Hei tässä asuneet. Oliko ilmainen bussikuljetus rannalle, entä buffetaamiainen ostettavissa. Kummastakaan ei ollut mainintaa Tjäreborgin esitteessä.
Club Vistaflor Maspalomas
12
202
Vastaukset
- reissaajat63ja64
Sorry, kun tämä ei ole vastaus.
Ajattelin ,että kysyn tässä samassa omia kysymyksiäni. Saattaa hyödyttää sinuakin, jos joku club Vistaflorissa käynyt viitsisi vastailla:
Mennään helmikuussa, huoneistosta sanotaan, että terassi ympäristöön päin. Miltä se ympäristö mahtaa näyttää. Olisiko hyvä pyytää tenniskentän suuntaan? Meinaan,että ainahan voi toivomuksia yrittää esittää...Entäs nettimaksu ja tallelokeron hinta? Onko siellä yleensä pohjoismaalaisia ja brittejä. Ei kai venäläisiä.kun on niin alhainen luokitus : D - basura-
On ilmainen bussikuljetus ja aamiainen on sieltä ostettuna 25€ viikko.
Reissaajlle tiedoksi että ympäristö on katunäkymä, esitä toinen toive kun menette. Tallelokero on 20€ viikko ja netti toimii samalla wavenet firmalla kun muillakin hotelleilla ja maksaa 25 euroa viikko. On nopea yhteys. Katselin aikuisviihdettä melkein koko loman ja oli nopea yhteys. Talvella turistit on juurikin pohjoismaalaisia ja brittejä. Venäläisiä on kuulemma vasta kesäaikaan. En tarkemmin tiedä kun en kesällä ole koskaan käynyt.- basura-
Kirjoitin jostain syystä katunäkymä mutta tarkoitin pihanäkymää.
Suhtautuisin varauksella tuon nimimerkkivarkaan, basura-:n ohjeisiin.
Ei vaikuta reilulta kirjoittaa ohjeita toisten nimissä. Siinä yleensä on jotain kieroa mielessä. Esimerkiksi se, että haluaa pilata alkuperäisen basuran, eli minun mainettani.
Miksi ei voi keksiä itselleen ihan omaa nimimerkkiä. no turhaa kait on tästä luennoida tyypille, jonka huvia näyttää olevan kirjoitella monen muunkin nimissä ja aina puutaheinää.- lässytystä.sulta
Lässyn lässyn:)
- komero
tulee aika paljon lisähintaa asumiselle tuolla vistafloorissa 2 hengelle 2 viikkoa .aamiainen 50 e,heng.se kaksi kertaa on yht. 100 e.tallelokero kaksi viikkoa on 40 e ,nettiyhteys kaksi viikkoa on 50 e. yhteensä 190 e .
- Vistaflor
Vistaflor on ihan mahtava hotelli! Hyvä palvelu, ruuat jne. :) Oltiin perheen kanssa siellä tammikuussa ja nyt taas olis 7. Tammikuuta Vistafloriin lähtö! :) Kävelymatkan päässä sijaitsee myös ostoskeskus Yumbo ja siellä on kyllä ihan kiva viettää aikaa illalla jos ei muutakaan ole. Mutta hyvää matkaa ny sitte!
- Dunafloristi
Kävelymatka on tässä suhteellinen käsite.Minusta Yumbo on melko kaukana,sikäli kun tienoota tunnen.
- kolmekymmentämatkaa
Kävely on terveellistä. Ihan 10-15 minuuttia menee tuohon matkaan. Toisille se on jo suhteellinen matka, toisille vasta alkumatka.
Jos luetellaan paikat ,mitkä ovat kävelymatkan päässä(yhtä pitkän tai lyhyemmän)niin luettelosta tulee pitkä.Hyväähän se kävely kyllä tekee ,auringonoton lomassa.
- Auringon_alle
Minkätasoinen aamiainen on vistaflorissa? Yleensä ollaan kokkailtu huoneessa mutta nyt otettiin aamiasella. Onko ihan kunnon buffee vai teetä ja patonkia? Sellaisesta en viittis maksaa.
Kyllä mä löysin Tjäreborgin sivuilta että kuljetus rannalle maksuton, pari kertaa päivässä kuljettavat. Netin pitäisi olla maksuton... - reissaajat63ja64
Parin päivän päästä lähdetään testaamaan Club Vistaflor. Olen muuten huomannut,että porukat " puhuu " välillä Club Vistaflorista ja välillä Vistaflorista. Nehän ovat eri paikat, vaikka aika lähekkäin ovatkin. Elikkä voit saada toisen hotellin tietoja. Samaten eri matkatoimistoilla voi olla eri sopimuksia ( esim kahvinkeittimistä, mikroista, tallelokeroista tms ). Mekin jäätiin miettimään parkkipaikkaa, kun surffailin jossain missä sanottiin,että ei pysäköintiä. Joku kertoi vieneensä auton Faron " kentälle". Mapsista katsottiin ja siinähän niitä autoja kadunvarrella seisoo. Ja ihan oma matkatoimistokin ilmoitti, että kadun varteen vaan auto,, kun tarkkaan Tjären opastuksen luki.
Otin muuten sähköpostilla yhteyttä suoraan Club Vistaflorin respaan ja esitin toivomuksen huoneiston sijainnista. Nopeasti tuli vastaus, joten odotellaan jännityksellä auttoiko asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815