Terho ja Putkonen A-studion kiusattavana

Puhhuh

Eileinen A-studio ylenantokanavalla meni näin:

Neiti/juontaja rkp:n Jan Andersson jankutti Tynkkysestä joka ikisessä perussuomalaisia solvaavassa kysymyksessä. Siis tarkoitan joka ikisessä kysymyksessään solvasi perussuomalaisia ja halusi mainita rkp:n kätyri Tynkkysen.
Neiti "tutkija" taas yritti etsiä kaikkea mahdollista negatiivista perussuomalaisista myös. No tuli neiti "tutkijalta"pari hyvääkin lausetta, kuten, että saahan puolue irtisanoa jäseniään tarvittaessa.
Se joku Tuomas Mielenterveyshäiriöinen taas ei osannut mitään järkevää sanoa.
Putkonen sai onneksi sanottua mielipiteensä journalistien huonosta tasosta ja selvitti neiti Anderssonille rautalangasta asioita.
Sampo Terho oli taas rautaa, kuten aina! Sampokin sai noille suvakin vajakeille rautalangasta vääntää, ettei ps ole mitään takkia kääntänyt paitsi ylen uutisten uutisissa.
Suvakit, yle, HS, rkp, vihteät sun muut ovat muslimeihin verrattavia valehtelijoita ja asioiden vääristelijöitä.
Yle tarvitsee läpikotaisen remontin. Nyt ylen on vallannut joukko kehä 3:sen sisäpuolella asustelevia ruotsinkielisiä ja heitä imeviä homppeleita ja elämäänsä tyytymättömiä nulliparoja ja muita mielenterveyshäiriöisiä, jotka tuntuvat olevan täysin etääntyneitä todellisuudesta.

54

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hohoijaa

      Terho ja Putkonen "isää, isää pojat kiusaa, isää tuu sonoon ettei saa, isää. (isä=isä Timo)

      • NeitiMisogynia

        Isänkaipuu on perussuomalaisten piireissä huutava. Siitä kasvaa suunnatonta, sokeaa pelkoa ja suvaitsemattomuutta, jotka etsivät kohteita kaikkialta ympäriltään. Kuten avausviesti karuin tavoin paljastaa...


    • hahhahh

      Mutta oli Putkosella komea paita.

      • päässyt.hommiin

        Työmies työllä tienaa, näkeehän sen.


      • NeitiVihollisfobia

        Nuorekas ja naisystävällinen, kuten puoluekin...


    • JoRiittääHompsut

      Jo se Anderssonin täti oikein antaumuksella toisteli Tynkkystä. Varmaan oli Tynkkysen ja sen jonkun neiti tutkijan kanssa yhteiset imuhetket ylen takahuoneessa. Ehkä se mielenterveysmurajakin eksyi mukaan.
      Tämä kaikki siis veronmaksajien, suomalaisten normaali-ihmisten kustannuksella.
      On totta, että ylele pääsee vain, jos on jotenkin poikkeava.
      Meidät normaalit on haluttu halventaa ja unohtaa.
      Noh, seuraavissa vaaleissa otettakoon mallia Ruotsin ja muiden Euroopan maiden normaalikansalaisten päätöksestä ottaa valta pois suvakeilta ja maanpettureilta. Heh kerrankin toivon, että tehdään kuten Ruotsissa...

      • NeitiMisogynia

        Tuki sinäkin reppana kuule vaan se turpasi ja mene hoitoon ennen kuin on liian myöhäistä.


    • Alexis_Kivexis

      Tähänpä mielisin lisätä: tilu-lilu-lii tilu-lili-lii.

      • MussetTuleeJaKatoltaAlas

        Niin, eihän suvakkihompsua kiinnosta kuin seuraava imutus. Mitä sillä on tämän maan tulevaisuudella mitään merkitystä sinulle, kunhan saat kuolla kulli suussa?


