Aloittelijat jotka eivät osaa käyttää windowsia hyötyisi debian xfce:stä. Ongelmat ratkeaa kirjoittamalla dmesg tai sudo journalctl ja etsimällä ilmoitus googlella. Xfce on yksinkertaisempi käyttöliitymä kuin täynnä monipolkuisia valikoita ja ikkunoita oleva windows.
Debian xfce nopeuttaa windows konetta paljon, siitä kertominen on kielletty apua aloittelijoilla palstalla, 2 viestiä eri aloituksiin poistettu.
Windows ongelmien ratkaisu Debian Xfce
18
203
Vastaukset
- patteritulittaa
"Debian xfce nopeuttaa windows konetta paljon,"
Mihinkä kohtaan Windows konetta @Debian_Xfce laitetaan?
Olisiko roskakori hyvä paikka?- gg3g
"Mihinkä kohtaan Windows konetta @Debian_Xfce laitetaan?"
Debian asennettaan winvirusimurin päälle. Asennusohjelmassa valitaan koko levyn partitio ja tiedostojärjtelmäksi ext4. - patteritulittaa
gg3g kirjoitti:
"Mihinkä kohtaan Windows konetta @Debian_Xfce laitetaan?"
Debian asennettaan winvirusimurin päälle. Asennusohjelmassa valitaan koko levyn partitio ja tiedostojärjtelmäksi ext4.@Debian_Xfce on kylläkin nimimerkki.
- Anonyymi
Win Potilas jatkuvasti paranoidinen ja hallusinoi olevansa "tohtori". Mikään lääkitys ei ole antanut positiivista vastinetta. Suositellaan lääkityksen lopettamista ja eutanasiaa.
- Spammerille
Viestisi on poistettu koska ne ovat trollausta / spammia. Jospa poistuisit vähäksiaikaa jäähdyttelemään intoasi ja palaisit sitten kun osaat toimia asiallisesti.
- fweftwef
"Viestisi on poistettu koska ne ovat trollausta / spammia. Jospa poistuisit vähäksiaikaa jäähdyttelemään intoasi ja palaisit sitten kun osaat toimia asiallisesti."
Debian xfce ehdottaminen tietotekniikka ongelmiin ei siis ole asiallista ja on spämmäystä. Sinun viestisi on asionta spämmäystä, jossa ei ole mitään tietoteknistä. Ikävä kyllä suomi24 on ei aiheesta kirjoittajien puolella. - Spammerille
fweftwef kirjoitti:
"Viestisi on poistettu koska ne ovat trollausta / spammia. Jospa poistuisit vähäksiaikaa jäähdyttelemään intoasi ja palaisit sitten kun osaat toimia asiallisesti."
Debian xfce ehdottaminen tietotekniikka ongelmiin ei siis ole asiallista ja on spämmäystä. Sinun viestisi on asionta spämmäystä, jossa ei ole mitään tietoteknistä. Ikävä kyllä suomi24 on ei aiheesta kirjoittajien puolella.Ne ovat spammia koska tunget sitä jokapaikkaan, myös silloin kun kysytään ratkaisua selkeään ongelmaan olemassaolevassa järjestelmässä jolloin järjestelmän vaihto EI OLE RATKAISU. Varsinkin kun useimmilla kysyjillä ei ole tarvittavaa osaamista järjestelmän vaihtoon ja uuden järjestelmän opettelu olisi kohtuuttoman työlästä. Kun et kerran kykene ajattelemaan asiaa ja antamaan ASIALLISIA TOIMIVIA neuvoja olisi parempi kun et kirjoittaisi mitään.
- Rölli_mikä_rölli
Joku esittikin siellä vertauksen, että jos kysyjän audista on palanut poltin, tämä trolli esittää ratkaisuksi auton vaihtoa volkswageniin!
Ei ihan noin, mutta sinne päin.
- PenttiNelonen
tai sitten myös http://www.ubuntu-fi.org/
- VAROITUS
Haittaohjelmasivu †
- refdffg
"Kielletty Apua aloittelijalle palstalla."
Onko se ihmekkään. Spämmäystä ja trollaamista.
http://www.hollilla.com/reader.php?action=user&nickname=debianxfce&ref=685
debianxfce debianxfce1 1.debianxfce debian_xfce Turku- 1233
mita tuollainen sairas tutkiminen on muuta kuin sairasta spammia ja trollausta.
- Windows_on_linuks
Googlella selviää myös Winkurassa esim selkokielinen virhe 0x800ccc0f ratkeaa hakukoneen avulla.
Tjaah, potilas ei hahmota kertomisen ja spämmäämisen eroa, hmm…
- Rauhoitu_Mika
Mikalla on nyt depian-mania vaihe menossa, mutta kyllä se siitä pian tasoittuu.....†
- seppo-tuhoo
Seppo tuo on, on vain kääntynyt Linux-hihhuliksi, mutta suhtautuminen käyttöjärjestelmiin on sitä samaa kuin ennenkin.....†
- Et_hämää_meitä
Et sinä Mika meitä hämää....†
- Mika_masentunut
Älkää kuitenkaan masentako liikaa Mikaa. Kyllä hän tuosta vielä tokenee ja paranee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082376- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159