Tungetteleva äiti, vittuileva isä + perhepaskaa

mitäsnytsitte

Joo siis olen 14 vee tyttö, ja siis mun äiti hengittää koko ajan niskassa kiinni. Ei varmaan nuorten kesken niin epätuttu asia, mut eikse mee jo vähän yli jos äiti käy sun kaapit ja vihot läpi sillon ku et ole paikalla? Ei onneks koneelta chattejani kato varmaankaan läpi, mut on se nyt vähän ahdistavaa ettei itellä saa olla omassa huoneessa yksityisyyttä. D: Ja miten saisin sen lopettamaan sen? Itseäni haittaa varmaan eniten, että se aina käy mun piirrokset läpi mitä oon yrittäny piilottaa siltä. Ja minä siis piirrän useimminkin, mutta en halua, että kukaan näkee mun joitai epäonnistuneita luonnoksia tai ylipäätänsä epäonnistuneita piirroksia, kun kyllä mä näytän ne 'onnistuneet' työt sille. aaaah ku ahdistaa et joku näkee susta sen epäonnistuneen osan, siltä se mulle tuntuu D:
Ja liittyy taas asiaan, mitä mun kuuluisi tehdä kun kuulee äitinsä puhuvan paskaa sinusta tyyliin olohuoneessa serkuille jotka on jäänyt yöksi? Tai mitä kun on monta kertaa jäänyt kiinni siitä miten se on puhunut kuinka paska kakara olen?


Ja sitten pieni alkutarina isääni liittyen : se hakkas mua kun olin pieni, mut on se nyt onneks jo lopettanut sen, kun aloin lyömään takasin. Ton takia en mielellää olis missää tekemisissä sen kanssa, ja ku en mä tiiä et jos se kuitenki yhtäkkiä räjähtää mulle. Ja edelleen se yrittää ihan selvästi esittää mulle mukavaa, että saisi mut 'ostettua' sille. (se btw on yrittänyt mm lahjoa mua oikeesti että mä 'painaisin ton koko väkivaltajutun villaisella' ) Mutta joo siis en oo hirveesti sen kanssa tekemisissä, ja oon aika selvästi kyllä näyttänytkin, etten halua olla sen seurassa millään tavalla.
Mutta niin, siis nyt tulee niin turha asia, mutta vituttaa itseäni ihan hirveästi, siis se laulaa silleen inhottavasti, niiku ihan ärsyttääkseen vaan muita. (ik tosi tärkeetä) Ja ei se koskaan muuten sitä tee ellen minä ole paikalla, ja silloin kun minä sanon sille että voisikos pitää sen turpansa kiini ni sitten tulee se että ''sä et voi puhua vanhemmilles tolla tavalla''. Oon kiltistikkin pyytänyt sitä lopettamaan mutta ei. Ja ei mun mielenterveys kestä tota enää parin vuoden jälkeen hirveen mukavasti ni lähden aina paikalta kun se alottaa sen, etten minä räjähdä ja saa rangaistusta siitä. 8)
Anteeks kuullostaa niin angstilta, ja ei mua varmaan haittaiskaan muuten toi, mutta kun minä tiedän että se tekee sen vittuillakseen minulle.
Ja siis kyllä se muutenkin vittuilee, pakko mainita siitä kituvasta harakasta moottoritiellä ruokapöydässä puhuen juttua suoraan minulle - minä olen vegaani eettisistä syistä, puhuu kuinka paskassa seurassa minä liikun, valittaa kun en koskaan tee mitään muutakun ole omassa huoneessa, jatkuvasti mainitsee kuinka mun pitäis mennä sahaamaan taas niitä ranteita auki muualle kuin hänen taloonsa (lopettanut jo) jnejnejne.

Jos on muuten samanlaisia kokemuksia, ni mä luen mielelläni ~

2

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joo toi on kyllä väärin että isäs on hakannu sua :/ onneks ei tunnu tekevän sitä enää, vaa yrittää päästä toivottavasti sopuun sun kanssa? ymmärrän siinä mielessä sua että en mäkää antais ainakaa heti anteeks lyömistä, mutta ehkä joskus tulevaisuudessa, ei tiedä.....
      mutta sitten tää äitis... mä sain sun kirjotuksesta kuvan että oot liikkunu "huonoissa ympyröissä" se ehkä selittää osaltaan sun äitis käytöksen vaikka sekää ei ole oikein, mutta se on varmaa vaa huolissaan? mainitsit tekstissä "puhuu kuinka paskassa seurassa minä liikun" olitko/ootko jossain huumepiireissä tai muuta epämääräistä?
      voin sanoa vaa tähän että lopeta ajoissa, mitä olet ikinä nyt tehnykkään, vielä kun voit -jos voit.
      tulet katumaan tekemisiäs sitten vanhempana. ja tekemiset vaikuttaa myös sun tulevaisuuteen. jos on mahis muutokseen, nii tartu siihen, aina on toivoa. itsemurha ei ole vaihtoehto :/

      ja vielä respectit siitä että oot päässy viiltelystä eroon, se on jo iso asia :)

      • juujjjuu

        Mmh Dx
        Ja en oo siis mitää huumeita tai sellast koskaan, kunhan kiusaa vaan varmaanki. Dx Sen kannalta oon kunnon lapsi etten oikeesti tee mitään huumeita tai vandalismia 8L


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19747
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      76
      6740
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6406
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      99
      6165
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      6029
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      104
      5917
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      63
      5335
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      45
      5050
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      60
      4380
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      50
      3990
    Aihe