      • NeitiMisogynia

        Onneksi homot tulevat vapautumaan samalla kun sinun kaltaisesi fobiset ressukat kuolevat sukupuuttoon.

        Ei se homojen haukkuminen auta yhtään, kun itse olet täysi luuseri.


      • OnKivaOllaIhanNormaali
        NeitiMisogynia kirjoitti:

        Onneksi homot tulevat vapautumaan samalla kun sinun kaltaisesi fobiset ressukat kuolevat sukupuuttoon.

        Ei se homojen haukkuminen auta yhtään, kun itse olet täysi luuseri.

        Islamko homot vapauttaa? Ennemminhän te homot kuolette sukupuuttoon vai?musset heittää katolta? Päivi Räsänen pitää huolen siitä, ettette saa heteroiden lapsia adoptoida.


      • NeitiMisogynia

        En minä ole homo, sen enempää kuin sinä olet "ihan normaali".

        Kaltaisesi fobikkoluuserit kuolevat sukupuuttoon, koska tieto lisääntyy ja sairaalloisen ahdasmieliset vihaajat eivät kelpaa ainakaan terveen itsetunnon omaaville naisille.

        Lisäksi umpimielisyydestä ei ylipäätään sikiä mitään hedelmällistä elämää, vaan lähinnä totaalista sulkeutumista ja surkastumista.

        Maailma ajaa yksinkertaisesti ohitsenne, te ruikutatte poteroissanne viholliskuvinenne. Jotain hyvää maailman kehityksissä siis sentään on.


    • Soini_ulos

      Andersson oli liian kiltti haastattelija, samoin nämä asiantuntijat. Putkonen päästettiin suotta keskeyttämään ja muutenkin ääneen silloin kun muut puhuivat. Putkonen on tunnetusti härski ja hän on täysi narsisti.

    • MoukkamainenYle

      Oikein teki Soini, kun ei päässyt paikalle. Ihan täyttä ajan hukkaa. Eikö ylellä ole enää päteviä asiaohjelmien vetäjiä vai mikä on?
      Terholle ja Putkoselle nostan hattua. Kunnioitettavia, isänmaallisia ihmisiä.
      Hävetä saisi se juontaja. Ammattitaidoton, epäkunnioittava moukka.

      • mietin.tässä

        Teille persuille pitäisi olla oma kanava, että olisitte tyytyväisiä. Mitähän viihdettä sellaiselta kanavalta mahtaisi tulla, muuta paitsi persujen puoluetoimiston tiedotteita?


      • 549856

        Teemahan oli Tynkkysen epäilty rikos ja pelolla johtaminen Soinin taholta. Ei tyhmät persut ymmärtäneet, että siitä oli kysymys. Olipa sirkus persujen taholta, nyt todella näki heidän tasonsa ja äänestäjille aukeni totuus.


      • Hohoijaa
        mietin.tässä kirjoitti:

        Teille persuille pitäisi olla oma kanava, että olisitte tyytyväisiä. Mitähän viihdettä sellaiselta kanavalta mahtaisi tulla, muuta paitsi persujen puoluetoimiston tiedotteita?

        Timo Soinin ylistys tilaisuudet malliin Pohjois-Korea. Joka päivä näytettäisiin filmiä Soinin Amerikan reissusta ja Obaman rukousaamiasesta.
        Sitten siellä olisi Paavin pitämät hartaudet ja valistusta ehkäisystä.
        Sitten Niikko pitäisi helluntailaisten seurat.
        Ainoa vähän kevyempi ohjelma olisi kansantanhut ja siellä vierailevana tähtenä olisi itseoikeutettuna Päävo Väyrynen.


      • Parasta_aikoihin

        Ohjelma oli oikein hyvää ja paljonpuhuvaa ajankohtaissisältöä, vaikka vieraana ollut perussuomalainen koetti parhaansa mukaan sen pilata. Tämä kuitenkin vain korosti sitä miten hyvin ohjelma paljasti koko puolueen luonnetta.

