Katupartiohörhöt poliisin suojeluksessa?

OnkoTodellista

27

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ootkounessa
    • EiNEOleSuojeluksessa
    • tarvittaessa112

      Ymmärsin ämmä Kolehmaisen lausunnon aivan toisin. Hän varoitteli kantasuomalaisia pitämästä itsestään ja toisistaan huolta. Valehteli törkeästi poliisin pitävän riittävästi järjestystä. Matuille ei antanut käytösohjetta sanallakaan.

      Tarja Halosen perintönä meillä on poliisipäällikköinä pelkkiä paskahousuja.

      • kyläpoliisittakaisin

        Erittäin asiallinen kommentti ja ikävä kyllä totta


      • Jep...


    • sutinaasavossa

      kaksin aina kamalampi
      http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/kuopiossa-toinen-epailty-raiskaus/2207810

    • Svakki

      Mitä väliä vaikka on rikoksesta tuomittu? Suomessa ei menetä kansalaisluottamusta, oikeuksia eikä velvollisuuksia vaikka rikokseen olisikin syyllistynyt.

      • Drgtjjk

        Sitä väliä, ettei rikollisiin voi luottaa. Rikollinen on aina rikollinen, ei se muuksi muutu. Varsinkin jos on väkivaltatuomioita. Uho tuntuu ainakin olevan kova. Alkoholi on myös mukana, ei he selvinpäin partioi. Kännissähän suomalaiset tappelevat.

        Tässä takana on vain viha, ei suojelun halu. Sitä mieltä olen vahvasti.

        Kaukaa kierrän jos vastaan tulevat. Eivät minun luottamustani ainakaan nauti.


      • eivaanvoiluottaaei
        Drgtjjk kirjoitti:

        Sitä väliä, ettei rikollisiin voi luottaa. Rikollinen on aina rikollinen, ei se muuksi muutu. Varsinkin jos on väkivaltatuomioita. Uho tuntuu ainakin olevan kova. Alkoholi on myös mukana, ei he selvinpäin partioi. Kännissähän suomalaiset tappelevat.

        Tässä takana on vain viha, ei suojelun halu. Sitä mieltä olen vahvasti.

        Kaukaa kierrän jos vastaan tulevat. Eivät minun luottamustani ainakaan nauti.

        Ja ettei sinultakaan totuus unohtuisi:
        https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_rikoksista_tuomituista_kansanedustajista


