Asikkalan kunnanjoht sormi osoittaa kokoomukseen

kukavastuussa

10

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jurij

      Olisi parasta että huolehtisi vaan oman kuntansa asioista. Jos osaa??

    • HyväVeliRahastus

      On olemassa ahneutta. Sitten on olemassa silmitöntä ahneutta. Mutta mikään ei vedä vertoja KOKOOMUSAHNEUDELLE.

      Sitä tämä on. KOKOOMUSAHNEUTTA.

    • Eri-vaihtoehto

      En pidä Kokoomusta merkittävällä tavalla vastuullisena tähän, paitsi ovat hallituksessa tällä hetkellä, mutta en voisi uskoa Sdp:n pitävän tilannetta hallinnassa yhtään paremmin. Mitä perusteluja siihen olisi?

      • SEKOKKAREISTA

        KOKOOMUSLAISILLA ON YHTEINEN TAPA..KÄÄNTÄVÄT PÄÄNSÄ SIVUUN JA KÄVELEVÄT OHI KUN ALETAAN PUHUA MAAHANMUUTON ONGELMISTA

        EI MEITÄ KIINNOSTA KUNHAN EIVÄT TULE MEIDÄN AUTOTALLIIN...


      • stopahneudelle

        TÄSSÄ olet oikeassa....
        Varsinaisia silmänpalvojia......


    • Golf_Variant_1.6D

      no joo... Porvaris-eläkeläisten asuinalueelle ei yleensä ole tuotu näitä pakolaisia, vaan ne on kaupungeissa aina sijoitettu jonnekin Itäkeskukseen tms. Tallukan vieressä on eliitin golf-kenttä.

    • juise-

      Jyrki jyrki, älä tyrki. Tee joskus miehen työ. Jyrki, älä sanojasi syö.

      • future.immigration

        >Jyrki jyrki Jyrki Käteinen?? Kataisestahan tämä slogan aikanaan oli. Stubb puolestaan toisteli kuin parrot sitä, että kuinka EU, maahanmuutto, rikastus, monikulttuuri on fantsua, fantastista. Ex-koulukiusaaja Stubb.


    • No joo... asiaa mitenkään tuntematta.... miks Asikkalan pitäis välttyy "vastuusta" jonka suuremmat tahot ovat meille luoneet? Toisaalta, itse en hyväksy sitä etä ihminen joutuu elämään paskassa, (siis jos saa elää) ja me ei sitä koitettais hyväksyy?
      Kirjoittaja Luvialta, valtuuston ja hallituksen jäsen. Eikä hyväksy itsekään mitään mikä viittaa sellaiseen jossa "taistelijat"tulevat tänne lepäämään, tehdäkseen samaa paskaa myöhemmin ehkä täälläkin. Mutta jokaisen pitää ymmärtää myös se että joillakin on HÄTÄ! Autammeko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      133
      7310
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2670
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      267
      1300
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1000
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      961
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      950
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      794
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      773
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      751
    Aihe