        Tällaista läpivalaisua vain lisää, niin alkaa ehkä viimein totuus paljastua koko mätäsakista ja päivänvaloa kestämättömistä edesottamuksistaan.

        Jan Andersson veti ehkä tv-uransa parhaan studioisännöinnin. Vielä vähän tiukempi olisi toki voinut olla. Ehkä kavahti Putkosen aggressiivista hourailua hiukan. Muille vieraille olisi silti pitänyt ottaa tältä yhdeltä vauhkolta enemmän tilaa, antaa puheenvuoroja ja pitää keskustelua järjellisenä.

        Hyvä silti näinkin. Persut hoitavat yleensä huomaamattaan itsensä kritisoinnin jo omalla älyttömällä, tunnevammaisella öyhäämisellään, viedessään toisten puheenvuorot ja paasatessaan omia vainoharhaisia viholliskuviaan.


      • Juu_asia_on_juuri
        Parasta_aikoihin kirjoitti:

        Ohjelma oli oikein hyvää ja paljonpuhuvaa ajankohtaissisältöä, vaikka vieraana ollut perussuomalainen koetti parhaansa mukaan sen pilata. Tämä kuitenkin vain korosti sitä miten hyvin ohjelma paljasti koko puolueen luonnetta.

        Tällaista läpivalaisua vain lisää, niin alkaa ehkä viimein totuus paljastua koko mätäsakista ja päivänvaloa kestämättömistä edesottamuksistaan.

        Jan Andersson veti ehkä tv-uransa parhaan studioisännöinnin. Vielä vähän tiukempi olisi toki voinut olla. Ehkä kavahti Putkosen aggressiivista hourailua hiukan. Muille vieraille olisi silti pitänyt ottaa tältä yhdeltä vauhkolta enemmän tilaa, antaa puheenvuoroja ja pitää keskustelua järjellisenä.

        Hyvä silti näinkin. Persut hoitavat yleensä huomaamattaan itsensä kritisoinnin jo omalla älyttömällä, tunnevammaisella öyhäämisellään, viedessään toisten puheenvuorot ja paasatessaan omia vainoharhaisia viholliskuviaan.

        näin. Tämä juontaja Jan Andersson on mainio. KUmmeksuttavat ne monissa ketjuissa esiintyneet puheenvuorot, että juonnossa olisi ollut jotakin vikaa.

        Omalta kannalta ja puolueensa kannalta myös Putkonen ja Terho esiintyivät mallikkaasti.


      • Parasta_aikoihin

        ...Paitsi Putkonen, kylläkään.


    • surkeinpuolueikinä

      Takinkääntöpuolueen 2 pelleä yritti saada tehdyt tekemättömiksi. Terhon selitys meni ajoittain änkyttämiseksi ja Putkonen taas esiintyy aina kuten maailman omistaja. Aivan helvetin ylimielistä sakkia onneksi takki on kääntynyt niin usein että seuraava Gallup lienee luokkaa max 8%. Kyllä kohta alkaa PS:ssä savu nousta kun Gallubit ei lähdekkään nousuun. Siinä saattaa muutama edustaja ruveta miettimään (jopa ääneen) että pitääkö minun menettää paikkani edsukunnassa 3,5 vuoden kuluttua vain sen takia että mister dictator Soini ei mistään poliittisesta hinnasta ole valmis luopumaan ministerin palkasta, autosta ja paikasta. Miettikää PS edustajat että onko sen arvoista tukea Soinia että samalla oma suhteellisen mukava palkanmaksu eduskunnassa päättyy tähän kauteen. Näin tulee siis käymään joka tapauksessa sillä PS ei enää nouse. Minäkin viimeksi äänestin PS:a (ei tekstistä varmaan uskoisi) mutta niin ei tule tapahtumaan enää koskaan sillä luottamus on mennyt 110%. Kerran kun on kätensä laittanut paskaan niin ei sitä toista kertaa laita.

      • ImutiImuti

        No nii terkut sinne rkp:hen.


