ISIS-miehiltä tolkku pois?

Taitaa näiltä nuoremmilta ISIS-miehiltä puuttua kokonaan tolkku, koska he menevät uimahallissakin naisten puolelle. Kyllä tämäkin kaveri pitäisi heti palauttaa takaisin Irakiin, sillä ei hänestä koskaan kasva yhteiskuntakelpoista kansalaista Suomeen. Tietysti hyysäyshaluiset kukkahattutädit voivat yrittää tehostettua kotouttamista tarjoamalla kaverille seksipalveluja, mutta me essolaiset emme usko senkään korjaavan tilannetta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016011620969848_uu.shtml

18

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väkipuhdistuu

      se on kuule heti kohta uimahalleissa ruuhkaa kun kaikki kukkauimahattutädit rynnistävät sinne odottamaan väärälle puolelle eksyneitä

      • TerveisinSPR

        Eikä siinä kaikki. Heillä on 20 euroset nihkeissä kourissaan valmiina kourimaan.


    • sitämieltä

      Kun ajavat partansa ja pesevät foloritilla itsensä ja juuriharjalla puhtaan valkoiseksi ei heitä eroita kantaväestä.

    • Olen kuullut juttuja Kajaanin Uimahallista kuinka turvapaikan hakijat käyttäytyvät vastoin uimahallin sääntöjä. No, ei se minua haittaa en käytä uimahallin palveluja kun kuulin kuinka yleistä on pissiminen uimaaltaaseen. Käyn mieluummin järvessä uimassa sinne kun voi pissata ; )

      • Essolla on kuultu sellaisiakin huhuja, että nämä kiimaiset ISIS-miehet tekisivät myös ahkerasti "käsitöitä" uimahallien tiloissa ja aiheuttavat sitten pahaa siivottomuutta. Ei ole mukava kuljeskella uimahallissa, jos lattiat ovat liian liukkaat.


      • Luomu.onkimies

        Vai että lirittelet järveesi!
        En kalastaisi Korppiksen järvellä, ei kehtaisi tarjota keltaisia ahvenia kesävieraille.


    • eiturvapaikkaa

      Eikä vain heitä. Joka ainoa turvapaikanhakija, joka tekee jotain rikollista tai ei hyväksyttävää, on palautettava alta aikayksikön. Ei valitusmahdollisuutta. Nämä jotka, tappelevat vastaanottokeskuksissa keskenään, takaisin vain ja heti. Eikö Suomessa ole jo tarpeeksi rikollisia omasta takaa, pitääkö heitä maailman ääristä tänne tuoda?

    • Viatonsivullinen

      En ole ostanut uimahalliin kausikorttia keväälle, katson ekana mikä halli on m-vapaa vai onko mikään. Voin pitää taukoakin ja käydä vain salilla.
      Se nyt vielä puuttuu että naisten pesuhuoneisiin änkeävät, yäk.

    • Kuje_Kyttinen

      Isien miesten lempilaulu?

      "Uimaan vain tänne tullaan eikä olemaan
      uimaan vain koska naiset loppuu aikanaan
      uimaan vain tulimme suomalaisten elämään
      uimaan vain aina uuden naisen nään.

      Yksin tulen mut lähden pois aina kanssa naisen muun
      Sen tehdä voin, ja tuskin etsin rahaa paluu lippuun
      Uimalasit päässä oottamaan en onneani jää
      Mamukeskus menee kii siksi minun täytyy kiirehtää

      "Uimaan vain..."

      Menkää ukot mennessänne mutta muistakaa kuitenkin
      saa suomi nainen uuden mamun alle sekunnin
      Mieti emme edes mikä lähtönne on syy
      on uimavuoro liian vähän ei passaa myöhästyy

      • Viatonsivullinen

        Kiva ralli, heh, heh ~:-)


      • hytinäx1

        No niin, tulihan se sieltä, joka sunnuntainen suomalaisen naisen mollaus. Täytyy olla katkera mies joka tämänkin rallatuksen keksi.


      • Lämpimäx

        No haloo, eikö rajan takana ole huumoria :)


    • elänäidenkanssa

      Tämän hyysärit tietenkin heille salii ja käskee teitä asiasta vaikenemaan.Telkassakin joku hyysäri väitti, että raikaukset on keksittyjä ja uutenavuotena ei mitään tapahtunut Helsinginyössä..

      • siinä.sulle

        Suomessa n. 1000 raiskausta vuodessa, todellisen luvun arvellaan olevan 15000 mamun tekemiä ehkä 10-15


      • HuuhaataTaas
        siinä.sulle kirjoitti:

        Suomessa n. 1000 raiskausta vuodessa, todellisen luvun arvellaan olevan 15000 mamun tekemiä ehkä 10-15

        N. tuhannesta rikosilmoitetusta on ulkomaalaistaustaisten tekemiä n. puolet ( viime vuonna 931 ).


    • sinisilmsuvakit

      Mamut johtaa raiskaustilastoja suhteessa ylivoimaisesti. Ahdistelut päälle. Tänävuona tulee uusi piikki!

      • omapa.asia

        Tarviiko vääristellä tosiasiaa


    • OikeaaTilastointia

      Rikoksen tekijöistä kirjataan kansalaisuus, mutta ei taustaa.

      Ulkomaalaisiksi tekijöiksi lasketaan kaikki ulkomailla syntyneet, jotka eivät ole vielä saaneet Suomen kansalaisuutta ( so. maahanmuuttajat, pakolaiset, turvapaikanhakijat ja turistit ) ja Suomen kansalaisiksi tekijöihin lasketaan kantasuomalaiset ja Suomen kansalaisuuden saaneet maahanmuuttajat, pakolaiset, turvapaikanhakijat ( ja heidän lapsensa ). Epäilen, että n. 1.000 raiskausrikoksesta on yhteensä n. puolet ulkomaalaistaustaisten tekemiä.

      ”Poliisihallitus kertoo myös, että vuosittain tietoon tulee noin 1 000 raiskausrikosta. Niistä on pystytty selvittämään pystynyt selvittämään keskimäärin 70 prosenttia. Kuluvana vuonna ilmoituksia on kirjattu hieman enemmän kuin aikaisempina vuosina. Ulkomaalaisten rikoksesta epäiltyjen osuus raiskausrikoksissa on viime vuosina ollut noin 20 - 30 prosenttia.”

      ”Turvapaikanhakijoiden epäillään syyllistyneen tänä vuonna yhteensä noin kymmeneen raiskausrikokseen ja noin 15 seksuaaliseen ahdisteluun. Kyseessä ovat poliisin tietoon tulleet tapaukset.” http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1195009055530/artikkeli/poliisi marraskuussa 100 000 tehtavaa joista 800 liittyi turvapaikanhakijoihin.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      194
      3799
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2682
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      159
      1327
    4. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      74
      1250
    5. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      15
      1230
    6. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1139
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      924
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      920
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      835
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      208
      785
    Aihe