Olen haaveillut muuttamamisesta Kuopioon, mutta ongelmana on se, että en tiedä miten vaikeaa on päästä johonkin paikallisista metsästysseuroista. En haluaisi lopettaa harrastusta, jonka olen todennut olevan se minun juttuni. Siinä tapauksessa ei auta tietty itku markkinoilla jos mahdollisuuksia ei ole.
Eli tietääkö kukaan tarkemmin asioista, nettisivuilta kun en liiemmin inffoa asiasta löytänyt.
Kuopio ja metsästysseurat
6
1578
Vastaukset 6
Muuta apina mieluummin Helsinkiin ja lopeta se lässytys metsästämisestä. Helsingissä sitten voit jahdata kissoja, jos tollo edes tajuat, mitä kissalla tässä yhteydessä tarkoitan. Mutta tuskinpa tuommonen maatiaishihhuli yhtäkään kissaa saa saaliiksi.
- kollirankkuri
Osta, aloittaja, muutamia satoja hehtaareja maata sieltä Kuopioisesta, niin sinua tullaan pyytelemään metsästysseuroihin, toki siinä tilanteessa ei ole enään tarvetta liittyä sellaiseen seuraan.
Hesan kollimirrien jahtaamisessa ei ole ollenkaan hohtoa, sitäpaitsi, kansainvälinen kovapanosammunta-tilanteessa Hesa saatetaan alueluovuttaa sillä ehdolla, että evakkoja ei oteta. - jäsenenä
Esim. Kuopion seudun erämiehet ry. Pääsee jäseneksi maksamalla ihan vaan jäsenmaksun ja kahden vuoden koeajan jälkeen liittymismaksun. Metsästysmaat ei tosin ole Kuopiossa, sadan kilometrin päässä kuitenkin.
- Karpasi
Nostetaampas tätä topicia taas, mitkä seurat myy vieraslupia vesilintujahtiin?
- Karpasi
Siis pohjois-savon alueelta.
- netistäkatohan
Vesj'aluveella toemitettavasta lattanokkiin jahtuusta suattaa piättee vesj'aluveen omistajattiin.
Muikkusuomessivuillanj olj' aenae jollonniinj' asjasta jonniillaesta avviissija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091047
- 74935
- 59871
Meistä puhutaan
Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni57807- 54791
Uunimakkara koululaisten suosikki
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p274710Vasemmistoliitto esittää rikkaille veronkiristyksiä, mutta kansalle ei kelpaa
Miksi? Haluaako taviskansa lisää leikkauksia peruspalveluihin? Pääsettekö liian helposti vielä terveyskeskukseen tai ham34682- 111652
- 69566
- 17552