Asikkalan kunnanjoht sormi osoittaa kokoomukseen

kukavastuussa

10

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jurij

      Olisi parasta että huolehtisi vaan oman kuntansa asioista. Jos osaa??

    • HyväVeliRahastus

      On olemassa ahneutta. Sitten on olemassa silmitöntä ahneutta. Mutta mikään ei vedä vertoja KOKOOMUSAHNEUDELLE.

      Sitä tämä on. KOKOOMUSAHNEUTTA.

    • Eri-vaihtoehto

      En pidä Kokoomusta merkittävällä tavalla vastuullisena tähän, paitsi ovat hallituksessa tällä hetkellä, mutta en voisi uskoa Sdp:n pitävän tilannetta hallinnassa yhtään paremmin. Mitä perusteluja siihen olisi?

      • SEKOKKAREISTA

        KOKOOMUSLAISILLA ON YHTEINEN TAPA..KÄÄNTÄVÄT PÄÄNSÄ SIVUUN JA KÄVELEVÄT OHI KUN ALETAAN PUHUA MAAHANMUUTON ONGELMISTA

        EI MEITÄ KIINNOSTA KUNHAN EIVÄT TULE MEIDÄN AUTOTALLIIN...


      • stopahneudelle

        TÄSSÄ olet oikeassa....
        Varsinaisia silmänpalvojia......


    • Golf_Variant_1.6D

      no joo... Porvaris-eläkeläisten asuinalueelle ei yleensä ole tuotu näitä pakolaisia, vaan ne on kaupungeissa aina sijoitettu jonnekin Itäkeskukseen tms. Tallukan vieressä on eliitin golf-kenttä.

    • juise-

      Jyrki jyrki, älä tyrki. Tee joskus miehen työ. Jyrki, älä sanojasi syö.

      • future.immigration

        >Jyrki jyrki Jyrki Käteinen?? Kataisestahan tämä slogan aikanaan oli. Stubb puolestaan toisteli kuin parrot sitä, että kuinka EU, maahanmuutto, rikastus, monikulttuuri on fantsua, fantastista. Ex-koulukiusaaja Stubb.


    • No joo... asiaa mitenkään tuntematta.... miks Asikkalan pitäis välttyy "vastuusta" jonka suuremmat tahot ovat meille luoneet? Toisaalta, itse en hyväksy sitä etä ihminen joutuu elämään paskassa, (siis jos saa elää) ja me ei sitä koitettais hyväksyy?
      Kirjoittaja Luvialta, valtuuston ja hallituksen jäsen. Eikä hyväksy itsekään mitään mikä viittaa sellaiseen jossa "taistelijat"tulevat tänne lepäämään, tehdäkseen samaa paskaa myöhemmin ehkä täälläkin. Mutta jokaisen pitää ymmärtää myös se että joillakin on HÄTÄ! Autammeko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      276
      3924
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      75
      3530
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      157
      2532
    4. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      57
      2297
    5. Jätän tähän viesti kaivatullesi

      jos jotain jäänyt sanomatta. 👇
      Ikävä
      154
      1912
    6. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1727
    7. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      30
      1278
    8. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      33
      1275
    9. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      48
      1189
    10. Uskotko että vielä

      Kohtaisimme?
      Ikävä
      25
      1168
    Aihe