    • paskaatiedossa

      näitä vielä tarvitaan
      6. tammikuuta 2016

      ISIS teki jo koeiskuja ympäri Eurooppaa!
      Kirjoitin vain kolmisen kuukautta sitten "ISIS iskee Suomessa - miten se tapahtuu ja mitä pitäisi tehdä?", eli miten ISIS iskee tänne soluttamiensa partavauvojen avulla, tehden ennennäkemättömän terrori-iskujen sarjan, jossa tulee kuolemaan jopa satojatuhansia ihmisiä. Nyt, vuodenvaihteessa ISIS on ilmeisesti tehnyt laajamittaisen valmistelevan iskun, kenraaliharjoituksen, asiaan liittyen ympäri Eurooppaa!
      Tuhansia ja tuhansia matuja on kokoontunut vuodenvaihteessa eri kaupungeissa kaupunkien keskustoihin tai vastaaviin paikkoihin ja järjestäytynyt siellä kymmeniä matuja käsittäviin pienempiin ryhmiin, jotka ovat järjestelmällisesti ja suunnitelmallisesti hyökänneet ahdistelemaan ja ryöstämään kantaväestön edustajia (yleensä naisia), esim. nämä tapaukset ympäri Ruotsia ja nämä tapaukset ympäri Saksaa, sekä tämä tapaus Suomesta, Forssasta. Kyse ei ole mistään sattumanvaraisesta iskusarjasta. Kyse ei ole mistään uudenvuoden keppostelusta. Kyse on järjestäytyneestä, organisoidusta toiminnasta, kun ympäri Eurooppaa, useissa eri kaupungeissa tuhansia matuja kokoontuu äkkiä yhteen ja jakautuu keskittymisalueensa lähialueille kymmenien matujen ryhmiin tekemään täsmälleen samaa asiaa, täsmälleen samaan tapaan täsmälleen samaan aikaan!
      Kyseessä on aivan ilmiselvä koe ISIS toimesta:
      Halutaan kokeilla oman organisaation mobilisaatiota ja järjestäytymistä, sekä tunnustella viranomaiskoneiston vastausta, reagointikykyä ja halua, sekä kantaväestön reaktioita iskuun.
      Seuraavaksi ISIS iskee samalla tapaa, mutta ryöstelyn ja ahdistelun sijasta matuilla on puukot tai tuliaseet, esim. Kiinassa ja Israelissakin muslimit ovat tehneet lukuisia vastaavanlaisia iskuja (mutta eivät näin suurin laumoin). Sitten tulee veristä jälkeä. Todella veristä. Ympäri suuria kaupunkeja, jokaisessa useita kymmeniä tai satoja matujen ryhmiä, joissa kaikissa on useita kymmeniä matuja, ryntäävät kantaväestön kimppuun, puukottaen, ampuen, ryöstäen. Kantaväestö on suojaton, viranomaisten voimat eivät riitä ja yksittäisiä tekijöitä on mahdotonta jahdata tai saattaa vastuuseen kaaoksen keskellä. Lisäksi media hyssyttelee tapausta, eikä uskalla varoittaa ihmisiä vaarapaikoista ja tilanteista.
      Olen täysin varma, että tämmöinen isku tulee tapahtumaan ja se voi tapahtua todella nopeastikin. Nyt on jo kenraaliharjoitus näet pidetty. Nyt on jo koottu yhteen sotilaat keskitysalueille, jaettu ne toimintaosastoihin ja pistetty toimimaan. Kaikki on valmista. Kaikki on koeteltu, testattu ja toimivaksi havaittu. Verilöyly matujen taholta kantaväestöä kohtaan seuraa aivan kohta.
      Viimeistään nyt turvallisuusviranomaisten pitäisi toimia:
      Kaikki VOK pitäisi eristää, kaikki matut pitäisi pistää turvasäilöön ja kansalaiset aseistaa. ISIS isku voi tapahtua koska tahansa ja se tapahtuu nimenomaan käyttäen näitä Eurooppaan vuosien ja etenkin viimeisten parin vuoden aikana vyörytettyjä matuja käyttäen.
      Teitä on varoitettu. Nyt jo toisen kerran. Kolmatta varoitusta tuskin enää tulee. Nyt on tosi kyseessä. ISIS iskee milloin tahansa ja ympäri Eurooppaa, kyllä, myös Suomessakin! Itse veikkaan, että viimeistään pääsiäisenä ISIS iskee.

      http://markusjansson.blogspot.com.es/2016/01/isis-teki-jo-koeiskuja-ympari-eurooppaa.html

      • Bror-Erik2442

        Isis tiesi että paskaa tiedossa kun sinnuu pakersi.


    • meollaankusessa

      Ikävä sanoa mutta oikeassa olet. Suvakit ne vaan tukee terrorismia.

      • Olet aivan oikeassa...


      • SuurkaupunginKasvatti
        idompsu kirjoitti:

        Olet aivan oikeassa...

        Keuruu on rasistinen pitäjä. Ei muusta osata puhuakaan kuin muukalaisvihasta.
        Mistäköhän tuonkaltainen viha-asenne on peräisin?
        Mitä pahaa ovat Keuruulla tehneet?


    • paluuarkeentulee

      suvakit voi samaistaa turvapaikka turisti sotakarkureihin
      niillä ei ole tulevaisuudessa mitään arvoa Suomi isänmaan pettureilla!
      lähtekööt palautus kyyteihin kun alkaa massiiviset palautukset
      sinne ne kuuluu niin näkevät livenä mitä muslimi naisen elämä
      on
      lypsäkööt nyt kaupat heidän säästönsä tyhjäksi ja sitten paluu postiin
      koko lauma

      • Bror-Erik2412

        Nimen omaan tulee paluu turvalliseen ja monikulttuuriseen Suomeen kunhan
        yhteiskuntamme alatason juurilla juroneet rikkakasvaimet on harattu pois :)


      • Jep, sitähä se on kun ne niin niistä tykkää ni menisi sinne kattoo...
        Moni tyttöhän sinne on lähtenyt, mutta paluuta ei ole...


      • Bror-Erik2432
        idompsu kirjoitti:

        Jep, sitähä se on kun ne niin niistä tykkää ni menisi sinne kattoo...
        Moni tyttöhän sinne on lähtenyt, mutta paluuta ei ole...