      • Istuvat kansanedustajat toivottavasti ajattelevat tätä päivää pitemmälle. Tietysti voi olla vähän epäluuloinen kun/jos hallituksen tekemiset saavat Suomen talouden pitkästä aikaa kasvuun, hyötyvätkö perussuomalaiset siitä. Kunnia taitaa mennä Sipilälle ja kepulle. Kokoomus ainakin hyötyy nykyisestä porvaripolitiikasta (aina vain kuintenkin jaksaa ihmetyttää Kokoomuksen "työväenpuolue"-teeman uppoaminen kansaan. Onhan siinä tietysti jotain logiikkaa, jos yrityksillä menee hyvin, työpaikkojakin syntyy. Mutta kumminkin ihmettyttää...

        Terho totesi tuossa A-studiossa, että Perussuomalaiset on enemmänkin liike kuin aate. Ja tosihan se on, joukkoon mahtuu monenlaisia aatteita ja siinähän on riski ettei kaikissa asiossa yksimielisyyttä kovin helposti löydy. Siihen soppaan kun vielä lisätään jääräpäisesti asemiinsa jämähtäminen, niin ei olisi ihme, jos puolue hajoaisi. Toivottavasti ei kuitenkaan uutta SMP:tä tule - siitä lähtijät hävisivät ja samoin hävisi myös SMP, eikä puolueen talous kestänyt puoluetuen vähenemistä ja konkurssi tuli...

        Lainaus Wikipediasta:
        SMP:n eduskuntaryhmä hajosi lukuisiin kilpaileviin ryhmittymiin vuosina 1993–1994. Heikki Riihijärvi perusti Suomalaisen Rintaman (SR) eduskuntaryhmän 10. syyskuuta 1993, Hannu Suhonen omaa nimeään kantaneen ryhmän (HS) 6. syyskuuta 1994 ja Tina Mäkelä Sitoutumattomat kansanedustajat (SitK) -ryhmän 1. marraskuuta 1994. Lisäksi edellisvaalien ääniharava Sulo Aittoniemi loikkasi keskustan eduskuntaryhmään 25. maaliskuuta 1994.[67] SMP:n kutistuneeseen ryhmään jäivät vain Marita Jurva, Lea Mäkipää ja Raimo Vistbacka. Vain Vistbacka säilytti paikkansa vuoden 1995 vaaleissa. Johannes Virolaisen mukaan Vistbacka välttyi putoamiselta sen ansiosta, että SMP oli Vaasan vaalipiirissä vaaliliitossa kokoomuksen kanssa. [68] Riihijärvi asettui ehdokkaaksi keskustan listalle, mutta putosi eduskunnasta; samoin putosivat Jurva ja Mäkipää. Suhonen ja Mäkelä jättivät eduskunnan. Urpo Leppäsen yritys palata eduskuntaan epäonnistui. SMP:n huomiota herättäneimpiä ehdokkaita oli entinen mäkihyppääjä Matti Nykänen Varsinais-Suomen vaalipiirissä, mutta hänen äänimääränsä jäi vähäiseksi. Suomen EU-jäsenyyden vastustamisella profiloituneen Vapaan Suomen Liiton arveltiin saaneen osan entisistä SMP:n äänistä. [69]


      • Parasta_aikoihin

        Nykyinen perussuomalainen puolue tekeytyy erityisen mielellään "liikkeeksi" esim. siksi, että tällainen epämääräisyys edesauttaa äänien haalimista rasismin, suvaitsemattomuuden ja kyseenalaisten äärioikeistolaisryhmien lietsonnalla, mielistelyllä ja (peitellyllä) suojelulla puolueen piireissä.

        Virallisessa linjassa vihapuheista ja brutaaleista aatteista voidaan aina ottaa etäisyyttä, samalla kun kulisseissa niiden kanssa voidaan flirttailla mielin määrin.

