät muuta kirjekuorta, niin postimerkki on tällöin oltava. Osoitteen voit toki kirjoittaa kuoreen käsin.
Ystävällisesti Seija Verotiimistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24945399Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3311272Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110902Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369731Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858538Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2306539Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03230Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302269- 391747
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261540