Mitä tarkoittaa merkki sähköpostissani?

00stupido

Kuka osaa neuvoa, kun sähköpostin viestin yhteydessä on otsikon laatikossa ympyrä ja sen keskellä punainen ruksi? Mitä se tarkoittaa?

7

185

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikateeksi

      Olet tilannut kiellettyä ainesta (pornoa tai huumeita). Siksi olet viranomaisten tarkkailussa tästä eteenpäin.

      • 00keljuttaa

        No tätähän minä kaipasinkin, se merkki on lähettäjän sähköposteissa?


    • esydrtyrtdutdr56u

      Luuletko että kaikki muutkin käyttää samaa sähköpostia kuin sinä?

    • eikö siinä ole mitään selitystä kun viet hiiren sen päälle tai jotain.
      minulla tulee thunderbirdiin väritön merkki..neliö ja siinä "pysäköinti kielletty" merkki päällä. selityksenä: Thunderbird ei ladannut viestiin linkitettyä sisältöä tietosuojan takia. sitten on siinä asetukset joista saa valita näytetäänkö vai ei.
      liittyisikö jotenkin tuollaiseen asiaan?

      • valokuvaajana

        Harrastelijakirurgi! Olet vielä olemassa. Ihana jälleentapaaminen. Oikeaa kirurgia sinusta ei ole vieläkään tullut? Omistatako viel' Canonin?


      • valokuvaajana kirjoitti:

        Harrastelijakirurgi! Olet vielä olemassa. Ihana jälleentapaaminen. Oikeaa kirurgia sinusta ei ole vieläkään tullut? Omistatako viel' Canonin?

        heh joo olenhan vielä olemassa:) kiitoksia vaan :)
        no eipä ole tullut oikeaa kirurgia :)
        on mulla vielä se sama canon 60D ja olen ottanut sillä jotain 11000 kuvaa ja toimii edelleen kuin ihmisen mieli.
        johtunee varmaan siitä että kohtelen kuulemma teknisiä välineitäni huolellisemmin kuin naistani :)
        joku sanoin joskus noin :D


    • Juristicus

      Tietosuojavaltuutuksien alaiset asianomistajaoikeudellisten pykälämääräyksien mukaiset lainopilliset infotekniset yksilölliset ja omistusoikeudellisten asianomaisrikosten varsinaisaiheutusten mukaiset tarkemmin määritellyt rikosseuraamukset ovat tuossa tapauksessa vielä avoimet ja saavat ratkaisunsa sekä oikeudellisen päätäntävallan riippuen vankeustuomion lopullisesta törkeysasteen luokituksesta.

      Suosittelen asianajajaa pahempien seurausten välttämiseksi ja asian vapauttamiseksi yksilön oikeuksien velvoitteista mitä pikimmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      33
      1422
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      67
      894
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      290
      789
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      744
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      256
      687
    6. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      66
      660
    7. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      39
      615
    8. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      569
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      51
      544
    10. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      68
      528
    Aihe