        Siten tämän "liikkeen" vaikuttimien ja vaikuttajien koko kirjo on syytä tuoda kunnolla esille ja keskusteluun. Historiakertomusten ja (näennäisen) "järjestäytymättömyyden" glorifiointien sijaan on alettava puhua totta.

        Andersson viittasi persujen keräämiin muukalaisvihaajien ääniin ohjelmassa, ja Terho vastaili heti, ettei muka tiedä mistä puhutaan. Mistä tämä kertoo?

        Putkosen ohjelmassakin esittämät "linjaukset" perussuomalaisten "täydellisestä ismi-vapaudesta" taas edustavat poliittisesta liikkeestä puhuttaessa pelkästään täydellistä ajattelun, logiikan, arvostelukyvyn ja itsekritiikin puutetta.


      • Parasta_aikoihin
        ImutiImuti kirjoitti:

        No nii terkut sinne rkp:hen.

        Varmasti mm. rkp:ssa on paljon fiksumpaa politiikantekoa ja toimijoita kuin perussuomalaisissa, sikäli sopisi ylempänä kirjoittaneelle uudeksi suunnaksi.

        On jotenkin vaikea edes uskoa, että kukaan, joka on tai on ollut persu, ei ole typeriä viholliskuvia jatkuvasti toisteleva, vihamielinen huutaja. Sellaisen kuvan tämä ulosantinne on jättänyt, hyvin vahvasti.

        Miten mitään kestävää yhteisistä asioista päättämistä voi ikinä syntyä tuollaisesta aliälyisyydestä? Ei mitenkään?


    • rimanalitus

      Tympäännyin tuohon räksytykseen ja vaihdoin kanava. Yllätys, yllätys kakkosella pilkattiin Perusuuomalaisia. Maksammeko ylenantoveroa saadaksemme katsella tuollaista roskaa? Voiko olla niin, että jäsenkirjalla pätevöityy tv-toimittajaksi?
      Olen ankara perussuomalaisten vastustaja, mutta paskanheittoa en hyväksy. Suljin telkkarin, onneksi on netti.

      • Turha_turhempi

        Mikä oli jäsenkirjasi numero?


      • turhin...persu

        Oletko tekemässä mustaa listaa kaikista puolueen jättäneistä?


    • StreskeBleso

      Kyllä YLE:n uutisointi on erittäin tarkoitushakuista SDP:n ja vihervasemmiston äänitorvena. Putkonen sai tuotu esiin kuinka YLE esittelee saman persupuoluetta vastustavan entisen jäsenen arvostelua puoluetta kohtaan seitsemättä kertaa. Tärkeää on sanoman läpi saanti ja Perussuomalaisten dissaaminen kun noin menetellään. Putkonen kertoi myös että 90-luvun laman yhteydessä SDP:n ollessa vastuupuolueena hallitus leikkasi kansalta 300 miljoonaa. Nyt arvostelu YLE:ssä hallitusta vastaan on infernaalinen kun aiotaan vaikeassa tilanteessa leikata 200 miljoonaa. Olen pettynyt. Toisaalta YLE on ainut kanava jossa on tärkeää yleistietoa, asiaohjelmat, luonto-dokumentit yms. Mutta tämä yhteen puolueeseen kohdistuva lyöminen vie uskon, voiko tämä olla totta. Toisaalta Neuvostoliiton ajat eläneenä ja YLE:n touhuja tuohon aikaan seuranneena, onhan laitoksella politiikassa tuollaisessa pitkät perinteet.

      • Niinpäniintaas

        Tämä on juuri sitä oikein tyypillistä persumeininkiä: kaikki kritiikki on jonkun tai joidenkin salaliittoa puoluetta vastaan, ja omat ongelmat muiden syytä, aina. Osaatteko te mitään muuta kuin syytellä muita? Viholliskuvia riittää mamuista homoihin, kielivähemmistöihin, kaikkiin muihin puolueisiin ja medioihin. Ties mihin vielä...

