Essolla juttelimme tänään uusavuttomuudesta ja totesimme niin, että hyvin monet nykyaikaiset naiset ovat täysin uusavuttomia. Nämä neitokaiset eivät yksin selviydy kotitöistään, jotta miehet pääsisivät istuskelemaan Essolle miehekkäiden miesten tavoin. Tästä syystä parlamenttiin kuuluukin enää vain vanhoja miehiä, koska kaikki nuoremmat miehet ovat kotona palvelemassa uusavuttomia vaimojaan.
Nyt lehdessä oli kirjoitus, jonka mukaan uusavuttomuus on iskenyt jo miehiinkin. On täysin käsittämätöntä, että nuoret ja himokkaat miehet eivät osaa toimia oikein siinä tilanteessa, kun vaimo kääntää aktin jälkeen heille selkänsä. Uusavuttomat miehet kysyvät lehtien palstoilta neuvoja tilanteen hoitamiseksi.
Jos vaimo kääntää meille selkänsä ensimmäisen kierroksen jälkeen, niin me viisaat ja kokeneet essolaiset tiedämme sen tarkoittavan vain sitä, että seuraava kierros otetaankin takaa päin. Ei meidän ole koskaan tarvinnut näin luonnollista asiaa lehtien palstoilta kysellä.
http://www.iltalehti.fi/satakysymystaseksista/2015052219681363_qs.shtml
Uusavuttomuus kukoistaa?
11
120
Vastaukset
- Takatakatakaapäin
Joo, niinpä ! Kyllä tukiopetusta tarvittaas siinäki asias.
Olen kanssasi samaa mieltä. Seksi-Sulo olisi kaikkein pätevin henkilö antamaan tukiopetusta näille uusavuttomille nuorille aviomiehille.
- tätä-se-merkitsee
mä tiedä mä tiedän,
se merkitsee sitä että kiertää kätensä rakkaan vaimonsa ympärille,
menee oikein lähelle, antaa hellän suukon korvalehdelle,
kuiskaa,
rakastan sinua,
olet kaikkeni
sinä vain,
ikuisesti,
ottaa sitten mukavan asennon että molemmilla olisi hyvä lämmin ja turvallinen olotila,
siitä se elämä jatkuu ikuisuuteen oman rakkaansa kanssa, kunnes kuolema erottaa,Marttakerholaisten selitys
Kirjoitit esiin kylämme marttakerholaisten antaman selityksen asiaan. Einarin vaimo oli salaa kuunnellut meidän viisaiden essolaisten keskustelua miesten uusavuttomuudesta ja hän oli ottanut sitten marttakerhon kokouksessa käsiteltäväksi saman asian. Aikansa asiaa pohdittuaan kylämme martat olivat saaneet sorvattua miesten uusavuttomuudesta juuri yhtä hunajaisen lausunnon.- se-on-marttojen-unelma
Yleismies kirjoitti:
Marttakerholaisten selitys
Kirjoitit esiin kylämme marttakerholaisten antaman selityksen asiaan. Einarin vaimo oli salaa kuunnellut meidän viisaiden essolaisten keskustelua miesten uusavuttomuudesta ja hän oli ottanut sitten marttakerhon kokouksessa käsiteltäväksi saman asian. Aikansa asiaa pohdittuaan kylämme martat olivat saaneet sorvattua miesten uusavuttomuudesta juuri yhtä hunajaisen lausunnon.Eikös lausunto miellytä vai mitä meinaat ???
se-on-marttojen-unelma kirjoitti:
Eikös lausunto miellytä vai mitä meinaat ???
Lausunnossa ei vikaa
Eihän tässä kylämme marttojen lausunnossa mitään vikaa ole, sillä sehän vastaa täysin kaikkien rakkausromaaneja ahmivien romantiikannälkäisten neitosten unelmia. Miehekkäät miehet ja romanttiset neitoset sattuvat vain käsittelemään samaa asiaa hieman erilaisilla tavoilla, mutta kyllä se sopu on aina löytynyt.
Seksi-Sulokin keskustelee baarissa hyvinkin kiivaasti neitosten kanssa, mutta siltikin hän helposti saatolle pääsee, sillä Sulo osaa lopettaa neuvottelut hyvässä ilmapiirissä. Monesti kärkevätkin lausunnot on annettu vain omaa ryhmää varten.
- sjfksdljfklsdg
Esso huoltoasemaketju on lakkautettu jo vuosia sitten. Nykyajan pätkätyöläisillä ja pakkolomalaisilla ei ole rahaa litkiä kallista abc kahviakaan.
- terveisiä-vaan-
Tiedoksi vaan kaikille essolaisille sun muille huoltoasemille,
pensan takkaaminen on menny vituralle, ensin pitää arvioida euro-määrä sitten vasta alkaa tankkaamaan, jo on v i t t u m i s t a,
kerrani tuli vhva epäily ettei tankkiin tullukkaa sitä määrää pensaa kuin olin euromääräällä valinnu, arvaa vaan v i t u t a a k o
nykyään etsin takkauspaikan jossa on kassalle maksu, näkee heti VARMASTI minkä määrän on takkiinsa saanu,
ABC menettää tällä epäluotettavalla systeemillään paljon asiakkaita siitä voi olla varma, ei ihmiset tyhmiä ole,
seksi-sulonki on syytä muuttaa tankkinsa käsin kosketeltavaksi ja kukkarolle suoraan maksettavaksi,
ei kylmiä rahamääriä, kun ei tiedä onko saanu edes oikeaa määrän tavaraa tankkiinsa mitä on luullu tankkaavansa,Essolla ei ongelmia
Kylämme Essolla ei ole ongelmia autojen eikä niiden kuljettajien tankkaammisessa. Laitamme auton tankkiin bensaa vain niin suurella summalla, että rahaa jää vielä pariin keskariinkin.
Kuljettajien tankkaamisessa ongelmat ovat vieläkin vähäisempiä. Kun menemme kassalle, niin Einari osaa pyytämättäkin antaa meille oikean keskaripullon. Vuosien kokemuksen perusteella hän näkee jo naamasta, millainen keskari kullekin kuljettajalle parhaiten maistuu. Tämä on sitä ammattitaitoa parhaimmillaan.
- hyvältätuntuu
Mä käännän jo heti selkäni enkä vasta aktin jälkeen .
- Vanhoja-avuttomia
Täytyy olla täydellisen avuton ja vielä lukihäiriöinenkin, jos linkin jutusta saa sellaisen käsityksen, että nainen käänsi selkänsä. Tekstissä puhutaan "puolisosta" joka voi olla kumpi tahansa ja kuvan perusteella selän on kääntänyt - kukas muu kuin - mieäs.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä681969- 1281394
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321353- 1431082
- 103932
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten348868Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67654