        Niin minne mennyt,kattoon? Ja mistä paluuta ei ole;katosta vai?
        -Viestisi on perin sekava :)


      • Bror-Erik2432 kirjoitti:

        Niin minne mennyt,kattoon? Ja mistä paluuta ei ole;katosta vai?
        -Viestisi on perin sekava :)

        Kuules Br...

        ...

        ...

        Tosiaan, nimimerkille "paluuarkeentulee" kommentoin...

        Siitä että suvakit sais mennä palautuksissa vastineeksi tutustumaan noiden "turvapaikanhakijoiden" lähtömaan tapoihin...
        Sieltä ei ole kovin moni ISIS-taistelijan "luvattu" poistunut kuin palasina, jos niinäkään...


    • Bror-Erik2443

      Itse asiasta sanottuna niin eiväthän nämä hörhöpartiot ole muuta kuin mediatemppu jolla natsien pikku joukkiot etsivät huomiota jota het myös
      saavat mutta ihan vastoin tarkoitustaan ja kuvittelemaansa vaikutusta.
      Sillä ei kukaan terve suomalainen halua olla heidän kanssaan tekemisissä,
      saati hieroa ystävyyttä puupääkerholaisten kanssa. Natsiystävällinen poliisi
      toki lellii näitä veljiään virkavelvollisuutensa rajoille saakka ja onkin polii-
      sin sisäisen tutkinnan paikka tutkia nämä kytkökset.Niitä kyllä on.

      • Bror-Erik2432

        Kun hämärää aatosta täynnä on pää ja ajatus jotenkin jätätättää,on siunaus
        suuri muistaa tää,olenhan natsi joll`on karvaton pää :)


      • No totta tuokin...
        Olis media vaa pitäny viestimensä kiinni ja vaikka keskittynyt niihin kantarikkollisiin...

        Nämä partiolaiset sais tehä rauhassa hommansa...


      • Akileiankukka
        Bror-Erik2432 kirjoitti:

        Kun hämärää aatosta täynnä on pää ja ajatus jotenkin jätätättää,on siunaus
        suuri muistaa tää,olenhan natsi joll`on karvaton pää :)

        Onneks sulla on se huolehtivainen veli. Kaikilla ei muute sellasta ookkaa. Oo ylpee siitä.


    • Liittykää minuun niin yhdessä ruöväämme ruokaa ihmisiltä sekä raiskaamme kokonaisia kyliä naisia. Lupaan ettette tule pettymään.

    • aivopaise

       POLIISI--Suvakit Paisutelleet Katupartioita


      Suvakin-Paisuvainen


      Arvata saattoi mitä tapahtuu, kun parhaillaan ei ole kokoomusvalheita, persu-hysteriaa, vasemmisto-joppojen ym. kouhottavia juttuja meneillään, joista media voisi pumpata myyntilukuja korkeammaksi.


      Sitten tulikin pelastukseksi Suvakeille KATUPARTIOT, joiden päälle ja heinkilöihin RKP, vasemmisto, vihreät ja demarit voivat alkaa heittää sontaa omien kuprujen piilossa pitämiseksi.

      .
      Aiheen ympärillä suvakkien kouhkaaminen kaikenmaailman bioskajätteiden, natzimoiden ym. yoanari-tollojen toimesta on vain yritys pitää rajat auki afkaaneille, irakilaisille ym. pedofiileille, jotka ovat edellä mainittujen sukulaisia.

      .
      POLIISI MYÖNTÄÄ PAISUTTELUN.

      .

      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016010820928451_uu.shtml

      • PartioidaanVaan

        http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452308582880.html
        Tais poliisilta unohtua tuosta listasta Cannonballin ja Helvetin Enkeleiden jälkeen Blue Knights???? Vai mihinkä ne viitas lausunnollaan: kaduilla partioinnin hoitavat sinipukuiset. Eikös Blue Knightit ole vaalean sinisissä liikkuvia motoristeja? Ja kyse ei ole poliisin tummansinisestä asusta.... Ja linkki niille jotka ei sitä itse osaa etsiä.... http://www.blueknights.fi


    • hommathanskassa

      Suurin osa poliiseista taitaa kuitenkin olla vastaan

      http://yle.fi/uutiset/helsingin_poliisipaallikko_torjuu_katupartiot__semmoisia_ei_tarvita/8582158

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      73
      3815
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      64
      3554
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      47
      3217
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      64
      3020
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      56
      2625
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      36
      2182
    7. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      52
      2149
    8. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      60
      2022
    9. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      51
      1965
    10. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1716
    Aihe