        Mitä jos joskus katsoisitte peiliin? Vai oletteko niin narsisteja, ettette taitu?

        Kai niitä arvostelijoita ja entisiä jäseniäkin muitakin löytyisi kuin yksi "seitsemän kertaa haastateltu". Olennaista on kuitenkin asioiden esiintuonti, ei se, kuka niistä puhuu.

        Miksi te persut käännätte asiapuheen aina henkilösyytöksiksi? Se on tyypillinen huonon argumentoinnin muoto. Ei tarvitse vastata; kyse on tietenkin siitä, että teillä ei ole muita argumentteja...

        Asiasisältöihin Putkonen ei osannut vastata mitään, keskittyi todistajien haukkumiseen. Taas. Tyypillisistä tyypillisintä persupaskanjauhantaa, joka vain estää asioista puhumisen ja niiden hoitamisen.

        Miten tuolla meiningillä voi kantaa mitään poliittista vastuuta? Kuka idiootti sellaisesta ylipäätään vakuuttuu? Pettyneet, jotka eivät ajattele yhtään nokkaansa pitemmälle?


    • Oenoneeeeeeeeeeeen

      Fundisperssuilla on vaikeaa kun YLEn toimittaja noudatti sananvapauttaan eikä vain kiltisti myötäillyt perssujen virallista linjaa. Mielensäpahoittaja putkonen meni ihan telkkariin vinkumaan, vaikka etukäteen tiesi että lunta tulee tupaan ja kunnolla. Pessuthan on kääntänyt takkia ja selvästi, eikä siinä terhon selittelyt auta. Tuon tajuaa jokainen jolla on vähänkään toimivat aivot ja elää tässä todellisuudessa eikä perssujen omassa laalaalandiassa.

    • Alan_kyllästyä

      Ken leikkiin ryhtyy, se leikin kestäköön. Persuille oli yllätys se että kun astuu valtaan, niin saa kritiikkiä, joka pitää kestää. Nyt, jos koskaan se kritiikki on paikallaan kun puolueesta on tullut kokoomuksen kiltti puudeli, joka oikein kehrää kun Stubb silittelee lausunnoillaan sitä.

      • matelijoidensuku

        Persut on aina osanneet oikein hyvin sen marttyyriksi heittäytymisen ja muiden syyttelyn, jota nytkin yrittävät harrastaa "vastauksina" kritiikkeihin.

        Toiminnasta ei tule mitään muuta vaikutelmaa kuin: täydellinen selkärangattomuus.


      • SoriNyVaanHomot

        Kuule eiköhän se ollut kokoomus ja stubido, jotka ryömivät hallitukseen luvaten suostuvansa mihin tahansa, jos Sipilä ottaisi heidät. Ja niin ryömivät ja anelivat rkp ja vihreät myös:D.
        Oli se mahtavaa nähdä.
        En ole homofobinen, mutta alkanut kyrsiä tuo homotus ja mamutus joka paikassa. Miksi ei yle voisi järjestää Timo Soinin ja vaikka heteroiden ylistysiltaa edes joskus, kun tuutin täydeltä tulee mamujenylistystä ja kaikenlaisen muun vähemmistön ylistystä?
        Kaipaan siis normaali-ihmisiäkin telkkuun. Koska suuri osa meistä nyt vaan on normaaleja eli heteroita, ei kehitysvammaisia tai-maalaisia jne.
        Homotkin on persufobisia ainoastaan sen takia, että persut ajaa aitoa avioliittoa.
        Ja tämä jatkuva persujen haukkuminen ja suoranainen valehtelu heidän sanomisistaan ja tekemisistään on väärin.
        Persut on parhaat!
        Ja miksi muuten rkp ei paheksu Tynkkysen sverige demokraattien nuoleskelua? Koska Tynkkynen on rkp?


      • matelijoidensuku

        Kyllähän sinä olet varsin homofobinen ja vihakompleksinen öyhötin, etkä mitään muuta. Ei pelkkä retoriikan palvelemiseksi valheellisesti välillä siloittelemasi ulosanti noita ikäviä tosiasioita miksikään muuta.

