Kesäksi asumaan Hgin Lauttasaareen?

Edullisesti

1

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joo todellaki sissi henkisille toi kämppä! :DD kerrostalo vuodelta 1970 joten koko paska rempataan varmaan uusiks eli vähintää 3 kk tulee kestämään remppa.

      Kerrostaloissa tehdään yleensä linjoittain noi remontit, mutta varotuksena Infernaalinen piikkausmeteli jo kun työt ovat vasta viereisessä rapussa :D voihan olla että remppa on tosi lyhyt/pienimuotoinen, mutta yleensä kun kerrostaloon tehdään putkiremppoja, niin ne on kyllä sit suuria, koska kerralla pyritään tekemään niin hyvät rempat ettei asukkaiden tartte kärsiä jatkuvista pikkurempoista.

      Ei siellä voi asua oikeasti kukaan inhimillisesti, vaikka niin luvattais. Siellä on keittiöt ja vessat auki revittynä, vesi ei kulje, vessassa saat juosta yhteisissä tiloissa, työmiehiä ramppaa kotona ihan milloin tahansa jne. Vanhojen talojen putkitöissä on käytetty varsin paljon asbestia, jonka purkamisen harva firma hoitaa ihan oikeasti asiallisella tavalla. Asbestipöly aiheuttaa asbestoosia, joka altistaa keuhkosyövälle. Se perhanan pöly kyl jää tonne keuhkoihin ja voi siellä aiheuttaa aikamoista tuhoa.
      Ei riitä, että keittiö ja kylppäri on eristetty vaan myös kaikki keittiön ja kylppärin tavarat ovat evakossa laatikoissa ja jätesäkeissä olohuoneen ja makkarin nurkissa. Samoin kaikki vaatteet, koska muuten hieno betonipöly tuhoaisi ne viikossa. Jos on valmis asennoitumaan niin, että elää sen 12-15 viikkoa täysin kenttäolosuhteissa rakennushelvetin keskellä muovipeitteiden päällä niin siitä vaan :-----D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      28
      4548
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      34
      3326
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      182
      3135
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      10
      2168
    5. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      157
      1730
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1718
    7. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      25
      1681
    8. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      101
      1257
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1097
    10. Mua ei ole rengastettu, vaikka asunkin jonkun kanssa

      Siihen on esteitä. Sinä taas olet rengastettu yksilö. En jaa aviovuodetta kenenkään kanssa, enkä mitään muutakaan.
      Ikävä
      14
      954
    Aihe