Ehdottaisin palstalle uutta nimeä, esim. Tekniikka, kodintekniikalle ja tietotekniikalle on palstansa, mutta ei yleistä tekniikkapalstaa. Tänne kun kumminkin kirjoitellaan kysymyksiä sytkärin täytöstä, taskulampun paristonvaihdosta, laserleikkurin tehosta ym. Ja oikeat elektroniikkakeskustelut ovat poistuneet suolipalstalta asiallisempiin foorumeihin.
Palstan nimen vaihto
4
150
Vastaukset
- Haminaattori
Mitä turhia. Täytyy kumminkin palstapoliiseille ja kielipoliiseille olla jotakin tehtävää. Todelliset apua elektroniikkapalstalla tarvitsevat eivät mielellään kirjoita kun puututaan pieneenkin kielioppivirheeseen. Oman osansa näistä sivuraiteista tekeekin sitten "inttäjät" ja rönsyilevät sivuraiteet, joista jälkimmäiseen olen itsekkin syyllistynyt. Tiedän olevani huonokirjoittaja, mutta en anna sen häiritä pahemmin. Joku kielipoliisi vois kaivella tästä kirjoituksesta virheet ja laittaa perään kommenttina.
Aiheeseen vielä. Pienikin apu sopivassa vaiheessa voi tuupata eteenpäin ja johtaa Nokian kaltaiseen menestykseen. Sitä ei aina tiedä. Palsta voi olla hyvin nykyisessä muodossaan. Liikennettä on ja se on hyvä. Sitä onko kysyjällä ollut luetun ymmärtämistä voi itsekseen arvioida, mutta ei mielestäni tarvitse kommentoida. Mielstäni palstan nimeä ei tarvitse vaihtaa, vaikka kaikki eivät jaksakaan etsiä kysymyksilleen oikeaa palstaa. Sen sijaan tarvittaisiin moderaattori, joka poistaisi asiattomat viestit. Onneksi niitä ei ole paljoa. Itse kirjoittelen palstalle lähinnä vastauksia lukuisilla, hassuilla itse keksityillä nimimerkeillä. Tieto ei näet katoa,vaikka sitä jakaa muille. Olen itse vastaillut, vaikka kysymys ei olekaan "elektroninen".
- kaikkitännenytheti
Uusi nimi voisi varmaan olla tuo: "kaikkitännepalsta" koska ko. nimimerkin idioottihan täällä eniten tuntuu melskaavan...
- näyttäähienolta
Ok sovitaan näin.
Nyt se on muutettu koneellani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p426115Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3125067Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604854Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1364662Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203890Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192404Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251812- 731782
- 2201502