        Etkä ole myöskään erityisen "normaali", sori vaan. Ennemminkin epäilisin erinäisiä persoonallisuushäiriöitä noin lyhyen tekstin perusteella. Toki diagnoosit tekee lääkäri. Kannattaisi ehkä poiketa.

        Älä jauha siis paskaa. Kuten todettua, selkärangaton muiden ihmisryhmien syyttely ei nyt teitä narsissipersuja auta, vaikka ette muuta näytä osaavankaan.


    • 815

      Ylen toimittajat ovat kyllä käyttäneet sananvapauttaan,mutta se menee kovin yksipuoliseksi jos ei muuta uutisoitavaa keksitä kuin persujen mollaaminen.
      Rkp on niin pahasti niskan päällä Ylessä,että he voivat käyttää vaikka joka kanavan tähän tarkoitukseen.
      Heillehän persujen nousu on kaiksita eniten tuottanut harmaita hiuksia,
      persut kun on ainoat,jotka uskaltavat tuoda tuon sairaan kielipolitiikan
      puheissaan esille.
      Nuorisojärjestöt muissakin puolueissa kyllä tulevat sen aikanaan hoitelemaan,mutta viivytystaistelu on vielä käynnissä.

      • Oenoneeeeeeeen

        Mitä nyt koko YLEN hallintoneuvosto vilisee perssuja, mutta älä anna tosiasioiden haitata...


    • Vaihtopenkille

      Turhaa toimittajaa haukutte.

      Putkonen oli niin ällöttävä, että kotikatsomossa naisihminen oikeasti ajattelee, että miten tuo raiskaustuomion saanut Malilyn-paitainen ääliö on päästetty studioon. Eikä siinä kaikki, kesken suoran lähetyksen poistui.

      Jo on aikoihin eletty, haastateltava esittää kysymykset. Nyt viimeistään joka ikinen persunainen sanoo näkemiin, jos ei tätä Putkosta saada pois pilaamasta meidän mainetta.

      Millä tämä Putkonen kiristää Soinia, jotta voi esiintyä puolueemme edustajana noin röyhkeäna televisiossa?

      • perusmisogynia

        Soinihan sen sinne lähetti, kun on Soinin luottokassara.

        Millähän naispuolinen puoluesihteeri kiristettiin jäämään pois ohjelmasta, jotta loka-Putkonen pääsi tilalle? Putkosen mukaan oli joku tavattoman vakavanoloinen, hiljaiseksi vetävä syy. Ehkä noin, kuinka lie...

        Ei yksi Putkonen silti naiskysymyksissä mitään merkitse, kun koko puolue on naisvihaajien ja suvaitsemattomien puolue. Vilkaiskaa nyt vaikka tuota tämänkin ketjun avausviestiä, melko mykistävä esimerkki persuhengestä ja persupiirien puhetavoista...


    • Minikullitasialla

      Terhon ja putkosen yhteenölaskettu molon määrä ei ylitä 12 Senttiä
      runkkaus ainoa lohtu!

      • Oletpas_tarkka_mittapoju

        Tarkkaan näköjään seuraat miesten vehkeiden kokoa. Mikäs on Ville Niinistön ja Oras Tynkkysen vehkeiden koko, kun näytät seuraavan niin tarkkaan. Pelle.


    • persutnousuun

      Putkonen lähti pika paskalle, kun luuli että hänen rikoksestaan alettaisiin puhua.
      Putkosesta tulee uusi persujen nuorisojärjestön puheenjohtaja.

      Soini on uinut monessa liemessä ja pysynyt aina pinnalla omalla pelastusrenkaallaan.

      Persut ylös niin tynkkynen tykittää.

      • NeitiVihollismörkö

        "Putkosesta tulee uusi persujen nuorisojärjestön puheenjohtaja."

