Ehdottaisin palstalle uutta nimeä, esim. Tekniikka, kodintekniikalle ja tietotekniikalle on palstansa, mutta ei yleistä tekniikkapalstaa. Tänne kun kumminkin kirjoitellaan kysymyksiä sytkärin täytöstä, taskulampun paristonvaihdosta, laserleikkurin tehosta ym. Ja oikeat elektroniikkakeskustelut ovat poistuneet suolipalstalta asiallisempiin foorumeihin.
Palstan nimen vaihto
4
127
Vastaukset
- Haminaattori
Mitä turhia. Täytyy kumminkin palstapoliiseille ja kielipoliiseille olla jotakin tehtävää. Todelliset apua elektroniikkapalstalla tarvitsevat eivät mielellään kirjoita kun puututaan pieneenkin kielioppivirheeseen. Oman osansa näistä sivuraiteista tekeekin sitten "inttäjät" ja rönsyilevät sivuraiteet, joista jälkimmäiseen olen itsekkin syyllistynyt. Tiedän olevani huonokirjoittaja, mutta en anna sen häiritä pahemmin. Joku kielipoliisi vois kaivella tästä kirjoituksesta virheet ja laittaa perään kommenttina.
Aiheeseen vielä. Pienikin apu sopivassa vaiheessa voi tuupata eteenpäin ja johtaa Nokian kaltaiseen menestykseen. Sitä ei aina tiedä. Palsta voi olla hyvin nykyisessä muodossaan. Liikennettä on ja se on hyvä. Sitä onko kysyjällä ollut luetun ymmärtämistä voi itsekseen arvioida, mutta ei mielestäni tarvitse kommentoida. Mielstäni palstan nimeä ei tarvitse vaihtaa, vaikka kaikki eivät jaksakaan etsiä kysymyksilleen oikeaa palstaa. Sen sijaan tarvittaisiin moderaattori, joka poistaisi asiattomat viestit. Onneksi niitä ei ole paljoa. Itse kirjoittelen palstalle lähinnä vastauksia lukuisilla, hassuilla itse keksityillä nimimerkeillä. Tieto ei näet katoa,vaikka sitä jakaa muille. Olen itse vastaillut, vaikka kysymys ei olekaan "elektroninen".
- kaikkitännenytheti
Uusi nimi voisi varmaan olla tuo: "kaikkitännepalsta" koska ko. nimimerkin idioottihan täällä eniten tuntuu melskaavan...
- näyttäähienolta
Ok sovitaan näin.
Nyt se on muutettu koneellani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422812Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423542586Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562315- 352194
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391395Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661289