Joko Heinolassa ryöstetty vanhuksia........

varkaita

Jokapuolelta Suomea on uutisoitu tietoa että matut ryöstäneet vanhuksilta rahat. Sitähän noilta rikollisilta voikin odottaa. Käyvät rollaattorilla liikkuvien turvattomien ikäihmisten kimppuun ja vievät vähäiset eläkerahat. Maksaako setlementti näille vanhuksille korvaukset.

9

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pippurivodka

      Korvaukseksi saa murtuneen lonkan ja helvetillisen syyhyn...

    • Halosen_Tawja

      Muslimien kuuluukin viedä vääräuskoisten rahat.

      • opimmevielä

        Juuri näin. Naiset eivät edes saisi liikkua ilman miestä julkisilla paikoilla. Oma vika, jos käy huonosti.


    • Horn_of_Truth

      Nyt on kyllä tieto-sana kokenut superinflaation, kun tuollaisia valheita tarjoillaan uutisina. Poliisi on kiistänyt ne kerta toisensa jälkeen, mutta se ei valehtelijoita tai valheisiin uskovia häiritse. Autuaita ovat puupäät, sillä he kelluvat pinnalla.

      • suvakithirteen

        Tyhmiä ovat ne jotka eivät usko mitään. Ai että oikein poliisi kiistänyt.....kaikkihan sen tietää että poliisi kiistää kaikki matujen rikokset. Poliisin tietoihin ei ole paljoa luottamista kun kyseessä on matujen rikokset. Horn of Truth on tod. näk. paskapää ja joku häirikkö suvakki.


    • vaikea uskoa taas näitä tarinoita!itse olen muutamaan otteeseen törmännyt näihin maahanmuuttajiin,eikä ole kuin positiivista kerrottavaa....kannattaisi varmaan näiden valittajienkin jalkautua eikä vaan täällä huudella..!!

      • herääjo

        Herää yhmaminen. Seuraatko uutisia ja maailman tapahtumia ollenkaan. Ai....kun olet parikertaa nähnyt mamurikollisen eikä sinua ole ryöstetty, niin mitään ongelmia ei ole...vai???Ne väkivallanteot, raiskaukset, ryöstöt ym ym ovat vain uhrien näkemiä pahoja unia? Jo osaa olla aivottomia ihmisiä olemassa.


    • taasmatutasialla

      Taas ovat matut olleet asialla! Vanhuksilta viety rahat ja puhelimet. Tieto ihan poliisilta. Siinä sitä posiitivista kerrottavaa.

    • mites_onko_totta

      Onko totta että muslimit ovat jälleen vieneet vääräuskoisten omaisuutta ja naiset ahdisteltu ja lapset?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1404
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      53
      1334
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1095
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      120
      1046
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      65
      687
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      671
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      538
    9. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      505
    10. Valehtelu

      Oletko valehdellut kaivatullesi?
      Ikävä
      71
      493
    Aihe