        LOL. Todennäköisesti...


    • NeitiVihollismörkö

      Älä viitsi vollottaa tuolla tavalla, fobinen juntti. Naisten pelko paranee viettämällä aikaa muuallakin kuin baarissa urpojen kanssa.

      Perussuomalaisuus paranee samalla.

      • ÄläVihaaNormaalia

        Suakin on varmaan kiusattu ja haukuttu lapsena ja nuorena, kun tykkään nyt kostaa.
        Veikkaan, että ei ole ollut helppoa tuolla neiti Anderssonillakaan.
        Kiusatuista usein tulee kiusaajia.


    • Hettsku

      Perussuomalaiset on kansanliike! Normaalien kansalaisten liike! Suvaitkaa te vähemmistöt myös meitä. Ei ole meidän vika, että olette sellaisia kuin olette.
      Normaalina on kiva olla! Olen ylpeä normaali! Suvaitsen kyllä erilaisetkin, mutten aina ja koko ajan jaksa kattoo niitä, kun ne kaipaa jatkuvaa huomiota...

      • Oenoneeeeeeeeeeeeeeen

        Kummasti sen liikkeen jäsenet tuppaavat vähenemään...


      • yksilöllinenihminen

        Mikä on "normaali"? Oletko siis ei-kukaan? Sehän pelottavaa...

        "Normaaliksi" julistautuminen kuulostaa lähinnä siltä, että on jäänyt jotain (paljon) ajattelematta...


      • OollaanOllaanNormaaleja
        yksilöllinenihminen kirjoitti:

        Mikä on "normaali"? Oletko siis ei-kukaan? Sehän pelottavaa...

        "Normaaliksi" julistautuminen kuulostaa lähinnä siltä, että on jäänyt jotain (paljon) ajattelematta...

        Eli sinun mielestäsi normaaleja ei ole olemassakaan? Et halua nähdä heitä? Et suvaitse normaaleja.
        Ymmärrän, että olet hämmentynyt, vihainen ja katkera, ettet ole normaali, mutta älä silti vihaa meitä normaaleja, ethän. Ei se ole meidän vika, että olet vähemmistö tai poikkeava.


    • NormaaliJaYlpeäSiitä

      Näin on!

      • älkääpelätkö

        Täällähän on paljon teitä "normaaleja"... Ovatko perussuomalaisten äänestäjät siis luonteettomia keskinkertaisuuksia, vai mitä tämä tarkoittaa?

        Ei kukaan ihminen ole pohjimmiltaan kovin "normaali". Melko turta sen sijaan saa ehkä sisältä olla, että on ylpeä "normaaliudestaan".


      • HeteroJaYlpeäSiitä
        älkääpelätkö kirjoitti:

        Täällähän on paljon teitä "normaaleja"... Ovatko perussuomalaisten äänestäjät siis luonteettomia keskinkertaisuuksia, vai mitä tämä tarkoittaa?

        Ei kukaan ihminen ole pohjimmiltaan kovin "normaali". Melko turta sen sijaan saa ehkä sisältä olla, että on ylpeä "normaaliudestaan".

        Ehkä itse elät sellaisessa pienessä vihervasurihomosuvakkipiirissä, että et paljon normaalielämästä tiedä?


      • OnpaIhanaaOllaNormaali

        Tässäkin ketjussa näkyy, kuinka meitä normaaleja ei saisi enää oikeastaan ollakaan. Ei nuo vajakit edes tiedä, mikä normaali on;D.


    • Näin_on

      Perussuomalaisten kannattajien määrä ei koskaan vähene vaalien välillä, muistakaa se.

      Muutos tapahtuu vaalipäivänä, iltaan mennessä. Jos tapahtuu. Usein kannattajien määrä lisääntyy valtavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      215
      6520
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      102
      4934
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      114
      4677
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      38
      3179
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      100
      2847
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      64
      2283
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1767
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      66
      1749
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1684
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      57
      1517
    Aihe