Asikkalan kunnanjoht sormi osoittaa kokoomukseen

kukavastuussa

10

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jurij

      Olisi parasta että huolehtisi vaan oman kuntansa asioista. Jos osaa??

    • HyväVeliRahastus

      On olemassa ahneutta. Sitten on olemassa silmitöntä ahneutta. Mutta mikään ei vedä vertoja KOKOOMUSAHNEUDELLE.

      Sitä tämä on. KOKOOMUSAHNEUTTA.

    • Eri-vaihtoehto

      En pidä Kokoomusta merkittävällä tavalla vastuullisena tähän, paitsi ovat hallituksessa tällä hetkellä, mutta en voisi uskoa Sdp:n pitävän tilannetta hallinnassa yhtään paremmin. Mitä perusteluja siihen olisi?

      • SEKOKKAREISTA

        KOKOOMUSLAISILLA ON YHTEINEN TAPA..KÄÄNTÄVÄT PÄÄNSÄ SIVUUN JA KÄVELEVÄT OHI KUN ALETAAN PUHUA MAAHANMUUTON ONGELMISTA

        EI MEITÄ KIINNOSTA KUNHAN EIVÄT TULE MEIDÄN AUTOTALLIIN...


      • stopahneudelle

        TÄSSÄ olet oikeassa....
        Varsinaisia silmänpalvojia......


    • Golf_Variant_1.6D

      no joo... Porvaris-eläkeläisten asuinalueelle ei yleensä ole tuotu näitä pakolaisia, vaan ne on kaupungeissa aina sijoitettu jonnekin Itäkeskukseen tms. Tallukan vieressä on eliitin golf-kenttä.

    • juise-

      Jyrki jyrki, älä tyrki. Tee joskus miehen työ. Jyrki, älä sanojasi syö.

      • future.immigration

        >Jyrki jyrki Jyrki Käteinen?? Kataisestahan tämä slogan aikanaan oli. Stubb puolestaan toisteli kuin parrot sitä, että kuinka EU, maahanmuutto, rikastus, monikulttuuri on fantsua, fantastista. Ex-koulukiusaaja Stubb.


    • No joo... asiaa mitenkään tuntematta.... miks Asikkalan pitäis välttyy "vastuusta" jonka suuremmat tahot ovat meille luoneet? Toisaalta, itse en hyväksy sitä etä ihminen joutuu elämään paskassa, (siis jos saa elää) ja me ei sitä koitettais hyväksyy?
      Kirjoittaja Luvialta, valtuuston ja hallituksen jäsen. Eikä hyväksy itsekään mitään mikä viittaa sellaiseen jossa "taistelijat"tulevat tänne lepäämään, tehdäkseen samaa paskaa myöhemmin ehkä täälläkin. Mutta jokaisen pitää ymmärtää myös se että joillakin on HÄTÄ! Autammeko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      108
      2921
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      183
      2633
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      61
      2099
    4. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      1
      1401
    5. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      22
      1283
    6. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1219
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      921
    8. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      860
    9. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      833
    10. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      752
    Aihe