Toyota tarjous, kannattako tarttua ?

Olisi tuollainen "Tavaratilan suojapohja asennettuna" talvitarjouksessa, onko vaikea itse asentaa.
11156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei kannata asennuttaa. Ruostuttaa tavaratilan pohjan yhdessä talvessa, koska kosteus jää muhimaan suojapohjan alle.

Äänestä

Höpö höpö. Kyseessä on muotoonvalettu matto, joka suojaa tavaratilaa likaisilta tavaroilta. Helppo laittaa paikalle, ja puhdistaa.

Äänestä
  • Aivan ei se nopeuta ruostumista, sillä se ruostuu muutenkin nopeasti.

    Äänestä

  • Vaatii myös jotakin terassimattoa tai käytävämattoa päälle kun kovamuovia ja tavarat muuten heittelee puolelta toiselle aika vauhdikkaasti.

    Äänestä

  • Ei luista tavarat enää. Siinä on nykyisin kuminen karhea pinta.

    Äänestä

No ei maskiin rynkyttävä tojotero osaa sellasta sinne asentaa, kun ei oo koloa mihin tuikkais.

Äänestä

hUndainin runkkuttava Audi homo, heh

Äänestä

Ihan turha tuollainen ja tuo turhaa painolisää auton perään. Parempi valinta olisi kestopeite/kevytpeite tavaratilan suojaksi, koska tällainen peite kestää pitkään ja ei paina juuri mitään niin pysyy polttoaineen kulutus mahdollisimman pienenä ja kiihtyvyyskin parempana kuin tuollaisella tavaratilan muotoon mitoitetulla matolla.
kestopeite/kevytpeite ei myöskään päästä vettä tai kemikaaleja(bensaa) lävitseen. Lisäksi peite on erittäin helppoa tarvittaessa puhdistaa.
Kestopeite/kevytpeite painaa yleensä alle 300 grammaa, mutta on siltikin kooltaan/mitoiltaan yleensä suuremman kokoinen kuin tavaratilan mukaan mitoitettu matto.

Äänestä

sellaista tavaratilan suojakaukaloa joka on valettu juuri sopivaksi tavaratilan pohjalle. Katsopas vaikka Saksan Ebay:stä nimellä Kofferraumwanne. Näet samalla oikean hintatason. Itselläni kaukalo toimii hienosti ja maksoi Ebay:stä ostettuna alle kolmekymppiä.

Äänestä
  • trollipoju yrittää taas tyypilliseen tapaansa sotkea keskustelua muttei pikkujullin älykkyys riitä kikkelijuttua pidemmälle. Nolo poju kertakaikkiaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ekaa.autoo.ostava kirjoitti:

Olisi tuollainen "Tavaratilan suojapohja asennettuna" talvitarjouksessa, onko vaikea itse asentaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu